Wiadomości z tagiem Oszustwa  RSS
SMS-y do Polaków. 3 ataki, które mogą spotkać każdego

19.05.2022 9:54

Wiadomości SMS o zaległości w rachunkach za prąd to codzienność, ale ostatnio nie tylko ten atak stał się szczególnie popularny. Oto 3 najczęstsze oszustwa, które regularnie zgłaszają nam czytelnicy. We wszystkich chodzi o kradzież danych i pieniędzy.

Tagi: ZUS, Oszustwa, SMS
Źródło: www.dobreprogramy.pl

Zmęczenie wojną powodem zmniejszania zagranicznej pomocy dla Ukrainy

18.05.2022 21:35


Zmęczenie wojną i oszustwa wpływają na zmniejszanie się zagranicznej pomocy dla Ukrainy – ocenia w środę dwutygodnik “Forbes”. Podaje on, że na przestrzeni ubiegłego tygodnia Ukrainie dostarczono 39 proc. mniej pomocy humanitarnej niż w ostatnim tygodniu marca, kiedy dostawy osiągnęły najwyższy poziom. Zdaniem Jany Riańskiej z fundacji Good Gang “zmniejszenie pomocy wynika częściowo z prowadzonych […]

Źródło: wiadomosci.com

Doda i Maryla Rodowicz zostały perfidnie wrobione: "Uważajcie na takich oszustów". Przerażające, co im zrobili!

17.05.2022 8:45


Maryla Rodowicz (76 l.) i Doda (38 l.) padły ofiarami oszustwa! Gwiazdy zostały perfidnie wrobione w reklamę środka na odchudzanie. Królowe estrady nie tylko nie miały pojęcia o tym, że ich wizerunek został bezprawnie wykorzystany, to jeszcze przerobiono ich zdjęcia, tak, by pasowały do profilu firmy reklamującej magiczne specyfiki! Co za skandal!

Tagi: ZUS, Oszustwa
Źródło: www.pomponik.pl

W Berlinie wskutek oszustw związanych z pandemią straty wynoszą 142 mln euro

16.05.2022 13:42


Oszuści zarobili duże pieniądze na pandemii koronawirusa; do 2 maja br. straty spowodowane oszustwami w Berlinie wyniosły łącznie prawie 142 mln euro, prowadzonych jest około 10 tys. dochodzeń - poinformowała w poniedziałek berlińska senator spraw wewnętrznych Iris Spranger.

Źródło: www.bankier.pl

Mąż Torbickiej padł ofiarą oszustwa. "Prawnicy bezskutecznie zgłaszali to naruszenie"

15.05.2022 21:46


Grażyna Torbicka przekazała informację, że jej mąż padł ofiarą oszustwa. Wizerunek profesora Adama Torbickiego wykorzystano do reklamy. Dziennikarka apeluje "Nie dajcie się nabrać".

Źródło: www.pomponik.pl

Seniorka z Nysy straciła 60 tysięcy złotych. Oszuści podawali się za policjantów

13.05.2022 14:35


Oszuści wciąż próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Wczoraj (12.05) ich ofiarą stała się 83-letnia mieszkanka Nysy, która przekazała złodziejom 60 tysięcy złotych. Oszuści działali metodą 'na policjanta'.- Seniorka odebrała telefon informujący ją, że jej syn brał udział w wypadku drogowym i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Oszust podawał się za policjanta i twierdził, że jest w stałym kontakcie z adwokatem syna - mówi sierżant sztabowy Marta Kublin z Komendy Powiatowej Policji w Nysie.- Aby ten nie poszedł do więzienia, potrzebne są pieniądze. Kobieta poinformowała oszusta o kwocie, jaką posiada w domu, ten nakazał jej nie rozłączać się i być z nim w stałym kontakcie. Chwilę później do drzwi kobiety zapukał mężczyzna podający się za kuriera nyskiej policji po odbiór 60 tysięcy złotych. Kobieta dopiero po kilku godzinach potwierdziła informacje z najbliższymi. Wówczas zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.Policjanci przypominają, że prawdziwi policjanci nie działają w ten sposób i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Źródło: radio.opole.pl

Zamość. Popularny błąd kosztował kobietę 18 tys. zł

13.05.2022 12:37

Zamość. Popularny błąd kosztował kobietę 18 tys. zł
Policja zatrzymała 32-latka z Zamościa, który nabrał 35-latkę na internetową miłość. Kobieta przelała mu kilkanaście tysięcy złotych.
Chociaż ostrzeżenia pojawiają się niemal z każdej strony, to wciąż słyszymy o osobach, które dały się nabrać internetowym oszustom. Tym razem ofiarą padła 35-latka, która uwierzyła, że 32-latek z portalu randkowego to fizjoterapeuta bez pracy.

Internetowa miłość okazała się oszustwem


Znajomość rozpoczęła się w maju 2021 roku. Wtedy to 35-latka, za sprawą portalu randkowego poznała 32-latka. Ten podawał się za fizjoterapeutę, który właśnie stracił prace. W ciągu roku para ani razy się nie spotkała, ale znajomość przez cały czas kwitła.
Z czasem mężczyzna zaczął kobiecie zwierzać się ze swoich problemów, w tym przede wszystkim finansowych. Długa znajomość, chociaż wirtualna, sprawiał, że 35-latka zaufała oszustowi. Poproszona o finansową pomoc przelewała 32-latkowi pieniądze. W ciągu kilku miesięcy uzbierała się z tego kwota 18 tys. zł. 
Po czasie kobieta zrozumiała, że pieniędzy prawdopodobnie nigdy nie odzyska. Ostatecznie, w marcu tego roku, zgłosiła się na policję. Funkcjonariusze przeanalizowali materiał dowodowy i trafili na 32-latka z Zamościa. Okazało się, że przesyłane przez niego zdjęcia były fałszywe, tak samo, jak część jego danych.
Mężczyzna został zatrzymany 11 maja w miejscu swojego zamieszkania. Przyznał się do zarzutu oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Najpopularniejsze oszustwa na platformach crowdfundingowych

12.05.2022 12:46

Do tych niecodziennych można zaliczyć m.in. hurtowy zakup zagranicznych numerów kart płatniczych w dark necie, a następnie wykorzystanie ich w polskiej sieci. Wśród popularnych są metody na zwierzaka, na leczenie, a od niedawna także na Ukrainę. Rodzajów oszustw jest wiele, ale i tak co rusz powstają nowe. W jaki zatem sposób chroni się bezpieczeństwo milionów złotych, które darczyńcy wpłacają na zrzutki?

Źródło: di.com.pl

Jak fiskus zastępuje dowody poszlakami, usiłując karać przedsiębiorców

12.05.2022 11:04

Znana polska spółka działająca w branży wrażliwej obrotu elektroniką została oskarżona przez skarbówkę o świadome uczestnictwo w karuzeli VAT, w tzw. odwróconym łańcuchu dostaw. Oskarżenia oparto na ustaleniach innych organów w sprawach dotyczących kontrahentów firmy. W grę wchodziło 3 mln zł VAT. Organy pomijały podnoszone przez spółkę wnioski dowodowe, a przed upływem terminu przedawnienia jej zobowiązań wszczęły postępowanie karne skarbowe, by upływ tego terminu zatrzymać. Po latach batalii z fiskusem, reprezentowana przez radcę prawnego Roberta Nogackiego z Kancelarii Prawnej Skarbiec spółka wygrała w sądzie, który orzekając na jej korzyść przypomniał, że: "... prawo do rzetelnego procesu jest fundamentalnym prawem każdej osoby w demokratycznym państwie prawa (...) Samo zaś podejrzenie zaistnienia oszustwa podatkowego (...) nie może usprawiedliwić organów podatkowych do upraszczania reguł postępowania dowodowego, a sugestie czy poszlaki nie mogą zastępować dowodów" (sygn. akt III SA/Wa 252/21).

Źródło: www.podatki.biz

Iwona Węgrowska została perfidnie oszukana. To już w Polsce jakaś plaga! "Wyczyścili mi konto"

12.05.2022 9:21


Iwona Węgrowska padła ostatnio ofiarą perfidnego oszustwa. Gwiazda przyznaje, że dała się podejść i musi teraz słono płacić za swoje błędy. Chciałaby, aby jej przypadek był przestrogą dla ludzi, których może spotkać to samo. Ona właśnie została bez środków do życia...

Tagi: ZUS, Oszustwa
Źródło: www.pomponik.pl

reklama
Kontakt z nami