Wiadomości z tagiem Mateusz Morawiecki  RSS
Morawiecki o brexicie: Dzięki polskiemu stanowisku udało się uniknąć bardzo dużego problemu

23.03.2019 1:46

Jestem bardzo zadowolony, bo dzięki polskiemu stanowisku udało się uniknąć bardzo dużego problemu; pierwotna wersja tekstu przygotowana przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska stwarzała znacznie wyższe ryzyko bezumownego, chaotycznego brexitu - powiedział PAP premier Mateusz Morawiecki komentując ustalenia szczytu UE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

UE: Zintensyfikowanie prac ws. strategii klimatycznej jeszcze przed czerwcem

23.03.2019 1:41

Unijni liderzy wezwali w piątek na szczycie w Brukseli do zintensyfikowania prac nad długoterminową strategią klimatyczną przed dalszą dyskusją na Radzie Europejskiej w czerwcu. Premier Mateusz Morawiecki uznał, że zapisy są dobrą podstawą do dalszych dyskusji.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

​Premier o doniesieniach o dymisji szefowej MF: Nie było czegoś takiego

22.03.2019 22:30


Doniesienia o dymisji szefowej resortu finansów Teresy Czerwińskiej, to "burza w szklance wody", nie było czegoś takiego - powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątek w Radiu Wrocław. Dodał też, że Czerwińska przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim oraz że na poniedziałek jest z nią wstępnie umówiony "na kolejne dyskusje".

Źródło: fakty.interia.pl

Morawiecki: staramy się dać Brytyjczykom pole manewru

22.03.2019 22:01

Zaproponowałem formułę, dzięki której Londyn nie jest postawiony pod ścianą; staramy się dać Brytyjczykom pole manewru i nie dociskać naszych partnerów - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki, podsumowując ustalenia unijnego szczytu w sprawie brexitu.

Źródło: www.deon.pl

Premier po szczycie w Brukseli: Ważne jest, żebyśmy mówili jednym głosem

22.03.2019 18:30


"Cieszę się, że wszystkie państwa UE przyjęły polską interpretację aneksji Krymu przez Rosję; staramy się uświadamiać kraje członkowskie, jak ważne jest, żebyśmy mówili jednym głosem" - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Przywódcy państw Unii Europejskiej kolejny raz potępili na szczycie w Brukseli aneksję Krymu i Sewastopola przez Rosję. Podkreślili integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.

Źródło: www.rmf24.pl

Mateusz Morawiecki o Polakach z UK: "Będą traktowani jak do tej pory"

22.03.2019 17:27

- Mamy ustalone z Theresą May, że wszyscy Polacy będą traktowani tak jak do tej pory - powiedział premier na piątkowej konferencji prasowej. Szef...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ocena rządu najlepsza odkąd premierem jest Morawiecki

22.03.2019 14:57

Oceny wyników dotychczasowej działalności rządu są najlepsze, odkąd premierem został Mateusz Morawiecki, a lepsze rząd Zjednoczonej Prawicy uzyskał wcześniej tylko w październiku 2017 roku, gdy premierem była Beata Szydło - wynik z sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Źródło: www.rp.pl

UE / Morawiecki: chodzi nam o to, by nie doszło do bezumownego brexitu

22.03.2019 10:02

Łatwo przerzucać winę jednych na drugich, ale chodzi nam o to, by nie doszło do bezumownego brexitu - tak w piątek premier Mateusz Morawiecki w Brukseli odniósł się do ustaleń pierwszego dnia szczytu ws. przesunięcia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Źródło: www.deon.pl

reklama
Kontakt z nami