Wiadomości z tagiem Samorządy  RSS
Miasta pozwą MEN. "Samorządy sfinansowały fanaberię rządu"

18.03.2019 20:40


Władze Łodzi zdecydowały o dołączeniu do inicjatywy warszawskich samorządowców, którzy chcą pozwać Ministerstwo Edukacji Narodowej za koszty reformy edukacji. Pozew zbiorowy ma trafić do sądu w kwietniu – informuje Onet.

Samorządy dogadują się, aby dostać pieniądze na ekologiczny transport

18.03.2019 20:28

Dwa ostrowieckie samorządy, miasto i powiat, chcą w partnerstwie realizować drugi etap projektu dotyczącego ekologicznego transportu miejskiego. Zgodę na wspólne złożenie wniosku wyrazili radni powiatowi i miejscy.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Co dalej z otmuchowskim Sandaczem? 'Prace idą pełną parą, znajdziemy brakujące pieniądze na remont'

18.03.2019 20:20


Prace remontowe przy 'Sandaczu', czyli dawnym ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Otmuchowskim idą pełną parą i nie są zagrożone, mimo iż powiat wycofał się z finansowego wsparcia tej inwestycji - tak zapewniają władze Otmuchowa.Zdaniem burmistrza Jana Woźniaka, obecny stan prac na budowie wyprzedza o trzy miesiące harmonogram robót. Miasto wciąż liczy, że nyskie starostwo zmieni zdanie i pomoże gminie w realizacji inwestycji. Jak dodaje włodarz miasta, ośrodek przyczyni się do promocji regionu.- Prace lecą z wyprzedzeniem. Moim zdaniem, nie przemyślano decyzję, a wkroczyła polityka. Wydaje mi się, że czas leczy rany, zarząd się zreflektuje, ochłonie i dogadamy się, bo nie ma lepszej promocji jak jeziora. Nie ma lepszej promocji jak szkoła pod żaglami - argumentuje.Jeżeli jednak samorządy nie dojdą do porozumienia, władze Otmuchowa zapowiadają zaciągnięcie kredytu na pokrycie kosztów remontu.Przypomnijmy, Sandacz w ręce miasta trafił latem 2017 roku, kiedy samorząd przejął go od RZGW.W kosztującym ponad 4 miliony złotych remoncie miał pomóc powiat nyski, który w projekcie tegorocznego budżetu pierwotnie zaplanował na ten cel pół miliona złotych. Po wyborach, nowy zarzą ...

Źródło: radio.opole.pl

Prawie 50 tys. lokali stoi pustych. Kolejki po mieszkania komunalne się nie zmniejszają

18.03.2019 19:55

Niemal co trzecia rodzina czekająca na przydział mieszkania dostałaby je, gdyby samorządy remontowały pustostany - pisze poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza".

Rzecznik Praw Obywatelskich w Poznaniu zachęca samorządy do przyjęcia Karty LGBT+

15.03.2019 19:38

- Po Warszawie karty LGBT+ powinny się pojawić w kolejnych polskich miastach - twierdzi Adam Bodnar na spotkaniu z poznaniakami.

Źródło: epoznan.pl

Perły Samorządu 2019: Zapraszamy na kolejną edycję projektu DGP

15.03.2019 1:41

.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Potężne rządowe wsparcie na budowę dróg

14.03.2019 17:36

Wielkie pieniądze na budowę dróg. Wojewoda Agata Wojtyszek przedstawiła kryteria, jakie muszą spełnić samorządy, by otrzymać rządowe wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Do województwa świętokrzyskiego trafiło na ten cel prawie 240 milionów złotych. W pierwszym naborze rozdanych będzie 180 milionów złotych. O fundusze mogą starać się gminy i powiaty z województwa świętokrzyskiego, z wyłączeniem Kielc.

Źródło: www.radio.kielce.pl

reklama
Kontakt z nami