Wiadomości z tagiem Satelity  RSS
"Big picture" pomaga budować równowagę na naszej planecie

19.04.2019 21:21

Według raportu Banku Światowego, co dziesiąty człowiek na Ziemi żyje w skrajnym ubóstwie. To właśnie najbiedniejsi mieszkańcy naszej planety są najbardziej narażeni na zagrożenia związane ze zjawiskami pogodowymi typu susze, wichury i ulewy. Naukowcy przewidują, że wkrótce niebezpieczne zdarzenia pogodowe staną się chlebem powszednim. Alarmujące dane motywują do poszukiwania sposobów na zaradzenie tym problemom. Czy pomogą dane z satelitów?

Źródło: di.com.pl

Polskie satelity KRAKsat i Światowid poleciały w kosmos

18.04.2019 9:38

Zgodnie z planem, z ośrodka NASA na wyspie Wallops w USA wyleciały w środę o godz. 22:46 czasu polskiego dwa polskie satelity: KRAKsat zbudowany przez studentów, przeprowadzi nowatorskie testy; oraz Światowid – pierwszy polski satelita komercyjny i obserwacyjny.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Dwa pionierskie polskie satelity poleciały w kosmos

17.04.2019 22:55


Zgodnie z planem, z ośrodka NASA na wyspie Wallops w USA wyleciały w środę o godz. 22:46 czasu polskiego dwa polskie satelity. Są to: KRAKsat - zbudowany przez studentów, który przeprowadzi nowatorskie testy oraz Światowid – pierwszy polski satelita komercyjny i obserwacyjny.

Źródło: www.rmf24.pl

Pierwszy lot największego samolotu świata

16.04.2019 9:44

Największy na świecie samolot pod względem rozpiętości skrzydeł, zbudowany przez firmę Stratolaunch odbył pomyślnie swój pierwszy lot - poinformował w sobotę producent. Maszyna ma w przyszłości służyć jako latająca platforma startowa dla satelitów.

Źródło: nauka.wiara.pl

Oto największy samolot świata. Właśnie odbył dziewiczy lot

14.04.2019 10:38


Największy na świecie samolot pod względem rozpiętości skrzydeł, zbudowany przez firmę Stratolaunch odbył pomyślnie swój pierwszy lot. Maszyna ma w przyszłości służyć jako latająca platforma startowa dla satelitów.

Źródło: www.rmf24.pl

Pierwszy lot "największego samolotu świata"

14.04.2019 7:30


"Największy na świecie samolot pod względem rozpiętości skrzydeł, zbudowany przez firmę Stratolaunch, odbył pomyślnie swój pierwszy lot" - poinformował producent. W przyszłości maszyna ma służyć jako latająca platforma startowa dla satelitów.

Źródło: fakty.interia.pl

Krótki i nudny

08.04.2019 18:28

To, co się obecnie nazywa Solidarnością, ale bardziej zasługuje na miano satelity rządzącej partii, odmawia dostępu do jednego z najświętszych miejsc naszej pamięci, jakim jest pomnik stoczniowców poległych w krwawych wydarzeniach grudniowych 1970 roku.

Źródło: www.rp.pl

Izraelska sonda przesłała zdjęcia ciemnej strony Księżyca

05.04.2019 19:41


Izraelska sonda Beresheet weszła wczoraj na orbitę Księżyca i przesłała zdjęcia jego ciemnej strony. Na jednym z nich widać też Ziemię. Ten pierwszy prywatny lądownik księżycowy ma opaść na powierzchnię Srebrnego Globu w przyszłą sobotę, 11 kwietnia. Izrael w ten sposób stanie się czwartym po Związku Radzieckim, Stanach Zjednoczonych i Chinach krajem, który takie lądowanie przeprowadzi. Wejście na orbitę Księżyca sprawiło, że Izrael stał się 7. krajem, którego pojazd był w stanie okrążyć naturalnego satelitę Ziemi.

Źródło: www.rmf24.pl

Pakistan apeluje, by nie militaryzować przestrzeni kosmicznej

27.03.2019 13:34

Po zestrzeleniu przez Indie satelity na niskiej orbicie pakistańskie MSZ zaapelowało w środę, by nie militaryzowano przestrzeni kosmicznej. W oświadczeniu resortu spraw zagranicznych nie wskazano wprost na Indie.

Źródło: www.deon.pl

Pakistan apeluje, by nie militaryzować przestrzeni kosmicznej

27.03.2019 13:34

Po zestrzeleniu przez Indie satelity na niskiej orbicie pakistańskie MSZ zaapelowało w środę, by nie militaryzowano przestrzeni kosmicznej. W oświadczeniu resortu spraw zagranicznych nie wskazano wprost na Indie.

Źródło: www.deon.pl

reklama
Kontakt z nami