Wiadomości z tagiem Rak piersi  RSS
Tego jeszcze nie było! Historyczna chwila na Klubowych Mistrzostwach Świata

02.02.2023 9:14

Chwila ta już na zawsze zapisała się w historii futbolu. Stade de Tanger stał się miejscem, gdzie po raz pierwszy arbiter przemówił do kibiców.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Tam jeszcze nie grali. FIVB zaskoczyła wyborem gospodarza Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy

01.02.2023 19:56

Światowa Federacja Siatkówki dokonała wyboru organizatora Klubowych Mistrzostw Świata w 2023 i 2024 roku. Po raz pierwszy w historii rywalizacja z udziałem najlepszych ekip globu zagości... w Indiach.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Prezes Orlenu: Ok. 90 proc. surowca w naszych rafineriach pochodzi z kierunków alternatywnych do Rosji

01.02.2023 8:22


Wraz z wygaśnięciem kontraktu terminowego na dostawy ropy z Rosji, po raz pierwszy w historii ok. 90 proc. surowca w naszych rafineriach pochodzi z kierunków alternatywnych – poinformował w środę prezes Orlenu Daniel Obajtek. “Jeszcze w 2015 r. niemal cała ropa w Grupie Orlen pochodziła z Rosji. Wraz z wygaśnięciem kontraktu terminowego, po raz pierwszy […]

Źródło: wiadomosci.com

Fundusze Europejskie podzielone. Najwięcej zyska Aglomeracja Opolska

31.01.2023 19:00


Nie 144 miliony, a blisko 262 miliony euro będą miały do wydania subregiony województwa opolskiego w ramach Funduszy Europejskich. Po raz pierwszy też to one będą mogły decydować, na co przeznaczone zostaną pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego. Mają na to blisko 57 milionów euro.Pieniądze przeznaczone mogą być między innymi na usługi społeczne dla osób starszych, rozwój gospodarki wodno-ściekowej czy ochronę dziedzictwa kulturowego. - Najwięcej pieniędzy trafi do Aglomeracji Opolskiej, bo ponad 87 milionów euro - mówi Karina Bedrunka, dyrektor departamentu funduszy europejskich w urzędzie marszałkowskim.- Subregion południowy, który tworzą powiat głubczycki, prudnicki i nyski otrzymał ponad 62 miliony euro. Kolejne pieniądze trafiły do subregionu kędzierzyńsko-strzeleckiego - 42 miliony euro, a do subregionu północnego - 49 milionów. Subregion brzeski otrzymał blisko 20 milionów euro. Od 17 lutego rozpoczną się pierwsze spotkania z przedstawicielami poszczególnych subregionów. Pierwsze nabory planowane są od marca.

Źródło: radio.opole.pl

Czy Polska zorganizuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie?

30.01.2023 20:13


Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Polsce to temat, który w ostatnich latach pojawia się nie po raz pierwszy. Tym razem jest pomysł, żeby powalczyć o prawo organizacji tej imprezy razem ze Słowacją. Czy jest realna szansa na powodzenie takiego projektu? Czy Polskę na to stać i czy jest nam to potrzebne? Te pytania padną we wtorek o 7:00 w RMF FM i Radiu RMF24. Naszym gościem będzie wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Źródło: www.rmf24.pl

AMA Supercross: wyniki trzeciej rundy. Chaotyczny pierwszy Triple Crown w sezonie [VIDEO]

30.01.2023 11:35

Monster Energy AMA Supercross powrócił na Angel Stadium w Anaheim. Tym razem, po raz pierwszy w sezonie, w formule Triple Crown. Przypomnijmy, że Triple Crown to trzy wyścigi główne, a im lepsze miejsce w każdym z nich, tym mniej punktów i lepszy wynik w klasyfikacji rundy.

Źródło: www.scigacz.pl

"Światełko do nieba" 2023. Ogromne zmiany w Warszawie

29.01.2023 18:46

WOŚP 2023. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 31. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!". Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyło "Światełko do nieba". W Warszawie po raz pierwszy miało ono inną formę. Z tej decyzji wytłumaczył się Jurek Owsiak.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Chcesz serduszko NFT? Wylicytujesz je na 31. Finale WOŚP

28.01.2023 12:28


31. Finał WOŚP licytacja serduszek NFT
Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na chcących wspomóc cel tegorocznego wydarzenia czeka po raz pierwszy licytacja cyfrowych serduszek NFT.
NFT (ang. Non-Fungible Token) to sposób na opisanie idei przedmiotu w świecie cyfrowym. W odróżnieniu od zwykłego pliku komputerowego (zdjęcie, muzyka czy dokument), tokeny NFT, oparte na architekturze blockchain, pozwalają na jednoznaczne określenie właściciela danego obiektu.
Po raz pierwszy w historii Fundacji WOŚP, podczas 31. Finału będzie można wylicytować Cyfrowe Serduszko NFT. Jest to nowoczesny i unikatowy sposób na wsparcie celu tego corocznego wydarzenia, które w tym roku odbędzie się 29 stycznia, dla wszystkich cyfrowych kolekcjonerów, którzy kochają innowacje.
Do wyboru są dwa rodzaje serduszek NFT. W pierwszym przypadku można kupić któryś z 10 wzorów za 31 zł (lub więcej). Osoby lub firmy o zasobniejszym portfelu mogą wziąć udział w licytacji, w której do zdobycia jest łącznie 31 kolekcjonerskich serduszek NFT. Cena wywoławcza to 599 zł.
Więcej informacji można znaleźć na stronie .
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Przełomowa wygrana klubu Krzysztofa Piątka

27.01.2023 22:48

Salernitana zwyciężyła w Serie A po raz pierwszy od 30 października. Wygraną 2:1 z US Lecce zawdzięcza znakomitemu startowi. Krzysztof Piątek rozegrał pełne spotkanie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami