player+
Wiadomości z tagiem Pracownicy  RSS
"Frustracja narasta u pani Zacharowej". Przydacz komentuje doniesienia z Rosji

02.07.2022 11:14

Wiceszef MSZ w programie "Tłit" Wirtualnej Polski został zapytany m.in. o to, czy będzie jakaś reakcja Ministerstwa Spraw Zagranicznych na napływające informacje o ściąganiu polskich flag z miejsc pamięci w Rosji. - Ta reakcja już nastąpiła. W pierwszej kolejności pracownicy polskiej agencji konsularnej w Smoleńsku zainterweniowali tam na miejscu na cmentarzu w Katyniu - przekazał Marcin Przydacz. - Nie spodziewam się konstruktywnej postawy po stronie rosyjskiej. Roja celowo chce prowokować, uderzać w te tony historyczne, elementy emocjonalne. To pokazuje słabość i brak innych narzędzi po stronie rosyjskiej. Frustracja narasta u pani Zacharowej (rzeczniczka rosyjskiego MSZ - przyp. red.) - dodał rozmówca Mateusza Ratajczaka. Wiceminister zaapelował także o to, aby Rosja wycofała się z Ukrainy. - Niech zaprzestanie agresywnej polityki, a nie szuka tematów zastępczych i prowokuje tematami historycznymi - dodał.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rekordowy mecz na Wimbledonie. Trwał... trzy dni. Gwiazdor okupił go depresją

02.07.2022 9:41

11 godzin i pięć minut trwał pojedynek Johna Isnera z Nicolasem Mahutem na kortach Wimbledonu. Jest uważany za najdłuższy mecz w historii tenisa. Korty w Londynie to miejsce oddychające historią. Grający na biało zawodnicy, sprowadzane z Kent truskawki, krążący nad kortami jastrząb Rufus i 6 tys. pracowników, w tym 250 spełniających rygorystyczne normy dziewcząt i chłopców do podawania piłek. Wimbledon przyciąga rekordy i jest jednym z największych wydarzeń sportowego kalendarza.

Źródło: sport.onet.pl

„Moje” Mistrzostwa – felieton o zawodach od środka oczami dziennikarza

02.07.2022 9:05


Serwis Naszosie.pl pamięta wiele autorskich tekstów, w których jego bliżsi bądź dalsi współpracownicy opisywali często bardzo osobiste odczucia. Były „Notatki z pobocza” Mariusza Czykiera, swoje trzy grosze dorzucała przy okazji Tour de Pologne Monika Probosz. Wracając z tegorocznych Mistrzostw Polski pomyślałem sobie jedno – jak już ochłonę to i ja napiszę coś takiego, bowiem ta […] first appeared on .

Źródło: naszosie.pl

Rząd planuje zmiany w ustawie sankcyjnej. Zarząd przymusowy i pomoc dla pracowników w rosyjskich firmach

01.07.2022 21:45

Rząd w tzw. ustawie sankcyjnej chce stworzyć możliwość powołania tymczasowego zarządu przymusowego w firmach objętymi sankcjami. Planuje też wprowadzić instrumenty, które zapewnią wsparcie finansowe pracownikom takich firm. Projekt noweli w tej sprawie znalazł się w wykazie prac rządu.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Rząd nałożył sankcje na wiele firm w jakikolwiek sposób powiązanych z Rosją. Teraz zrozumiał, że robi krzywdę polskim pracownikom

01.07.2022 20:57


Rząd w tzw. ustawie sankcyjnej chce stworzyć możliwość powołania tymczasowego zarządu przymusowego w firmach objętymi sankcjami. Planuje też wprowadzić instrumenty, które zapewnią wsparcie finansowe pracownikom takich firm. Projekt noweli w tej sprawie znalazł się w wykazie prac rządu. Ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałaniu wspierania agresji na Ukrainę pozwoliła na objęcie sankcjami osób i […]

Źródło: wiadomosci.com

Sanepid rozpoczął kontrole kolonii i półkolonii. Na razie nie stwierdzono nieprawidłowości

01.07.2022 20:20


W związku z rozpoczęciem wakacji, a co za tym idzie kolonii i półkolonii, opolski sanepid dotychczas przeprowadził 22 kontrole miejsc wypoczynku. Te nie wykazały nieprawidłowości w żadnym obiekcie, w którym przebywały dzieci.Pracownicy inspekcji sanitarnej nie odnotowali też urazów, zachorowań i zatruć pokarmowych. Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach akcji 'Bezpieczne wakacje', prowadzone są także kampanie prozdrowotne. Tylko do 30 czerwca pracownicy sanepidu zrealizowali 12 spotkań edukacyjnych dla 333 uczestników wypoczynku i 40 wychowawców. Do końca czerwca na Opolszczyźnie zarejestrowano 382 letnie turnusy wypoczynkowe dla dzieci. W tym roku w naszym regionie zarejestrowano 13 zorganizowanych kąpielisk. Na dziś nie zgłoszono miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Źródło: radio.opole.pl

Wypowiedzenie umowy o pracę - jak zrobić to poprawnie

01.07.2022 19:00

Wypowiedzenie umowy przez pracownika lub pracodawcę to jedna z najczęściej stosowanych form rozwiązania stosunku pracy. Większość porozumień, zawartych na termin nieokreślony, można z powodzeniem wypowiedzieć. Aby zrobić to poprawnie, jedna stron musi doręczyć drugiej stosowny dokument poświadczający taką decyzję. Czym jest wypowiedzenie umowy o pracę? Jak dokładnie musi prezentować się jego zawartość?

Źródło: businessinsider.com.pl

Doradca Optyczny

01.07.2022 18:59

Super-Pharm
SUPER-PHARM OFERUJE SUPERKANDYDATOWI: prywatną opiekę medyczną zniżki w sklepach Super-Pharm eventy i pikniki pracownicze pakiet sportowy
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa, Galeria Północna
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Źródło: www.praca.pl

Pracownik montażu

01.07.2022 17:23

Asistwork Sp. z o.o.
Zapewnimy Ci: zatrudnienie od zaraz umowę o pracę tymczasową (po przepracowaniu 30 dni nabywasz prawo do 2 dni
Lokalizacja: dolnośląskie, Milicz
Obszar zawodowy: Praca fizyczna

Źródło: www.praca.pl

Pracownik montażu

01.07.2022 17:23

Asistwork Sp. z o.o.
Zapewnimy Ci: zatrudnienie od zaraz umowę o pracę tymczasową (po przepracowaniu 30 dni nabywasz prawo do 2 dni płatnego
Lokalizacja: wielkopolskie, Gostyń
Obszar zawodowy: Przemysł / Produkcja

Źródło: www.praca.pl

reklama
Kontakt z nami