Wiadomości z tagiem Pedofile  RSS
Skandal pedofilski w kościele. Papież Franciszek reaguje

24.05.2023 6:30

Papież Franciszek wysłał do Boliwii jednego ze swoich najbardziej doświadczonych śledczych ds. przestępstw seksualnych. Jest to odpowiedź na narastający skandal pedofilski wśród duchownych, który wstrząsnął krajem.

Tagi: Pedofile, Seks
Źródło: wiadomosci.wp.pl

55-letni sąsiad zamienił życie 13-latki z Gdańska w piekło

12.05.2023 8:04

55-latek z Gdańska wykorzystywał seksualnie swoją 13-letnią sąsiadkę, zmieniając jej życie w piekło. Teraz pedofil został aresztowany i grozi mu kara 12 lat więzienia.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Facebook szykuje cenną zmianę. Rządy dostały gorączki

20.04.2023 15:06

Facebook szykuje cenną zmianę. Rządy dostały gorączki
Virtual Global Taskforce, międzynarodowa grupa śledcza współtworzona przez FBI, Europol oraz Interpol, sprzeciwia się planom dotyczącym wprowadzenia szyfrowania na Facebooku oraz Instagramie.
Szyfrowanie end-to-end w praktyce oznacza, że dana treść widoczna jest tylko dla nadawcy oraz odbiorcy. Serwer jej nie odczyta.
Nie dziwi więc sympatia użytkowników do tego mechanizmu ani to, że Meta, chcąc uatrakcyjnić swoje usługi, rozważa jego wdrożenie również na Facebooku i Instagramie.

Organy ścigania nie chcą end-to-end


Ale wybór taki nie podoba się służbom, które, jak podaje „Financial Times”, przygotowały w tej sprawie specjalną odezwę do kierownictwa spółki z Menlo Park.
Jak stwierdzono, wprowadzenie kompleksowego szyfrowania „zdegraduje systemy bezpieczeństwa”.
Dokument jest sygnowany przez Virtual Global Taskforce (VGT), międzynarodowe zrzeszenie organów ścigania z całego świata, do którego należą m.in. FBI, Europol oraz Interpol.
Funkcjonariusze przekonują w nim, że szyfrowanie treści znacząco utrudni wykrywanie przestępstw, z przypadkami pedofilii na czele.
Wzywamy wszystkich partnerów branżowych, aby zastanowili się nad podejmowaniem takich decyzji projektowych, które skutkują maskowaniem wykorzystywania seksualnego dzieci na ich platformach, lub zmniejszają zdolność do identyfikowania takich przypadków i zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom

– czytamy w treści publikacji.
W odpowiedzi dział prasowy Meta szybko zareagował oświadczeniem, zapewniając, że w trosce o użytkowników z planów w sprawie szyfrowania firma zrezygnować nie może.

Meta: bezpieczeństwo dzieci to dla nas priorytet


Nadmieniono jednak, że bezpieczeństwo dzieci nie jest jakkolwiek bagatelizowane, wyrażając przy tym gotowość do znalezienia kompromisu.
Zauważmy, nie jest to pierwszy przypadek, w którym organom ścigania nie podoba się szyfrowanie end-to-end. Podobny apel do twórców oprogramowania i usługodawców FBI wystosowało już w ubiegłym roku.
Wtedy agencję ostro skrytykował prof. Ross Anderson z Uniwersytetu w Cambridge. Naukowiec zauważył, że nadzór prowadzony profilaktycznie, bez nakazu prokuratora, jest działaniem niezgodnym z prawem. 

Źródło: www.telepolis.pl

Był oskarżony o pedofilię. Nagły zwrot w sprawie islandzkiego piłkarza

15.04.2023 1:01

W lipcu 2021 roku Gylfi Sigurdsson został oskarżony o pedofilię. Najnowsze informacje mówią o tym, iż Islandczyk został oczyszczony z zarzutów. 33-latek podjął już decyzję ws. swojej kariery.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polacy bardzo krytycznie o pomocy Kościoła dla ofiar pedofilii

13.04.2023 8:53

Polacy krytycznie oceniają obecne działania Kościoła w zakresie pomocy pokrzywdzonym przez pedofili - wynika z badania Ibris dla "Rzeczpospolitej". Aż 74,5 proc. ankietowanych uznało obecne działania Kościoła w zakresie pomocy pokrzywdzonym za niewystarczające.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Związkowcy murem za Janem Pawłem II

01.04.2023 21:53

Na siedzibie NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie zawisł duży baner z wizerunkiem papieża Jana Pawła II i hasłem „Ty nas obudziłeś, my cię obronimy”. W ten sposób związkowcy okazują swój sprzeciw oskarżeniom niektórych mediów o zaniechania polskiego papieża wobec sprawców pedofilii w Kościele Katolickim. Jednocześnie......

Źródło: 24kurier.pl

Reportaż wywołał burzę. KRRiT wszczyna postępowanie

01.04.2023 7:28

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski wszczął postępowanie w sprawie reportażu TVN "Franciszkańska 3", w którym zarzuca się Janowi Pawłowi II zaniechania ws. księży pedofilów. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły już ponad 2 tys. skarg na ten materiał.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tomasz Duklanowski znów na portalu Radia Szczecin, pisze o sprawie syna Magdaleny Filiks

30.03.2023 20:52

Naczelny Radia Szczecin Tomasz Duklanowski napisał pierwsze artykuły od informacji o śmierci 15-letniego syna posłanki PO Magdaleny Filiks. Duklanowski jako pierwszy ujawnił dane pozwalające zidentyfikować nastolatka jako ofiarę pedofila. Teraz opisuje, że prokuratura odcina się od wycieku tych informacji.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Prof. Kmieciak: Problem pedofilii wciąż ignorowany przez wiele instytucji

28.03.2023 16:55


"Nie mam odpowiednich kompetencji, by po zmianie zakresu działania komisji nadal nią kierować" - tak prof. Błażej Kmieciak tłumaczył w rozmowie w RMF24, powód swojej rezygnacji z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii. Jak zapewnił w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim, w komisji chce zostać, bo praca w niej jest dla niego niezwykle ważna. Zaznaczył także, że problem pedofilii wciąż ignorowany przez wiele instytucji.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami