Wiadomości z tagiem Państwo Islamskie  RSS
Oddziały SDF zabiły w Syrii 38 dżihadystów z IS. Ich pozycje zostały zbombardowane

12.03.2019 9:30

Wspierane przez Amerykanów Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) poinformowały we wtorek o zabiciu 38 dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) podczas ofensywy na ostatnią enklawę IS we wschodniej Syrii.

Syria: Ostrzał na ostatni bastion Państwa Islamskiego

11.03.2019 6:08


Wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) wznowiły w niedzielę ofensywę na ostatnią enklawę kontrolowaną przez tzw. Państwo Islamskie (IS) we wschodniej Syrii, w rejonie wioski Baghuz. "Walki są intensywne i zacięte" - przekazał rzecznik SDF.

Źródło: fakty.interia.pl

"Panna młoda dżihadu" dla syna chciała wrócić do domu. Dziecko zmarło

09.03.2019 20:43


Dziecko 19-latki, którą brytyjskie władze pozbawiły obywatelstwa, zmarło w obozie w Syrii – pisze BBC. Shamima Begum uciekła z domu, by poślubić bojownika ISIS i przez cztery lata przebywała w Państwie Islamskim. Po upadku kalifatu i urodzeniu dziecka starała się wrócić do Londynu. Twierdziła, że dla dobra dziecka, które miałoby w Wielkiej Brytanii lepszą opiekę medyczną niż w Syrii.

Źródło: www.rmf24.pl

Państwo Islamskie przyznało się do samobójczego zamachu w Dżalalabadzie

06.03.2019 23:34


Państwo Islamskie przyznało się do środowego zamachu na pracowników firmy budowlanej usytuowanej w pobliżu lotniska w mieście Dżalalabad na wschodzie kraju. Poinformowała o tym blisko związana z dżihadystami agencja informacyjna Amak. W ataku zginęło 16 osób.

Źródło: fakty.interia.pl

Islamista skazany za plany ataku w centrum Londynu

06.03.2019 21:24


Islamista został skazany za plany ataku w centrum Londynu. 27-letni mężczyzna był konwertytą. Na co dzień mieszkał w Rochester na południu Anglii.  “Ogłaszam wierność Państwu Islamskiemu. My kochamy śmierć tak bardzo jak wy kochacie życie” – mówił mężczyzna na jednym z nagrań wideo zaprezentowanych w sądzie. I dodał, że z Wielką Brytanią nic go nie […]

Źródło: wiadomosci.com

Sąd Najwyższy rozpatrzy sprawę Czeczenów skazanych w Białymstoku za wspieranie terroryzmu

03.03.2019 17:48


Mieli zbierać pieniądze na działalność terrorystyczną
Śledczy zarzucili czterem oskarżonym, że zbierali pieniądze na działalność tzw. Państwa Islamskiego. Sąd jednego z nich uniewinnił, trzech skazał. Uznał przy...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Trwa ofensywa. Państwo Islamskie na skraju upadku

02.03.2019 18:59


Dowodzone przed Kurdów Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) prowadzą w sobotę zmasowaną ofensywę przeciw bojownikom z Państwa Islamskiego (IS) w syryjskiej wiosce Baguz w pobliżu granicy z Irakiem. Zwycięstwo nad dżihadystami ma być ogłoszone w ciągu kilku dni.

Źródło: fakty.interia.pl

ONZ: od grudnia 84 osoby zginęły uciekając od IS na wschodzie Syrii

01.03.2019 14:02

Co najmniej 84 osoby, z czego dwie trzecie to dzieci, zginęły od grudnia ubiegłego roku na drodze do obozu Al-Hol w północno-wschodniej Syrii - podało w piątek ONZ. Próbowali oni uciec przed Państwem Islamskim (IS) z prowincji Dajr az-Zaur na wschodzie kraju.

Źródło: www.deon.pl

Syria: Znaleziono zbiorowy grób ze zwłokami kilkudziesięciu osób

28.02.2019 22:28


Na terytorium odzyskanym przez wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) znaleziono zbiorowy grób, w którym pochowano kilkudziesięciu zabitych przez Państwo Islamskie (IS) - podał przedstawiciel SDF ze wschodniosyryjskiej prowincji Dajr az-Zaur.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami