Wiadomości z tagiem Rzeczpospolita  RSS
Polacy nie boją się czwartej fali

14.10.2021 9:04


Rośnie liczba zakażonych i hospitalizowanych. Polacy nie boją się czwartej fali i uważają, że jesteśmy do niej dobrze przygotowani – podaje w czwartek „Rzeczpospolita”, publikując wyniki sondażu w tej sprawie. „Choć z tygodnia na tydzień można zauważyć spore wzrosty zachorowań i zgonów, Polacy do czwartej fali koronawirusa podchodzą spokojnie. Jak wynika z sondażu IBRiS opracowanego […]

Źródło: wiadomosci.com

Skumulują się ogromne inwestycje drogowe, kolejowe czy w megalotnisko pod Warszawą. Czeka nas ogromny zator na budowach

14.10.2021 9:01


W najbliższych latach skumulują się ogromne inwestycje, m.in. drogowe, kolejowe czy w megalotnisko pod Warszawą. W efekcie firmom budowlanym znów grożą szok cenowy i paraliż – podaje czwartek „Rzeczpospolita”. Jak donosi dziennik, „przedstawiciele branży budowlanej alarmują, że łączna skala przedsięwzięć drogowych i kolejowych wraz z planami sektora energetycznego i samorządów, przewidzianych na nową perspektywę unijną, […]

Źródło: wiadomosci.com

Zator na budowach. Firmom budowlanym znów grożą szok cenowy i paraliż

14.10.2021 7:53


W najbliższych latach skumulują się ogromne inwestycje, m.in. drogowe, kolejowe czy w megalotnisko pod Warszawą. W efekcie firmom budowlanym znów grożą szok cenowy i paraliż - podaje czwartek "Rzeczpospolita".

Źródło: www.bankier.pl

Pandemia na luzie. Polacy nie boją się czwartej fali

14.10.2021 7:38


Rośnie liczba zakażonych i hospitalizowanych. Polacy nie boją się czwartej fali i uważają, że jesteśmy do niej dobrze przygotowani - podaje w czwartek "Rzeczpospolita", publikując wyniki sondażu w tej sprawie.

Źródło: www.bankier.pl

Przychody kurierów poszybowały. Kto bije rekordy?

13.10.2021 10:39

Przychody operatorów na rynku KEP (kurier, ekspres paczka) wzrosły o ponad 21 proc. r/r w 2020 r. – w przypadku siedmiu największych graczy tej branży w naszym kraju sięgnęły one łącznie rekordowego poziomu 19,5 mld zł, gdy rok wcześniej było to 16 mld zł - pisze Rzeczpospolita.

Źródło: www.propertynews.pl

Amazon Prime na polskim rynku. Gigant z USA rozpoczął wojnę z Allegro

13.10.2021 7:53


Amerykański gigant chce podbić Polskę nową usługą - Amazon Prime, która jest dostępna za 49 zł. Szyki mogą mu jednak pomieszać Chińczycy - pisze "Rzeczpospolita".

Źródło: www.rmf24.pl

Wyroków przybywa, frankowcy górują nad bankami

13.10.2021 7:48


Wrzesień przyniósł rekordową liczbę orzeczeń w sprawach frankowych. Spraw i wyroków jest coraz więcej, pojawiają się obawy o wydolność sądów apelacyjnych - pisze w środę "Rzeczpospolita".

Źródło: www.bankier.pl

Firmy będą kredytować ZUS. Wielu przedsiębiorców nadpłaci składkę zdrowotną

12.10.2021 7:56


Po zmianie przepisów wielu przedsiębiorców nadpłaci składkę zdrowotną. Można ją będzie odzyskać dopiero w następnym roku – informuje wtorkowa "Rzeczpospolita”.

Źródło: www.bankier.pl

Sypią się kary za lewe "paszporty" szczepionkowe i testy

12.10.2021 7:53


Do polskich sądów zaczęły trafiać sprawy za nieodbyte szczepienia i negatywne testy – informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

Źródło: www.bankier.pl

Wątpliwe ekstrapieniądze dla członków zarządu Razem

12.10.2021 7:39


PKW zakwestionowała nagrody dla m.in. posłów Razem, wpłacane następnie na konta SLD. Gdyby partia miała subwencję, to by ją straciła – informuje wtorkowa "Rzeczpospolita”.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami