Wiadomości z tagiem NFZ  RSS
Specjalista w Biurze Prawnym

25.04.2019 9:27

Centrala NFZ
Wymagane dokumenty: podpisany kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie; kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Administracja publiczna / Służba cywilna

Tagi: Warszawa, NFZ
Źródło: www.praca.pl

13 mln zł więcej trafi do podlaskich szpitali w związku z rosnącymi kosztami świadczeń

24.04.2019 15:48


Dyrektor podlaskiego NFZ Maciej Olesiński wyjaśnił, że zwiększono wyceny świadczeń w chirurgii ogólnej i leczeniu chorób wewnętrznych.

Była potrzebna decyzja do tego, by były to zmiany wycen w tych zakresach, które...

Tagi: Szpitale, NFZ
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Dodatkowe miliony złotych od NFZ. Zyskają nie tylko szpitale

24.04.2019 14:37

Dodatkowe ponad 182 milionów złotych przekazało Ministerstwo Finansów świętokrzyskiej służbie zdrowia. 32 miliony złotych będą przekazane dla szpitali na realizacje kontraktów a reszta na podwyżki płac.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Są pieniądze na rozładowanie kolejek w służbie zdrowia. Chodzi o operacje zaćmy, endoprotezy oraz badania

24.04.2019 13:00


NFZ zapowiada znaczne zmniejszenie kolejek pacjentów, którzy oczekują na zabieg usunięcia zaćmy, wstawienia endoprotezy czy badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Opolski oddział funduszu otrzymał z Ministerstwa Zdrowia dodatkowe pieniądze na realizację tych zadań.Do Opola z ministerialnej rezerwy trafiło blisko 16,5 miliona złotych. Pieniądze mają zabezpieczyć wzrastające koszty funkcjonowania szpitali oraz wpłynąć na wzrost wycen w zakresie lecznictwa internistycznego i chirurgii ogólnej. - Od 1 kwietnia te świadczenia są nielimitowane - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego NFZ. - Na te świadczenia planujemy wydać w tym roku ponad 5,5 miliona złotych dodatkowo. Z tym, że zarządzenie narodowego prezesa NFZ daje możliwość wnioskowania przez świadczeniodawców, którzy zrobili nadwykonania o wzrost swoich budżetów. To oznacza, że będą płacili za wszystkie świadczenia, rzeczywiście wykonane. Dla pacjentów najważniejszą informacją ma być krótsze oczekiwanie na zabieg, czy badanie. Część szpitali już zgłosiła chęć zwiększenia liczby zabiegów operacji zaćmy. - Chcemy zredukować do zera kolejki w przypadku tomografii komputerowej - informuje Bryk. - Szczególnie chodzi o pilne przypadki. Natomiast jeśli chodzi o ...

Źródło: radio.opole.pl

Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych

20.04.2019 8:02


Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorszenia się stanu zdrowia, ubezpieczeni pacjenci mogą korzystać z pomocy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.NFZ przypomina, że nie obowiązuje rejonizacja, a z punktów opieki medycznej można korzystać w dowolnej części naszego regionu. W przypadku świadczeń związanych z dyżurem stomatologicznym, potocznie mówiąc z bólem zęba, pacjenci mogą skorzystać z dyżuru bólowego. Takie świadczenia są realizowane w Brzegu przez Zakład Usług Medycznych KAMMED oraz w Głogówku przez NZOZ PARTNER-DENTAL.Opolski NFZ informuje także, że Szpitalny Oddział Ratunkowy nie zastępuje lekarza rodzinnego ani lekarza specjalisty. Jest przeznaczony dla pacjentów wymagających pomocy w stanie nagłym (pilnym).Wykaz punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz nieczynnych placówek jest dostępny na stronie internetowej NFZ.

Źródło: radio.opole.pl

Jak będzie wyglądała nowa siedziba NFZ? Fundusz chce pewnych zmian

18.04.2019 15:51

Mogą być kolejne problemy z budową nowej siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach. Zamiast pierwotnie planowanego, wkomponowanego w zbocze Karczówki, dwukondygnacyjnego biurowca, fundusz chce postawić siedmiopiętrowy blok. Gmach ma zostać zlokalizowany u podnóża Karczówki, w pobliżu Ogrodu Botanicznego.

Tagi: Kielce, NFZ
Źródło: www.radio.kielce.pl

Podlaski NFZ zachęca do składania wniosków na dofinansowanie

17.04.2019 21:47


Wielkość budżetu do podziału zależy od tego, ile samorządów będzie zainteresowanych dofinansowaniem do realizowanych przez nie programów polityki zdrowotnej.
Jego dyrektor Maciej Olesińki ma nadzieję, że tym razem będą chętni, bo do tej pory po pieniądze na...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

1/3 pacjentów z genetyczną chorobą Pompego mieszka na Podkarpaciu

17.04.2019 9:01

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 jako jedyny w regionie leczy pacjentów z chorobami ultrarzadkimi. Na tę chwilę w szpitalu, w ramach programów lekowych finansowanych przez NFZ, leczy się 19 takich chorych, w wieku od 8 do 53 lat. Wymagają oni dożywotnych wlewów leków podawanych co dwa tygodnie, w warunkach szpitalnych, tzw. Enzymatycznej Terapii Zastępczej. […]

Źródło: supernowosci24.pl

Co łączy Angelinę Jolie ze Świętokrzyskiem?

14.04.2019 12:03

Co łączy Angelinę Jolie, Sharon Osbourne i Krystynę Koftę? Zabieg prewencyjnego usunięcia piersi. Zabieg ten od 1 marca jest refundowany przez NFZ i można go wykonać w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Fizjoterapeuta

12.04.2019 9:54

Health Resort & Medical Spa Panorama Morska
Wynagrodzenie brutto: 3 500- 4 500zł praca bardzo rozwojowa ze względu na charakter Resortu m.in. turnusy rehabilitacyjne, kontrakt z NFZ
Lokalizacja: dolnośląskie
Obszar zawodowy: Medycyna / Opieka zdrowotna

Źródło: www.praca.pl

reklama
Kontakt z nami