Wiadomości z tagiem Pompeje  RSS
Szukam sprawdzonej ekipy do wyboru i montażu pompy ciepla- południe malopolski

25.04.2019 4:06

Cześć. Na przyszły rok chciałem ruszyć z montażem ogrzewania. Wybor padł na pompe ciepła. Niestety instalacje.mam mieszana. Dół podłogowka, góra...

Źródło: forum.muratordom.pl

W Pompejach zatrzymano kobietę, która wycinała kostki z mozaiki

08.04.2019 18:22

Zatrzymano brytyjską turystkę, która w Casa dell' Ancora w Pompejach próbowała wyciąć tessery (łac. tessera – kostka) z mozaiki. Kobieta była tam w towarzystwie siostry i ojca.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

"Diabelski młyn" w Pompejach? Minister kultury mówi stanowcze "nie"

29.03.2019 9:44

Minister kultury Włoch Alberto Bonisoli stanowczo wykluczył możliwość wyrażenia zgody na budowę wielkiego koła panoramicznego w Pompejach z widokiem na słynny park archeologiczny. "Nie ma o tym mowy"- tak odniósł się do projektu miejscowych władz.

Źródło: podroze.onet.pl

Robert Biedroń odpowiedział na wezwanie Krystyny Pawłowicz. "Nigdy się jej przelicytuje"

07.03.2019 9:32

Prezydent Słupska odpowiedział na tweeta posłanki PiS. Jak zapewnił jest na tyle wysportowany, że zrobiłby 100 pompek. Polityk wyjaśnił też...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Część włoskich zabytków i muzeów będzie można zwiedzić za darmo

02.03.2019 1:52

Od 5 do 10 marca wszystkie państwowe instytucje kultury - w tym muzea, stanowiska archeologiczne, parki i galerie - będą bezpłatnie dla zwiedzających. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy Włoch mogą skorzystać z okazji, by zobaczyć pozostałości Pompei, florencką galerię Uffizi i rzymskie Koloseum, nie płacąc ani grosza.

Źródło: podroze.onet.pl

Pompki – doskonały bezpłatny test oceny ryzyka chorób układu krążenia

20.02.2019 14:44

Zdolność do wykonania odpowiedniej liczby pompek może być darmowym sposobem oceny ryzyka chorób układu krążenia. Okazuje się, że aktywny mężczyzna w średnim wieku, który jest w stanie wykonać ponad 40 pompek ma znacznie mniejszą szansę, że w ciągu kolejnych 10 lat zapadnie na choroby układu krążenia, niż jego aktywny rówieśnik, zdolny do wykonania mniej niż 10 pompek.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

W Pompejach odkryto świetnie zachowany fresk przedstawiający Narcyza

16.02.2019 6:30

Podczas niedawnych wykopalisk w Pompejach odkryto fresk przedstawiający Narcyza wpatrującego się we własne odbicie. Barwy farb doskonale się zachowały.

Tagi: Pompeje
Źródło: kopalniawiedzy.pl

Kolejne ciekawe znalezisko w Pompejach

15.02.2019 1:51

Archeolodzy odnaleźli w Pompejach kolejne ważne dzieło. Tym razem jest to fresk przedstawiający Narcyza spoglądającego w lustro.

Źródło: podroze.onet.pl

Niezwykłe odkrycie w Pompejach. Fresk sprzed blisko 2 tys. lat

14.02.2019 18:34


Kolejne niezwykłe odkrycie w Pompejach - tak dyrekcja terenu archeologicznego na południu Włoch podsumowała znalezienie podczas prowadzonych tam prac wykopaliskowych fresku, który przedstawia Narcyza przeglądającego się w wodzie. Jest on dobrze zachowany.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami