Wiadomości z tagiem Mateusz Morawiecki  RSS
Wylała Serafa. Stary Bieżanów pod wodą

24.05.2019 6:09


W czwartek popołudniu w Krakowie wylała rzeka Serafa. Pod wodą znalazł się Stary Bieżanów. Strażacy wraz z mieszkańcami umacniali przerwany wał. W podtopiony rejon krakowska drogówka eskortowała "na sygnałach" ciężarówki transportujące worki z piaskiem. Jak podaje portal lovekrakow.pl. w piątek rano poziom wody w rzece spadł o 70 cm. Wcześniej w czwartek zbiornik retencyjny w Bieżanowie wizytował Mateusz Morawiecki. "Dzięki zbiornikowi retencyjnemu Bieżanów na rzece Serafa mieszkańcy Starego Bieżanowa w Krakowie mogą czuć się...

Źródło: fakty.interia.pl

Mateusz Morawiecki zaliczył powodziową "wtopę"? Dyrektor przeprasza

23.05.2019 22:14

Mateusz Morawiecki spędził dzień w miejscach zagrożonych powodzią. W Krakowie chwalił zbiornik retencyjny wybudowany na rzece Serafa, podkreślając,...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Premier: Koncentrujemy się na bezpieczeństwie ludzi

23.05.2019 19:30


Koncentrujemy się na tym, żeby ratować życie i bezpieczeństwo ludzi. Wiele osób zostało ewakuowanych i mają zapewnione miejsca noclegowe - mówił premier Mateusz Morawiecki w okolicach stopnia wodnego w Łączanach (woj. małopolskie) w wywiadzie dla Polsat News. Szef rządu zapowiedział także szybkie dostarczenie środków z budżetu klęsk żywiołowych do gmin dotkniętych powodzią.

Źródło: fakty.interia.pl

Morawiecki: Koncentrujemy się na ratowaniu ludzi

23.05.2019 18:32

- Gwarantujemy z budżetu klęsk żywiołowych szybkie dostarczenie pieniędzy do gmin, by pomóc ludziom. Za chwilę trzeba będzie usuwać skutki tego kataklizmu - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.rp.pl

Premier: Módlmy się, żeby ten deszcz przestał padać

23.05.2019 15:13


Będziemy na bieżąco monitorować zagrożenie powodziowe: chcemy pomóc wszystkim ludziom na miejscu - podkreślił w czwartek w Krakowie premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił się też do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, aby osobiście nadzorował służby na południu woj. śląskiego.

Źródło: www.bankier.pl

Premier: Sytuacja niepewna. Służby w najwyższej gotowości

23.05.2019 12:31


- Będziemy starali się robić wszystko, żeby minimalizować straty i skutki powodzi, która występuje m.in. w tym regionie - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który w czwartek odwiedził Czarnochowice (woj. małopolskie). - Wszystkie służby są postawione w stan najwyższej gotowości - zapewnił.

Źródło: fakty.interia.pl

Południe Polski walczy z ulewami

23.05.2019 12:03


Południowa Polska od kilku dni zmaga się z intensywnymi opadami deszczu. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, śląskim i podkarpackim. W czwartek rano w Krakowie zebrał się sztab kryzysowy. Wziął w nim udział premier Mateusz Morawiecki. Z kolei szef MSWiA przebywa na Śląsku. W Krakowie prezydent Jacek Majchrowski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

Źródło: fakty.interia.pl

Małopolska. Posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem premiera i ministrów

23.05.2019 9:57

Woda niszczy Małopolskę. Przez intensywne opady deszczu doszło do podtopień i powodzi. Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło są na...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zamówienia publiczne będą kołem zamachowym dla małych firm w Polsce?

22.05.2019 21:41

„Naszą misją jest, by te 160 mld zł, które wydajemy co roku na zamówienia publiczne, stały się silnikiem napędowym dla rozwoju małych firm z wielkimi pomysłami” – tak premier Mateusz Morawiecki podsumował dla DGP projekt GovTech Polska, który ma modyfikować system zamówień publicznych w Polsce. Jak ma to wyglądać w praktyce i czy taki pomysł może wypalić?

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami