Wiadomości z tagiem Opole  RSS
Niespodzianka w Opolu. Szokujący wynik w meczu rezerw klubów EBL

02.10.2022 21:16

Decka Pelplin sprawiła niespodziankę wygrywając w Opolu z Weegree AZS Politechniką 79:70. Double-double skompletował Thomas Davis. We Wrocławiu zmierzyły się występujące w Suzuki I lidze rezerwy klubów z EBL. Rezultat był szokujący.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Jesienna burza na Opolszczyźnie. Drzewo przewróciło się na samochody w Opolu

02.10.2022 17:11


Burza z ulewnym deszczem oraz porywistym wiatrem przeszła przez województwo opolskie. Opolscy strażacy odnotowali już kilka interwencji.Na ulicy Koszyka w Opolu przewróciło się drzewo. Spadło na trzy zaparkowane przed blokiem samochody. Jak informują strażacy nikomu nic się nie stało. Na miejsce wysłano 2 zastępy straży pożarnej, trwa usuwanie drzewa i przycinanie jego konarów. W Luboszycach na skutek silnego wiatru drzewo niebezpiecznie pochyliło się nad jezdnią. Tam także skierowano strażaków, którzy zakończyli swoje działania. Trzecia interwencja ma miejsce w Chróścicach. Tam kable z linii energetycznej spadły na łąkę i pole i zaczęły iskrzyć. W efekcie doszło do małego pożaru. Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej, która gasi ściernisko.

Źródło: radio.opole.pl

Gwardia bez szans w Kielcach. Łomża Industria rozbiła opolan

02.10.2022 13:46

Gwardia Opole ani przez chwilę nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z Łomżą Industrią. Kielczanie w 5. kolejce PGNiG Superligi pokonali graczy Rafała Kuptela 42:21.

Tagi: PGNiG, Opole
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zamknięto drogę w Dąbrówce Łubniańskiej. Obowiązują dwie trasy objazdu

02.10.2022 12:00


Uwaga kierowcy! Ekipy remontowe całkowicie zamknęły przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że w związku z remontem przeprawy obowiązują dwie trasy objazdu: z Opola przez DK 45 - Zawadę, Jełową lub z Opola DW 454 przez Dobrzeń Mały, Dobrzeń Wielki, Kup, Brynicę i Łubniany.Jednocześnie zarządca drogi informuje, że udostępni drogę tymczasową na potrzeby ruchu pieszo-rowerowego. Z powodu zamknięcia mostu w Dąbrówce Łubniańskiej inaczej pojadą też autobusy komunikacji publicznej. Planowany termin przywrócenia pierwotnej organizacji ruchu nastąpi 10 grudnia.

Źródło: radio.opole.pl

Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana

02.10.2022 10:20


Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych.Do zdarzenia doszło około godziny 09:30. Jak informują strażacy dwie osoby mogą wymagać pomocy medycznej. Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej oraz policja. Poszkodowanym pomaga Zespół Ratownictwa Medycznego.Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach informuje, że droga jest zablokowana.

Tagi: Policja, Opole
Źródło: radio.opole.pl

Joanna Harus o targach kulinarnych w Poznaniu: 'Wyróżnialiśmy się na tle innych województw'

02.10.2022 10:10


Duży sukces województwa opolskiego na 21. targach 'Smaki Regionu' w Poznaniu, gdzie 'Perłami' nagrodzono aż sześć produktów i dwie potrawy z naszego regionu. O docenionych na krajowej arenie specjałach z opolskiego mówiła w niedzielnej (02.10) 'Porannej Rozmowie Radia Opole' Joanna Harus, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.Nagrody kulinarne na 21. targach 'Smaki Regionu' są przyznawane w stolicy wielkopolski, ale o kwalifikacji zgłoszonych produktów i potraw decyduje komisja krajowa, która składa się głównie z członków Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Opolskie zgłosiło do nagrody jedenaście 'Pereł', a uzyskując osiem nagród, zajęło drugie miejsce w kraju za regionem wielopolskim - powiedziała Joanna Harus, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich.- To są takie produkty jak zakwas z buraków kiszonych z Koła Gospodyń Wiejskich w Chróścinie, chleb mleczny praszkowski z Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, lody z dawnych lat Szypuła, które zdobyły serce poznaniaków, ciastka wigilijne przywiezione przez cukiernię Magosz, marcepan śląski zaprezentowany przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Biedrzychowice oraz soliery, czyli jaja w zalewie kminkowej przygotowane przez Teresę Kamieniecką Kreczaniuk, a jedną...

Źródło: radio.opole.pl

'Chodzi o to, by karp był na stołach nie tylko w Boże Narodzenie'. Za nami pierwszy dzień X Święta Karpia oPolsk...

01.10.2022 19:45


Rolada z karpia, czarne pielmieni z karpia czy japoński rosół z karpiem na parze. Między innymi takie potrawy przygotowali młodzi uczestnicy konkursu kulinarnego 'Czas na rybę!' podczas X Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego.Co roku weekendowa impreza jest organizowana na Zamku Książęcym w Niemodlinie. Kamil Klekowski, szef kuchni i współorganizator konkursu 'Czas na rybę', wysoko ocenia potrawy uczniów szkół gastronomicznych. - Co do frekwencji, zgłosiły się 22 drużyny chcące rywalizować. My mogliśmy dopuścić do konkursu jedynie 6. Zainteresowanie jest więc bardzo duże. Jeżeli chodzi o poziom, to wygląda naprawdę przyzwoicie, aczkolwiek oceniają jurorzy. Ja mogę jedynie wyrazić zdanie wizualne i na podstawie zaobserwowanej pracy uczniów. Wszystko wygląda bardzo przyszłościowo oraz pozytywnie, więc idziemy do góry.Jakub Roszuk, organizator święta i prezes Rybackiej Lokalnej Grupy Działania 'Opolszczyzna', dodaje, że z roku na rok jest coraz więcej wystawców.- To co mnie najbardziej cieszy, gospodarstwa rybackie mają swoje namioty i chcą bezpośrednio promować się na dużej imprezie, a więc idziemy do przodu - rozwijamy się...

Źródło: radio.opole.pl

Eksplozje i pożar. Kłęby dymu nad Krymem

01.10.2022 17:52

Nad lotnisku Belbek pod Sewastopolem unoszą się potężne chmury dymu. Ukraińskie media informują o wybuchach, które mieli słyszeć okoliczni mieszkańcy okupowanego półwyspu. W mediach społecznościowych są nagrania zamieszczone prawdododobnie przez Rosjan.

Tagi: Rosja, Opole
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opole: dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu 1 Maja i Reymonta

01.10.2022 13:30


Do tego zdarzenia doszło przed godziną 13. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych.Dwa samochody osobowe zderzyły się na styku ulic 1 Maja i Reymonta w Opolu. Kierowcy wyszli z aut o własnych siłach. Jak poinformował Radio Opole oficer dyżurny PSP, jeden z kierowców, już po opuszczeniu pojazdu zasłabł. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego. W tym miejscu możliwe jeszcze utrudnienia w ruchu.

Źródło: radio.opole.pl

Pandemia przyspieszyła rozwój innowacji w polskiej szkole, ale nadal jest o czym rozmawiać. Nauczyciele przyjechali...

01.10.2022 11:15


O innowacyjnej edukacji rozmawiają dzisiaj (01.10) nauczyciele i specjaliści w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 1 w Opolu. Do stolicy województwa przyjechało ponad 80 osób z Opolszczyzny i regionów ościennych.Duży postęp w innowacyjnej nauce wymusiła nauka zdalna podczas pandemii. Zdaniem Barbary Chyłki, prezes opolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, nie wszyscy nauczyciele są otwarci na nowe trendy.- Pomimo tego, że mieliśmy przez dwa lata pandemię i korzystaliśmy z różnych narzędzi interaktywnych, wciąż wiele osób boi się używania na zajęciach chociażby smartfonów. Ci nauczyciele tłumaczą, że nie wolno i że to otumania. Chcielibyśmy pokazać w sposób zrównoważony, iż jest to możliwe, a nawet ciekawe.Od 17 lat w Unii Europejskiej działa program eTwinning. - On pomaga wdrażać nowoczesne technologie i nawiązywać współpracę międzynarodową - zaznacza Jolanta Gradowska z Krajowego Biura eTwinning. A jak jest w Polsce?- Obecnie na platformie mamy zarejestrowanych ponad 80 tysięcy kont nauczycieli, a więc nie jest źle. Polska przoduje w Europie pod kątem zaangażowania nauczycieli...

Źródło: radio.opole.pl

reklama
Kontakt z nami