Wiadomości z tagiem Rada Europy  RSS
"Polska współwinna wybuchu II wojny". Kuriozalne oskarżenia niemieckiego magazynu

03.02.2023 13:53

Niemiecki magazyn "COMPACT-Geschichte" oskarża Polskę o przyczynienie się do wybuchu II wojny światowej. W jego ostatnim numerze możemy przeczytać m.in. artykuł o "Wolnym Mieście Gdańsku w duszącym uścisku Warszawy". Co ciekawe, kontrowersyjny periodyk jest powiązany z Alternatywą dla Niemiec (AfD) - partią, z którą PiS współpracuje w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Burza po słowach niemieckiej minister. Wzywają ambasadora

27.01.2023 19:36

Rzeczniczka prasowa rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa zażądała od ambasadora Niemiec w Moskwie wyjaśnień w sprawie "sprzecznych" wypowiedzi z Berlina. Baerbock wezwała we wtorek na posiedzeniu Rady Europy w Strasburgu sojuszników do jedności, mówiąc: "toczymy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie nawzajem".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Mularczyk: Chcemy rezolucji RE ws. wypłaty przez Niemcy odszkodowań za II wojnę światową

26.01.2023 14:49


Chcemy, by Rada Europy przygotowała rezolucję w sprawie wypłaty przez Niemcy odszkodowań dla obywateli poszkodowanych w wyniku II wojny światowej – poinformował w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk. Mularczyk przypomniał w czwartek na konferencji prasowej w MSZ, że podczas zimowej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy złożył wniosek ws. rezolucji dotyczącej prawa do sprawiedliwego i […]

Źródło: wiadomosci.com

Mobilne płuca w Częstochowie. Pokazują zanieczyszczenie powietrza

02.12.2022 9:56

Jedna z mobilnych instalacji przedstawiających model ludzkich płuc pojawiła się na placu Rady Europy w Częstochowie w ramach kampanii Polskiego Alarmu Smogowego „Zobacz czym oddychasz. Zmień to".

Źródło: www.wczestochowie.pl

Częstochowa zorganizowała w Strasburgu spotkanie miast - laureatów Nagrody Europy (zdjęcia)

10.06.2022 12:12

Częstochowa na czele z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem była organizatorem Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy, które odbyło się w siedzibie Rady Europy w Strasburgu.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Piotr Wawrzyk: Rada Europy pod wrażeniem polskich działań

23.05.2022 14:50

Wsparcie humanitarne oraz militarne udzielane Ukrainie, a także kwestia rozliczenia rosyjskich zbrodni wojennych były głównymi tematami 132. sesji Komitetu Ministrów Rady Europy.

Źródło: radio.kielce.pl

Kosowo chce wstąpić do Rady Europy. Jest reakcja Serbii

12.05.2022 14:30


Rząd Republiki Kosowa złożył oficjalny wniosek o pełne członkostwo w Radzie Europy - napisał w czwartek na Twitterze Szar Jakupi, szef gabinetu minister spraw zagranicznych Doniki Gervalli-Schwarz. Kosowo i Białoruś to obecnie jedyne państwa europejskie nienależące do tej organizacji.

Źródło: www.rmf24.pl

Komisja Europejska grozi i nakłada większą odpowiedzialność na firmy Big Tech

25.04.2022 20:55

Rada Europy uzgodniła ogólne warunki ustawy o usługach cyfrowych (DSA), która zmusi firmy technologiczne do przyjęcia większej odpowiedzialności za treści pojawiające się na ich platformach. Nowe zobowiązania obejmują szybsze usuwanie nielegalnych treści i towarów, wyjaśnianie użytkownikom i naukowcom sposobu działania algorytmów, oraz podejmowanie bardziej zdecydowanych działań w przypadku rozpowszechniania dezinformacji. Za nieprzestrzeganie przepisów firmom będą grozić grzywny w wysokości do sześciu procent ich rocznych obrotów.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Tester Oprogramowania

10.04.2022 11:36

IT CONNECT Sp. z o.o.
Posługiwanie się językiem angielskim na poziomie co najmniej B2 w skali Rady Europy (CEFR). Umiejętność tworzenia dokumentacji
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Informatyka / Programowanie

Źródło: www.praca.pl

Miedwiediew: Jeśli coś się zmieni w społeczeństwie, kara śmierci może zostać przywrócona

25.03.2022 13:26


​Po wykluczeniu Rosji z Rady Europy nie ma już ograniczeń dotyczących przywrócenia kary śmierci w kraju - powiedział wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i były prezydent Dmitrij Miedwiediew. Podkreślił, że stanowisko Sądu Konstytucyjnego dot. moratorium na stosowanie kary śmierci można zrewidować, jeśli "coś się zmieni w życiu społeczeństwa".

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami