Wiadomości z tagiem Płaca minimalna  RSS
ZUS. Dwie umowy zlecenia z różnymi firmami

24.04.2019 15:52

Pytanie: Przedsiębiorca zamierza zawrzeć z wybraną osobą umowę zlecenia, jednak osoba ta zawarła wcześniej w tym samym miesiącu umowę zlecenia z inną firmą. Z tytułu tamtej umowy uiszczane są składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, przy czym podstawa wymiaru składek jest mniejsza od płacy minimalnej. Czy z tytułu umowy zlecenia, którą zamierza zawrzeć przedsiębiorca, powstanie obowiązek opłacania składek?

Źródło: www.podatki.biz

RPO: Rażąco niskie rekompensaty za utracony zarobek dla świadków w sądach

23.03.2019 7:30


O podwyższenie kwot rekompensat za utracony zarobek dla świadków wzywanych do sądów - zaapelował Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jak zaznacza, obecnie taka rekompensata, to 82 zł brutto, zaś dzienne wynagrodzenie przy płacy minimalnej wynosi 102 zł.

Źródło: fakty.interia.pl

Przewoźniku płacz i płać, czyli o wynagrodzeniach minimalnych w Europie

17.03.2019 5:50


Płaca minimalna w Polsce stale wzrasta od 2000 roku. Nowe stawki mają zastosowanie do wszystkich zawodów i branż, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, regionu czy wyników finansowych, co wśród niektórych pracodawców z sektora transportu ciężkiego spotyka się ze sprzeciwem.

Źródło: praca.interia.pl

Polacy wydają więcej na alkohol. Posłanka grzmi: to jasne, PiS rozpija ludzi

08.03.2019 23:05

Polacy wydają coraz więcej na alkohol i niektórzy posłowie twierdzą, że to efekt programu 500+ oraz podniesienia płac minimalnych. Małgorzata...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Płaca minimalna w UE. Jak wypadają Niemcy?

16.02.2019 5:50


W międzynarodowym porównaniu 9,19 euro za godzinę może wypaść dobrze, ale rzadko wystarczy na życie. Aby tak było, płaca minimalna w Niemczech musiałaby wzrosnąć do 12 euro.

Źródło: praca.interia.pl

reklama
Kontakt z nami