Wiadomości z tagiem Przedsiębiorcy  RSS
Europa porozumiała się w sprawie sygnalistów

19.03.2019 1:49

12 marca 2019 r. negocjatorzy Parlamentu i Rady UE porozumieli się w sprawie zasad ochrony sygnalistów, w tym sposobów przekazywania informacji na temat naruszeń czy też zabezpieczania zgłaszającego przed odwetem. W podobnym kierunku ostatnio zmierza również polski ustawodawca, nowelizując ustawę o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Czy zintensyfikowane prace legislacyjne w tym zakresie są jednak wystarczającym argumentem dla rodzimych przedsiębiorców za zmianą w podejściu do wewnętrznych informatorów?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

"Skandal i patologia". Triki fiskusa pod lupą Rzecznika MŚP

18.03.2019 17:39

Przedsiębiorcy skarżą się Rzecznikowi MŚP na triki stosowane przez skarbówkę. Chodzi o wielokrotnie opisywane przez money.pl wszczynanie postępowań karnoskarbowych tuż przed upływem terminu przedawnienia. Choć resort finansów jest przeciwny tej praktyce, to "teren" nic sobie z tego nie robi.

Źródło: www.money.pl

Doradca Firm

18.03.2019 15:51

PKO Bank Polski
Jeżeli łatwo nawiązujesz kontakty, lubisz wyzwania i jesteś przedsiębiorczy, a Twój kapitał to
Lokalizacja: pomorskie, Rumia
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Źródło: www.praca.pl

Czy Amazon zagrozi polskim e-sklepom?

18.03.2019 15:43

Amerykański gigant na globalnym rynku rozpycha się coraz bardziej, pożerając po drodze lokalne przedsiębiorstwa – od płotek po grubsze ryby. Na przegrupowywanie rodzimej konkurencji czasu jest niewiele. Jeżeli Amazon zdecyduje się przekroczyć polską granicę, krajowy e-handel czekają ogromne zmiany.

Źródło: www.propertynews.pl

Merchandiser mobliny

18.03.2019 15:28

KRAMEL INVEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością s.k.
Szukasz pracy? Jesteś komunikatywny, przedsiębiorczy, nastawiony na sukces?   Dołącz do nas! Nie musisz posiadać doświadczenia handlowego.  
Lokalizacja: podkarpackie, Stalowa Wola, Tarnobrzeg
Obszar zawodowy: Logistyka / Dystrybucja

Źródło: www.praca.pl

Merchandiser mobliny

18.03.2019 15:28

KRAMEL INVEST spółka z ograniczoną odpowiedzialnością s.k.
Szukasz pracy? Jesteś komunikatywny, przedsiębiorczy, nastawiony na sukces?   Dołącz do nas! Nie musisz posiadać doświadczenia
Lokalizacja: śląskie, woj. śląskie
Obszar zawodowy: Logistyka / Dystrybucja

Źródło: www.praca.pl

Prawo upadłościowe - sytuacja małych firm i konsumentów zostanie zrównana

18.03.2019 14:12

Sytuacja prawna podmiotów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i konsumentów zostanie ujednolicona na gruncie przepisów dotyczących upadłości - wynika z nowej wersji projektu zmian w Prawie upadłościowym. W efekcie pozycja takich dłużników ma zostać zrównana. Jak oceniają eksperci, projekt wymaga doprecyzowania, by przepisy były rzeczywiście adresowane do najmniejszych przedsiębiorców i samozatrudnionych.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami