Wiadomości z tagiem Moskwa  RSS
Moskwa mobilizuje 500 tys. żołnierzy. Reznikow o nowej ofensywie 24 lutego

02.02.2023 8:34


Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow twierdzi, że Rosja mobilizuje nawet 500 tysięcy żołnierzy na nową ofensywę w Ukrainie, która może rozpocząć się 24 lutego, w rocznicę napaści.

Tagi: Rosja, Moskwa
Źródło: www.rmf24.pl

Łukaszenka ostrzega w Zimbabwe. Białoruś gotowa pomóc Rosji w Ukrainie

01.02.2023 15:25

Trwa podróż Aleksandra Łukaszenki po Afryce. Prezydent Białorusi Prezydent Białorusi zapowiedział we wtorek, że jego kraj jest gotów zaoferować większą pomoc Rosji w wojnie z Ukrainą, jeśli Moskwa będzie jej potrzebować. - Federacja Rosyjska dzisiaj nie potrzebuje pomocy Białorusi. (...) Gdyby jednak nasz rosyjski brat potrzebował pomocy, to na pewno jej udzielimy - zapewnił Łukaszenka w Zimbabwe. Białoruski dyktator przybył do Afryki z wizytą na początku tygodnia. Jego celem jest umocnienie więzi gospodarczych i politycznych między Białorusią i Zimbabwe. W obu krajach władzę przejęto siłą. W trakcie wizyty białoruski dyktator przekazał również w ironiczny sposób, że Putin na ten moment "nie potrzebuje w Ukrainie wsparcia NATO czy Stanów Zjednoczonych". Tymczasem Pentagon regularnie monitoruje sytuację z rosyjskim wojskiem na Białorusi. Wrogie Ukrainie armie przeprowadzały wspólne manewry. Obecnie nie ma zagrożenia dla Ukrainy ze strony Białorusi" - twierdzą Amerykanie.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Skandaliczne słowa! Bzdury Rosjanina na temat Lewandowskiego

31.01.2023 18:23

O tych słowach w Rosji jest głośno. Oleg Romancew, legendarny trener Spartaka Moskwa, zaatakował Roberta Lewandowskiego. Według 69-latka kapitan reprezentacji Polski "zszargał swoje imię".

Tagi: Rosja, Moskwa
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Burza po słowach niemieckiej minister. Wzywają ambasadora

27.01.2023 19:36

Rzeczniczka prasowa rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa zażądała od ambasadora Niemiec w Moskwie wyjaśnień w sprawie "sprzecznych" wypowiedzi z Berlina. Baerbock wezwała we wtorek na posiedzeniu Rady Europy w Strasburgu sojuszników do jedności, mówiąc: "toczymy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie nawzajem".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Podatkowi rekordziści w Wielkiej Brytanii. Jest zaskoczenie

27.01.2023 17:14


Podatki w Wielkiej Brytanii to ostatnio modny temat. Kto płaci ich więc najwięcej? Liderem okazał się Alex Gerko, urodzony w Moskwie miliarder, który niedawno zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa - poinformowano w najnowszej edycji rankingu "The Sunday Times Tax List".

Źródło: www.bankier.pl

Gazu mamy w nadmiarze. Tak twierdzi minister Moskwa

27.01.2023 16:17


Jesteśmy po bezpiecznej stronie. Gazu dzisiaj mamy w nadmiarze - poinformowała w piątek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Tagi: Moskwa, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Awaria śmigłowca pod Moskwą. Maszyna podlega administracji Putina

27.01.2023 14:36


Na podmoskiewskim lotnisku Wnukowo doszło do awarii śmigłowca. Maszyna, należąca do specjalnego oddziału Rosija, zahaczyła śmigłem ogonowym o ziemię. Nikt nie został ranny.

Źródło: www.rmf24.pl

"Minął czas szalonej wiatrakowej deweloperki". Minister o przepisach wiatrakowych

27.01.2023 11:08


Czas szalonej wiatrakowej deweloperki minął, ustawa 10H z 2016 r. zamknęła ten proces - wskazała w piątek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że dzisiaj rząd jest gotowy wprowadzić dobrą ustawę - wymagając m.in. planu zagospodarowania i oceny oddziaływania na środowisko na etapie planu.

Tagi: Moskwa, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Wyrodny syn oskarżony. Groził rodzicom, że spali ich majątek

26.01.2023 20:53

37-latek ze wsi Moskorze, gm. Stara Dąbrowa groził rodzicom. Mężczyzna może iść za to za kraty na dwa lata. Prokuratura w Stargardzie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w październiku 2021 r. i w kwietniu 2022 r. w miejscowości Moskorze, gmina Stara Dąbrowa, groził swoim rodzicom uszkodzeniem należącego do nich mienia, w szczególności......

Źródło: 24kurier.pl

reklama
Kontakt z nami