Punkta.pl – porównywarka OC
Wiadomości z tagiem Narodowcy  RSS
Najstarszy cmentarz Powstańców Warszawskich. Powstał w 1945 roku

03.10.2023 8:00


​Pierwszy w Polsce Cmentarz Powstańców Warszawskich powstał na początku 1945 r. w Powsinie jako inicjatywa społeczna, bez jakiegokolwiek udziału władz, na działce ofiarowanej przez hrabinę Beatę Branicką - powiedział mieszkaniec Powsina i przewodniczący Kręgu Pamięci Narodowej Andrzej Melak.

Źródło: www.rmf24.pl

Premier: w Parlamencie Europejskim posłowie PO głosują de facto za likwidacją państw narodowych

02.10.2023 19:29

12 października Komisja Konstytucyjna Parlamentu Europejskiego ma głosować za przyjęciem zamian traktatowych. Propozycje, za którymi głosują posłowie PO prowadzą de facto do likwidacji państw narodowych - powiedział w poniedziałek w Stalowej Woli premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.wnp.pl

"Szklane życiorysy". Nowa wystawa w Muzeum Narodowym

02.10.2023 15:21


Polskie projektantki szkła, tworzące po II wojnie światowej i współcześnie są bohaterkami wystawy, którą od jutra będzie można oglądać w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. To pierwsza w kraju ekspozycja pokazująca ich bogatą, ale ciągle mało znaną twórczość.

Źródło: www.rmf24.pl

Akademicka Perć na Babią Górę zostanie otwarta po modernizacji

02.10.2023 11:40


​Od wtorku otwarta będzie po remoncie Akademicka Perć, szlak żółty od Górnego Płaju na Babią Górę - powiedział przewodnik z Babiogórskiego Parku Narodowego Maciej Mażul. To najtrudniejszy szlak w Beskidach. Jego remont trwał od końca sierpnia.

Tagi: Narodowcy
Źródło: www.rmf24.pl

Polskie uczone wiedzą, jak zwiększyć skuteczność terapii nowotworów

02.10.2023 10:30

Odpowiednio dobrane aminokwasy mogą zwiększyć skuteczność radioterapii niedrobnokomórkowego raka płuc, czytamy na łamach Molecules. Autorkami badań są uczone z Narodowego Centrum Badań Jądrowych, Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz firmy Pro-Environment Polska. Pracowały one nad zwiększeniem skuteczności terapii borowo-neutronowej (BNCT).

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Mężczyzna, kobieta i pies zabici przez niedźwiedzia w kanadyjskim parku narodowym

02.10.2023 9:46

W parku narodowym Banff w prowincji Alberta niedźwiedź grizzly zabił małżeństwo turystów i ich psa – podały w niedzielę kanadyjskie media.

Źródło: podroze.onet.pl

Niedźwiedź zabił dwoje turystów w Kanadzie. Agresywne zwierzę zostało zastrzelone

02.10.2023 7:24


W parku narodowym Banff w prowincji Alberta niedźwiedź grizzly zabił małżeństwo turystów i ich psa. Informację na ten temat podają kanadyjskie media.

Źródło: www.rmf24.pl

USA: Minister Gliński do uczestników Parady Pułaskiego: Polska dziś tworzy dla swoich obywateli najlepsze perspektywy w Europie

01.10.2023 20:05

Polska tworzy dziś dla swoich obywateli najlepsze perspektywy w Europie - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas odbywającej się w niedzielę 86. Parady Pułaskiego w Nowym Jorku. Podkreślił, że Polska potrzebuje patriotyzmu i wsparcia środowisk polonijnych.

Źródło: www.wnp.pl

USA: Biały Dom: uzgodniono ramy dla porozumienia między Izraelem a Arabią Saudyjską

30.09.2023 20:15

Ustalono "podstawowe ramy" dla porozumienia normalizującego stosunki między Izraelem a Arabią Saudyjską - powiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby, którego cytuje w sobotę "Jerusalem Post".

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Punkta.pl – porównywarka OC
Kontakt z nami