Wiadomości z tagiem Praca zdalna  RSS
Najwięcej biur potrzebuje BPO i IT

03.10.2023 9:47

Downsizing biur to kwestia indywidualna - podkreśla Olga Adamek, Senior Leasing Manager, EPP. Przyznaje jednak, że firmy zmieniają powierzchnie pod wpływem hybrydy i pracy zdalnej. Największe zainteresowanie biurami jest w sektorach BPO i IT.

Źródło: www.propertynews.pl

Związkowcy w Allegro chcą zdalnej pracy na popołudniowych zmianach

30.09.2023 22:41

Przedstawiciele związku zawodowego działającego w Allegro domagają się, by pracownicy działu obsługi klienta mogli ponownie pracować zdalnie - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Chodzi o te osoby, które kończą zmianę po 22:00. Związkowcy argumentują, że powroty wówczas są niebezpieczne, a w wielu przypadkach bardzo trudne. Powstała już i krąży petycja o przywrócenie zdalnej pracy, ale rzecznik prasowy Allegro, Marcin Gruszka przekonuje, że nie ma problemu: - Zmiany rozpoczynające się o godzinie 15 są zmianami w pełni realizowanymi w systemie pracy zdalnej - przekazał nam. - Sęk w tym, że mówimy o dwóch różnych zmianach - odpierają związkowcy. 

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Dlaczego warto rozważyć pracę zdalną i jak znaleźć odpowiednie stanowisko?

28.09.2023 12:19


Coraz więcej pracowników jest zainteresowanych wykonywaniem swoich obowiązków nie zza biurka w firmie, ale z własnego domu. Praca zdalna daje wiele możliwości,…

Źródło: supernowosci24.pl

Zatrudnianie niepełnosprawnych. Praca zdalna sprzyja poprawie sytuacji

27.09.2023 17:01

Większe upowszechnienie po pandemii koronawirusa pracy w formule zdalnej i hybrydowej może sprzyjać zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, szczególnie na stanowiskach biurowych i specjalistycznych, które nie wymagają fizycznej obecności w biurze - wynika z nowego raportu przygotowanego przez ekspertów Konfederacji Lewiatan. Obecnie liczba pracujących niepełnosprawnych wynosi w Polsce ponad 0,5 mln, ale liczba osób biernych zawodowo to blisko 1 mln.

Źródło: www.podatki.biz

Praca zdalna z Sardynii. Wystarczy spełnić dwa warunki

23.09.2023 8:55


Włoska wioska Ollolai na Sardynii zaprasza do siebie obcokrajowców - cyfrowych nomadów, którzy odnieśli sukces. Oferuje im mieszkania za 1 euro miesięcznie. Poszukuje pracujących zdalnie, którzy zechcą nie tylko spędzić tam czas, ale też podzielić się swoją wiedzą z mieszkańcami. Wybrani będą mogli mieszkać nawet przez trzy miesiące.

Źródło: biznes.interia.pl

Włosi wciąż kuszą obcokrajowców. Tym razem wynajmem za bezcen

20.09.2023 15:47

Praca zdalna z domu w malowniczo położonej wiosce na słonecznej Sardynii brzmi jak marzenie. Okazuje się, że można je spełnić, nie martwiąc się o cenę wynajmu. Władze miasteczka Ollolai oferują bowiem lokale za symboliczną kwotę — jedno euro miesięcznie.

Źródło: podroze.onet.pl

Praca zdalna jak delegowanie? ZUS zmienia podejście

20.09.2023 9:47

Organ rentowy potwierdza, że na podstawie unijnych przepisów ubezpieczeniowych można już uzyskać zaświadczenie A1 dla osoby pracującej online z innego kraju. To pozwoli firmom szerzej oferować taki benefit pracownikom.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Kontrolerzy mogą zapukać też do twoich drzwi. Wystarczy wtedy znać tylko trzy przepisy

14.09.2023 15:29


Kontrola pracy zdalnej to jeden elementów uchwalonego wiosną prawa dotyczącego pracy zdalnej, który wzbudza największe kontrowersje. Ustawodawca wraz z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących specyficznego rodzaju pracy, bo prowadzonego zdalnie, przewidział możliwość skontrolowania pracownika. Kontrole takiej pracy już się w Polsce odbywają, warto więc pamiętać, że po stronie pracownika są trzy zasady, które go chronią. Pracodawca nie może bowiem w trakcie kontroli przekroczyć pewnych granic.

Źródło: biznes.interia.pl

Praca zdalna - praktyczny poradnik

14.09.2023 7:18

Praca zdalna to praca wykonywana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.  

Źródło: www.podatki.biz

Program PiS: grant na pracę zdalną dla rodzica powracającego na rynek pracy, budowa 45 tys. klubów sportowych

09.09.2023 20:00

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sobotę 300-stronicowy program pt. "Bezpieczna Przyszłość Polaków". Wśród zawartych w nich propozycji są m.in.: grant na pracę zdalną dla rodzica powracającego na rynek pracy, reforma Sądu Najwyższego i zbudowanie do 2031 r. 45 tys. klubów sportowych w Polsce.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami