Wiadomości z tagiem Parlament Europejski  RSS
Polacy przeciwni ACTA 2. Czego się obawiają?

18.03.2019 17:11

Aż 86% polskich internautów uważa, że Parlament Europejski wprowadzając zmiany w obszarze prawa autorskiego powinien uwzględnić ochronę praw użytkowników oraz wolność słowa w internecie – wynika z nowego badania. Zdecydowana większość respondentów obawia się, że tzw. Acta2 ograniczy swobodny dostęp do treści w internecie i zagraża wolności słowa, np. poprzez nałożony na platformy internetowe obowiązek filtrowania treści.

Źródło: di.com.pl

Czy wszystkie kraje UE ratyfikują Protokół zmieniający Konwencję 108?

15.03.2019 21:41

Parlament Europejski opowiedział się za ratyfikacją przez kraje członkowskie Protokołu zmieniającego Konwencję 108. Zalecenie w tej sprawie w głosowaniu 12 marca poparło aż 624 deputowanych. Zaledwie 12 było przeciw.

Źródło: di.com.pl

UFG: wzmocnione kontrole OC w Unii [Rynek]

13.03.2019 6:51

Parlament Europejski chce zwiększenia kontroli obowiązkowych ubezpieczeń OC - podkreśla Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ( [[https://s (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Ponad 200 organizacji apeluje o przyjęcie dyrektywy o prawach autorskich. „Artykuł 13 może wprowadzić cenzurę”

12.03.2019 21:00

W perspektywie ostatecznego głosowania w Parlamencie Europejskim nad nową dyrektywą o prawach autorskich ponad 200 organizacji zrzeszających wydawców, twórców i muzyków wystosowało apel o przyjęcie przepisów w proponowanym obecnie kształcie. Duże wątpliwości budzi jednak wciąż artykuł 13 dyrektywy. - Może spowodować nieprzewidziane konsekwencje, łącznie z realnym wprowadzeniem cenzury w sieci - przestrzega w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Kamil Bolek, CMO LifeTube i uczestnik dyskusji nad dyrektywą w PE.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Jacek Saryusz-Wolski na siłowni. "Jedynka" PiS-u do PE nie traci czasu

12.03.2019 13:37

Nie tylko Ryszard Czarnecki przygotowuje się fizycznie do walki o miejsce w Parlamencie Europejskim. Mający najwyższą pozycję na warszawskich...

„Elity polityczne powinny być na bieżąco wymieniane”

12.03.2019 13:16

Rozmowa z dr. Dominikiem Szczepańskim, politologiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Co dla przeciętnego Kowalskiego oznaczają wybory do Parlamentu Europejskiego? – Z punktu widzenia wyborcy, Parlament Europejski nie ma bezpośredniego przełożenia na sprawy Polski. I rzeczywiście tak jest. Politycy w nim pracujący debatują w komisjach, na forum i zajmują się ustawodawstwem dotyczącym przepisów w całej Europie. Podejmowane […]

Źródło: supernowosci24.pl

Amerykanie będą potrzebować zezwoleń na wjazd do UE. Zmiana przepisów

09.03.2019 21:53

Parlament Europejski i Komisja postawiły na swoim. Już za niecałe dwa lata obywatele Stanów Zjednoczonych chcący odwiedzić Unię Europejską będą się...

Obywatele USA będą potrzebować wiz, by odwiedzić Unię Europejską

08.03.2019 15:51

Już dwa lata temu Parlament Europejski rozważał wprowadzenie wiz dla obywateli Stanów Zjednoczonych. Teraz to, co było tylko mętną zapowiedzią, staje się faktem. Przepisy zmienią się za niecałe dwa lata.

Źródło: www.fly4free.pl

Węgierska prasa: Fidesz nie musi się obawiać, nie zostanie wykluczony z EPL

06.03.2019 21:40


Rządząca na Węgrzech konserwatywna partia Fidesz nie musi się obawiać wyrzucenia z Europejskiej Partii Ludowej (EPL), czego nie wykluczył szef frakcji EPL w Parlamencie Europejskim Manfred Weber - pisze w środę niezależny portal węgierski Index.hu.

Źródło: fakty.interia.pl

Jest decyzja w sprawie zniesienia zmiany czasu! Przestaniemy przestawiać zegarki

06.03.2019 19:01

W ubiegłym roku kilkukrotnie informowaliśmy o planowanym zniesieniu zmiany czasu. Ostatecznie prace zostały wstrzymane, ale teraz sprawą ponownie zajął się Parlament Europejski.

Źródło: epoznan.pl

reklama
Kontakt z nami