Wiadomości z tagiem Narodowcy  RSS
W Suwałkach można oglądać pamiątki związane z Andrzejem WajdąW Suwałkach można oglądać pamiątki związane z Andrzejem Wajdą

15.10.2021 15:47


Muzeum Okręgowe to drugie po krakowskim muzeum narodowym miejsce, gdzie prezentowana jest multimedialna wystawa o życiu i twórczości urodzonego w Suwałkach reżysera. W konferencji otwierającej wystawę wzięła udział m.in. wdowa po filmowcu.
Na wystawie są także...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Kieleccy nauczyciele odebrali medale i nagrody

15.10.2021 12:44

Medale za długoletnią służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody świętokrzyskiego kuratora oświaty, a także prezydenta miasta odebrali w piątek (15 października) nauczyciele z Kielc, podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury.

Źródło: radio.kielce.pl

Piłkarki i trener żeńskiej kadry Afganistanu ewakuowane przez FIFA

15.10.2021 9:41

Jak donosi "Independent", FIFA ewakuowała z okupowanego przez talibów Afganistanu 100 uchodźców, którzy od sierpnia próbowali wydostać się z kraju. Wśród z nich znajdowało się co najmniej 20 piłkarek, również młodzieżowych, oraz trener żeńskiej reprezentacji narodowej w futbolu. Grupa opuściła Kabul w czwartek i została przetransportowana do Dohy. Nie wiadomo jeszcze, dokąd uchodźcy udadzą się ze stolicy Kataru.

Źródło: sport.onet.pl

Joanna Sikora i Dorota Sokołowska wyróżnione w konkursie "Skarby Polskiej Kultury Narodowej"Joanna Sikora i Dorota Sokołowska wyróżnione w konkursie "Skarby Polskiej Kultury Narodowej"

15.10.2021 8:14


Jury zwróciło uwagę na ich reportaże "Między okiem a historią" oraz "Legenda o Ritzu". Uroczysta gala konkursu odbyła się w klasztorze pocysterskim w Gościkowie - Paradyżu.

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Dzień Edukacji Narodowej w Stargardzie

15.10.2021 2:26

W Stargardzkim Centrum Kultury uhonorowano dziś najlepszych nauczycieli ze Stargardu, uczących w szkołach miejskich i powiatowych. W przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto pracuje ponad 660 nauczycieli. Ponad 500 uczy w szkołach nadzorowanych przez powiat. Święto nauczycieli, obchodzone 14 października, było okazją......

Źródło: 24kurier.pl

Ostatni lot włoskiego przewoźnika. Latał z Polski

14.10.2021 21:46

Narodowa włoska linia lotnicza Alitalia przygotowuje się do swojego ostatniego lotu w swojej 75-letniej historii. Ostatnia podróż zakończy się dziś po godzinie 23., gdy na rzymskim lotnisku Fiumicino wyląduje samolot z Cagliari. Na jej miejsce utworzono nową linię lotniczą – ITA.

Źródło: podroze.onet.pl

Jerzy Dudek staje w obronie Paulo Sousy. "Zna się na piłce"

14.10.2021 21:41

Jerzy Dudek w wywiadzie z Interią stanął w obronie selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sousy, który jest krytykowany przez wielu byłych reprezentantów Polski i fanów. Sousa nie ma łatwego życia od kiedy objął stery naszej kadry narodowej.

Źródło: sport.onet.pl

"Miałam łzy w oczach ze wzruszenia". Kim jest mama Roberta Lewandowskiego?

14.10.2021 15:41

Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla wielu osób. Nauczycielką jest też Iwona Lewandowska. Mama Roberta Lewandowskiego uczy wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Lesznie. "Zajęcia online to była porażka" - mówiła.

Źródło: sport.onet.pl

MON: białoruskie służby zabierają migrantom pieniądze i dokumenty oraz zmuszają do przekraczania granicyMON: białoruskie służby zabierają migrantom pieniądze i dokumenty oraz zmuszają do przekraczania granicy

14.10.2021 15:20


Na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało w czwartek post, w którym poinformowano, że "białoruskie służby zabierają migrantom pieniądze i dokumenty oraz zmuszają ich do nielegalnego przekraczania polskiej granicy".
Do wpisu...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Częstochowa włącza się w akcję społeczną "Wolna Szkoła". Sprzeciw wobec "lex Czarnek" (zdjęcia)

14.10.2021 14:45

14 października w Częstochowie, w Dzień Edukacji Narodowej, organizacje społeczne, Związek Nauczycielstwa Polskiego i radni Lewicy wyrazili stanowczy sprzeciw wobec planowanej przez rząd reformy oświaty, która m.in. całkowicie podporządkowuje dyrektorów szkół i rady pedagogiczne kuratorom oświaty.

Źródło: www.wczestochowie.pl

reklama