Wiadomości z tagiem Nord Stream 2  RSS
Duńska telewizja pokazała zniszczenia Nord Stream 2. Ekspert: Podobne do tych ze szwedzkiej strefy

25.11.2022 10:16


Duńska telewizja TV2 pokazała w czwartek pierwsze podwodne zdjęcia z miejsca, gdzie doszło do uszkodzenia gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu. Według eksperta zniszczenia przypominają te zaobserwowane w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej przy NS 1.

Źródło: www.bankier.pl

To zdjęcie mówi wszystko. Duńczycy wprost o Nord Stream

25.11.2022 6:44

Wszystko wskazuje na to, że wybuchy Nord Stream 2 w duńskiej strefie ekonomicznej zostały dokonane przez tych samych sprawców, co w szwedzkiej. Tak twierdzą eksperci po publikacji duńskiej telewizji TV2. Pokazała ona w czwartek pierwsze podwodne zdjęcia z miejsca, gdzie doszło do uszkodzenia gazociągu. Chodzi o zniszczenia nitki na południowy wschód od Bornholmu.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Sąd uchylił decyzję ws. wielomiliardowej kary dla Gazpromu za budowę Nord Stream 2. UOKiK złoży apelację

21.11.2022 17:09


UOKiK złoży apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który uchylił decyzję ws. nałożenia kar na Gazprom i 5 spółek odpowiedzialnych za budowę Nord Stream 2 - poinformował w poniedziałek Urząd.

Źródło: www.bankier.pl

Policzono o ile stopni podniesie temperaturę na Ziemi wyciek metanu z rurociągu Nord Stream

13.11.2022 3:11

Metan to bardzo silny gaz cieplarniany, bardziej aktywny niż powszechnie nielubiany dwutlenek węgla. Nic więc dziwnego, że wyciek metanu z nitek rurociągu Nord Stream zrodził pytania, jak silna będzie w tym przypadku ingerencja w naturę

Źródło: www.benchmark.pl

Wybuch przy Nord Stream mógł naruszyć zatopioną broń chemiczną

09.11.2022 8:26


Wybuch przy gazociągu Nord Stream mógł naruszyć składowisko zatopionej po II wojnie światowej niemieckiej broni chemicznej lub podnieść skażony osad - mówi PAP prof. Jacek Bełdowski z Instytutu Oceanografii PAN. Naukowiec wrócił z rejsu badawczego na Morzu Bałtyckim.

Źródło: www.rmf24.pl

Wielkie zagrożenie na dnie Bałtyku. Szwedzi cytują profesora z Polski

31.10.2022 13:33

W pobliżu miejsca wycieków z gazociągu Nord Stream I i II naukowcy odkryli na dnie tysiące ton bojowych środków chemicznych, które po II wojnie światowej wrzucono do Bałtyku. W sobotę szwedzki dziennik "Dagens Nyheter" podał, że szwedzcy i polscy badacze sprawdzają, czy toksyczne substancje rozprzestrzeniły się przez eksplozje i jaki ma to wpływ na organizmy w morzu.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rząd Niemiec: transport gazu przez uszkodzony NS2 jest obecnie niemożliwy

27.10.2022 17:37


Rząd Niemiec - wbrew ocenie Moskwy - nie zakłada, że jedna z dwóch rur gazociągu Nord Stream 2 pozostała nienaruszona po wybuchach we wrześniu. Tymczasem według Putina w NS2 "wystarczy tylko odkręcić kurek", aby popłynął gaz.

Źródło: www.bankier.pl

Nord Stream 1 a potencjalne roszczenia ubezpieczeniowe [Szkody]

26.10.2022 8:28

Ponieważ zagadka wybuchów, które uszkodziły podmorskie gazociągi między Rosją a Niemcami pozostaje nierozwiązana, ubezpieczyciele i (...)

Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

Tajemnicze zdarzenia sejsmiczne na Bałtyku

25.10.2022 9:28


Pięć zagadkowych zdarzeń sejsmicznych zarejestrowały na rosyjskich wodach terytorialnych na Bałtyku w zeszłym tygodniu fińskie służby - informuje gazeta "Helsingin Sanomat". Rosyjskie agencje zwracają uwagę na fakt, że doszło do nich w strefie przebiegu podmorskiego gazociągu Nord Stream.

Źródło: www.rmf24.pl

Eksplozja gazociągu Nord Stream. Szwedzi publikują zdjęcia

18.10.2022 10:43


Szwedzka gazeta "Expressen" opublikowała zdjęcia uszkodzonego gazociągu Nord Stream 1. Zgodnie z informacjami, wyrwa w gazociągu wynosi co najmniej 50 metrów.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami