Wiadomości z tagiem Solidarność  RSS
Ponad 120 osób wyruszyło w pielgrzymce z Zambrowa do Hodyszewa

23.08.2019 14:11


Jej pomysł narodził się w 1986 r., kiedy to po raz pierwszy taką trasę przeszli Marek Rutkowski (trzy lata później został posłem na Sejm RP) i Lech Feszler (późniejszy senator) z synem Mariuszem. Intencją tej pierwszej wyprawy działaczy "Solidarności" było...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Brak porozumienia w Tesco. Do zwolnienia 2 tys. osób

23.08.2019 9:15


Związki zawodowe i Tesco nie zawarły porozumienia na ostatnim spotkaniu. Zdaniem Solidarności pracodawca nie przedstawił argumentów, które wyjaśniałyby potrzebę zwolnienia aż tylu osób.

Źródło: www.bankier.pl

„Solidarność” wychodzi do ludzi

23.08.2019 3:44

W ten weekend NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego będzie promowała się w Szczecinie i Policach. W piątek i sobotę na Jasnych Błoniach, przy pomniku Czynu Polaków, rozstawiony zostanie namiot. Rozdawane w nim będą ulotki, gadżety, udzielane będą porady......

Źródło: www.24kurier.pl

Ograniczenia w ruchu na Trasie Popiełuszki

22.08.2019 17:12

Występują znaczne ograniczenia w ruchu w przejeździe Mostem Solidarności w kierunku wyjazdu z Płocka na DK 60 i 62. Ruch odbywa się po jednym pasie jezdni.

Źródło: www.plock.eu

Przyjechali z Ukrainy na ziemię przodków. Odwiedzili też Jędrzejów

22.08.2019 17:04

Kilkunastoosobowa grupa Polaków z parafii Korostyszewska koło Żytomierza na Ukrainie zwiedza region świętokrzyski. Dziś przyjechali do Jędrzejowa. Uczestniczyli w nabożeństwie w tamtejszym Archiopactwie Cystersów, spotkali się też z władzami powiatu i zwiedzili Muzeum im. Przypkowskich. Goście z Ukrainy przyjechali na zaproszenie Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Skutki paktu Ribbentrop-Mołotow odczuwamy do dzisiaj

22.08.2019 15:04

O odczuwalnych do dzisiaj skutkach paktu Ribbentrop - Mołotow i rosyjskiej propagandzie - mówi Rafał Rogulski, dyrektor warszawskiego sekretariatu Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.

Źródło: www.rp.pl

Powstanie "alternatywny" ECS w Gdańsku

21.08.2019 14:10

Powołanie Instytutu Dziedzictwa Solidarności w Gdańsku ogłoszą w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych władze NSZZ "Solidarność" i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma to być instytucja konkurencyjna wobec otwartego w 2014 roku Europejskiego Centrum Solidarności, którego obie te instytucje są współzałożycielami.

Szykują konkurencję dla Europejskiego Centrum Solidarności. Chcą powołać Instytut Dziedzictwa "S"

21.08.2019 11:17

Koniec sporu o ECS? Z nieoficjalnych informacji wynika, że NSZZ "Solidarność" i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego mają zamiar 31...

Wkrótce otwarcie trzygwiazdkowego hotelu ibis Styles Lublin Stare Miasto

21.08.2019 10:08


W październiku nastąpi otwarcie trzygwiazdkowego hotelu ibis Styles Lublin Stare Miasto, który mieści się w samym centrum naszego miasta. Co znajdziemy w środku? Hotel ibis Styles Lublin Stare Miasto zostanie otwarty w październiku. Trzygwiazdkowy hotel mieści się w centrum przy al. Solidarności 7, nieopodal Starego Miasta. Głównym motywem hotelu są lubelskie legendy. Hotel zaoferuje 114 […]

Źródło: spottedlublin.pl

Szef górniczej Solidarności: Wyniki PGG uzasadniają postulat podwyżek wynagrodzeń

20.08.2019 15:15


Szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek ocenił we wtorek, że zarówno ubiegłoroczne, jak i osiągane w tym roku wyniki Polskiej Grupy Górniczej (PGG) uzasadniają zgłoszone przez związkowców postulaty podwyżki wynagrodzeń. Związki chcą, by w przyszłym roku płace wzrosły o 12 proc.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami