Wiadomości z tagiem Prokurator Generalny  RSS
Prokuratura wznowi postepowanie w sprawie bójki, która poprzedziła śmiertelny wypadek na ul. Mickiewicza

24.11.2022 10:16

Prokuratura Okręgowa w Katowicach wysłała już do Prokuratora Generalnego wniosek o  wznowienie postępowania w sprawie bójki, która poprzedziła wypadek na ul. Mickiewicza. Kierowca autobusu PKM Katowice przejechał wtedy 19-letnią kobietę. Mimo że Prokuratura Rejonowa Katowice Północ umorzyła dochodzenie w sprawie bójki, która doprowadziła do śmiertelnego wypadku na ul. Mickiewicza, sprawa nie jest jeszcze zakończona. O

Źródło: katowice24.info

Zabójstwo komorniczki. Wniosek o rentę specjalną dla syna kobiety

21.11.2022 18:49


Z wnioskiem o rentę specjalną dla syna zamordowanej w Łukowie komornik wystąpił do premiera minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Resort zapowiedział też pomoc rodzinie kobiety ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Źródło: www.rmf24.pl

Ziobro reaguje po zamordowaniu komornik

21.11.2022 17:20

Zbigniew Ziobro chce renty specjalnej dla syna zamordowanej komornik. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny wystąpił z takim wnioskiem do premiera. Rodzinie kobiety przyznana ma zostać również pomoc ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wstrząsające odkrycie. Aż trudno uwierzyć w to, co zobaczyli Ukraińcy

20.11.2022 11:47

- Na wyzwolonych spod rosyjskiej okupacji terenach obwodów charkowskiego, chersońskiego i donieckiego w ciągu ostatnich dwóch miesięcy znaleziono ponad 700 ciał, z których ok. 90 proc. to cywile zabici przez wojska agresora - poinformował prokurator generalny Ukrainy Andrij Kostin. Odkryto ponad 20 miejsc, w których nielegalnie więziono i torturowano Ukraińców.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ukraina: W dwa miesiące znaleziono ponad 700 ciał [RELACJA]

20.11.2022 7:25


Na wyzwolonych terenach obwodów charkowskiego, chersońskiego i donieckiego w ciągu ostatnich dwóch miesięcy znaleziono ponad 700 ciał, z których ok. 90 proc. to cywile - poinformował prokurator generalny Ukrainy Andrij Kostin. Służby zakończyły prace na miejscu eksplozji w Przewodowie, w której zginęło dwóch mężczyzn. Rosja i Iran porozumiały się w sprawie budowy "setek" dronów bojowych według irańskiego projektu na terytorium Rosji - poinformował dziennik "Washington Post". Ukraińskie kobiety zostały laureatkami tegorocznej nagrody im....

Źródło: www.rmf24.pl

Zażartował z Giertycha. Kaczyński doczekał się odpowiedzi

20.11.2022 0:45

Podczas wizyty w Jastrzębiu-Zdroju prezes PiS Jarosław Kaczyński zadrwił z opozycji. Jak wskazał, po ewentualnej zmianie władzy "prokuratorem generalnym zostanie człowiek, który ze względu na swój wygląd jest określany jako koń". Na jego słowa zareagował już Roman Giertych. "Bardzo lubię moją ksywę" - napisał na Twitterze były minister edukacji.

Komorniczka zamordowana w swojej kancelarii w Łukowie

19.11.2022 7:31


Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik - zapewnił minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. 44-letnia komornik, która w piątek została zaatakowana przez nożownika, zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Źródło: www.bankier.pl

Ziobro: W Przewodowie znaleziono szczątki rakiety S-300

16.11.2022 14:26


Szczątki rakiety S-300 używanej przez Rosję i Ukrainę znaleziono na miejscu eksplozji w Przewodowie na Lubelszczyźnie - informuje prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Wczoraj w eksplozji rakiety, która trafiła w suszarnię zboża zginęło dwóch mężczyzn. Na miejscu pracują prokuratorzy.

Źródło: www.rmf24.pl

Kevin Spacey z kolejnymi zarzutami o przestępstwa na tle seksualnym

16.11.2022 14:12

Prokuratura Generalna w Wielkiej Brytanii przyjęła siedem kolejnych oskarżeń w kierunku Kevina Spaceya, które dotyczą napaści na tle seksualnym.Był taki moment, gdy wydawało się, że powróci do aktorstwa i ponownie zobaczymy go na ekranie. W maju tego roku podpisał między innymi kontrakt na rolę w dramacie historycznym 1242 – Gateway to the West. Ostatecznie jednak aktor nie wziął udziału w pracach nad filmem, co miało...

Google nielegalnie śledził użytkowników. Jest kara

15.11.2022 9:34

Google nielegalnie śledził użytkowników. Jest kara
Google nielegalnie śledził lokalizację użytkowników smartfonów z Androidem. Amerykański gigant będzie musiał zapłacić ogromną karę.
Google będzie musiał zapłacić ogromną karę w wysokości aż 392 mln dolarów za nielegalne śledzenie użytkowników smartfonów z Androidem. To pokłosie porozumienia, które korporacja podpisała w ramach skargi złożonej przez prokuratorów generalnych 40 amerykańskich stanów.

Google nielegalnie śledził użytkowników


Sprawa wyszła na jaw już w 2018 roku. Serwis Associated Press odkrył, że telefony z Androidem, pomimo wyłączenia lokalizacji, nadal zbierały niektóre informacje na temat użytkowników i przechowywały je na serwerach amerykańskiej firmy. Działo się tak, ponieważ domyślnie aktywna była inna opcja o nazwie "Web & App Activity", co było zwyczajnie mylące. Taka sytuacja trwała przynajmniej od 2014 roku.

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
Kontakt z nami