Wiadomości z tagiem MSZ  RSS
Rosyjski dyplomata ostrzega USA. Wskazuje czerwoną linię

13.08.2022 13:08

- Jeśli Amerykanie uznają Rosję za kraj sponsorujący terroryzm, to Waszyngton przekroczy czerwoną linię. Poważnie odbije się to na naszych bilateralnych relacjach, łącznie z obniżeniem rangi stosunków dyplomatycznych lub ich zerwaniem. Ostrzegliśmy już USA - ostrzegł Aleksander Darcziew, Dyrektor Departamentu ds. Ameryki Północnej w rosyjskim MSZ.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Operator wózka widłowego / Hakowy

13.08.2022 11:16

PEKABEX
Uprawnienia do obsługi wózków widłowych (UDT) Mile widziana praktyka w obsłudze wózka; Dyspozycyjność do pracy w
Lokalizacja: mazowieckie, Mszczonów
Obszar zawodowy: Logistyka / Dystrybucja

Tagi: MSZ
Źródło: www.praca.pl

Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć

12.08.2022 16:45


W długi weekend pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka wraca w tradycyjnej formule. W tym roku odbędzie się pod hasłem 'Jubileuszową wdzięczność i ufność nieść do Matki'. To nawiązanie do obchodzonego w tym roku 50-lecia diecezji opolskiej.- W tym roku pielgrzymi mogą uczestniczyć w całej pielgrzymce, korzystać z noclegów i wspólnych posiłków, tak jak miało to miejsce przed pandemią - mówi ks. Joachim Kobienia, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Opolu. - Pielgrzymka wyruszy z Opola 15 sierpnia, natomiast wcześniej z Nysy, bo już 14 sierpnia. Natomiast z Kluczborka pielgrzymi wyruszą nieco później, 16 sierpnia. Pielgrzymka tradycyjnie będzie udawała się swoją trasą przez nasze sanktuaria w Kamieniu Śląskim, przez Górę św. Anny i zakończy się na błoniach jasnogórskich w sobotę 20 sierpnia. Tam o godzinie 10:00 zaplanowano uroczystą mszę świętą pod przewodnictwem naszego biskupa. Jeżeli ktoś jeszcze waha się, może się jeszcze zgłosić i na pewno doświadczy pięknego pielgrzymowania. Dla tych osób, które nie mogą pójść na Jasną Górę, w wielu opolskich parafiach przygotowywana będzie pielgrzymka duchowa. - W trakcie nabożeństw będą przekazywane...

Tagi: NATO, MSZ, Śląsk
Źródło: radio.opole.pl

W Kamieniu Śląskim szykuje się odpust ku czci św. Jacka. 'Zawsze w miejscu jego urodzenia odbywają się wielkie u...

12.08.2022 12:16


W weekend w sanktuarium w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. To patron, który urodził się na terenie diecezji opolskiej. A wydarzenia co roku przyciąga do Kamienia Śląskiego tłumy wiernych.- Święty Jacek, który był dominikaninem to patron, o którym chcemy pamiętać - mówi ks. Joachim Kobienia, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Opolu. - W Kamieniu Śląskim zawsze w miejscu jego urodzenia odbywają się wielkie uroczystości. Najpierw w sobotę (13.08) wieczorem o 18:00 będzie msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Pawła Stobrawy, z nieszporami. To będzie takie preludium tych uroczystości. Natomiast główną mszą świętą jest ta o godzinie 11:00 14 sierpnia na placu przed sanktuarium św. Jacka. Homilię wygłosi ks. Wiktor Skworc, nasz metropolita.Dodajmy, że uroczystości w Kamieniu Śląskim zakończą się w poniedziałek o godzinie 17:00 mszą, w której wezmą udział pielgrzymi idący na Jasną Górę.

Tagi: NATO, MSZ, Śląsk
Źródło: radio.opole.pl

Pątnicy z Białegostoku dotrą na Jasną GóręPątnicy z Białegostoku dotrą na Jasną Górę

12.08.2022 7:11


W ostatnim dniu do pielgrzymki dołączają też osoby, które nie mogły sobie pozwolić na przejście całej trasy, dlatego ostateczna liczba uczestników może być nieco większa.
- Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę o 16:00, o 20:00 wezmą udział w mszy św., a o...

Tagi: MSZ
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Obchody Święta Wojska Polskiego

12.08.2022 2:00

Obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się 15 sierpnia w Radomiu. Rozpocznie je msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele garnizonowym.

Tagi: Wojsko, MSZ
Źródło: www.radom.pl

ING Bank Śląski z ważną nowością. Chodzi o podpisywanie dokumentów

11.08.2022 16:41


ING Bank Śląski nowość mSzafir
ING Bank Śląski dołączył do grona banków, które umożliwiają swoim klientom w pełni zdalnie pozyskiwać podpis elektroniczny mSzafir. Klienci banku, którzy chcą kupić jednorazową wersję e-podpisu, potwierdzą swoją tożsamość w bankowości elektronicznej.
mSzafir to całkowicie cyfrowa wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego, o gwarantowanej mocy prawnej, równej podpisowi odręcznemu. W odróżnieniu od standardowej wersji e-podpisu, mSzafir nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Usługa KIR jest pierwszym rozwiązaniem na polskim rynku pozwalającym na uzyskanie jednorazowego, kwalifikowanego certyfikatu w pełni online.
Wdrażając kolejne cyfrowe rozwiązania skupiamy się na tym, aby były intuicyjne, funkcjonalne i  dostępne. W naszej aplikacji można ogarniać nie tylko finanse, ale również wiele innych, niebankowych spraw. Wdrożenie mSzafir to duże udogodnienie dla naszych klientów, którzy teraz mogą podpisać dokumenty w dowolnym miejscu i czasie oraz z dowolnego urządzenia.

– powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes ING Banku Śląskiego
Za pomocą rozwiązania mSzafir można podpisać każdy dokument, na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Stosowanie e-podpisu oznacza wygodę użytkownika, ale też oszczędność czasu i pieniędzy. Brak konieczności drukowania, kopiowania, wysyłania kurierem czy archiwizowania podpisanych dokumentów przekłada się na wymierne korzyści i pozwala zadbać o środowisko.
ING Bank Śląski mSzafir baner
Podpis elektroniczny jest coraz popularniejszą usługą cyfrową. W badaniu  przeprowadzonym w pierwszym kwartale 2020 roku zainteresowanie korzystaniem z e-podpisu zadeklarowało 28% respondentów, a rok później odsetek ten wzrósł do 57%. Udostępnienie e-podpisu mSzafir w ING Banku Śląskim oznacza, że już 6 na 10 klientów bankowości elektronicznej może składać kwalifikowany podpis online.

– powiedział Robert Trętowski, wiceprezes Zarządu KIR
mSzafir spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa określone w unijnym rozporządzeniu eIDAS. Jego wersja jednorazowa uprawnia użytkownika do podpisania pojedynczego dokumentu. Proces zdalnego uzyskiwania e-podpisu jest dostępny dla klientów banku, którzy zakładając w nim konto osobiście potwierdzili swoją tożsamość w placówce bankowej.
Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir nie wymaga instalowania lub konfigurowania przez użytkownika dodatkowego oprogramowania. Do każdego podpisu dołączony jest znacznik czasu, zapewniający długotrwałą wartość dowodową.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Łotwa podjęła decyzję. Ostra reakcja Rosji

11.08.2022 14:51

Łotewski parlament uznał Rosję za "państwo sponsorujące terroryzm". "Rosja od dawna zasługuje na ten status swoimi działaniami na Ukrainie i poza nią" - napisał Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy. Na decyzję Łotwy ostro zareagowała Rosja. "Biorąc pod uwagę, że ta decyzja nie ma żadnych podstaw, z wyjątkiem zwierzęcej ksenofobii, należy nazwać ideologów niczym innym jak neonazistami" – napisała na Telegramie rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

MSZ Tajwanu: sugestie władz ChRL dotyczące zjednoczenia sprzeczne ze stanem rzeczywistym

11.08.2022 14:18


Rzeczniczka tajwańskiego MSZ Joanne Ou odrzuciła sugestie władz chińskich dotyczące możliwości zjednoczenia ChRL z Tajwanem, określając te oceny jako sprzeczne ze stanem rzeczywistym.

Tagi: Banki, MSZ
Źródło: www.bankier.pl

Mechanik Utrzymania Ruchu

11.08.2022 9:58

PEKABEX
Opis stanowiska: Utrzymanie w sprawności urządzeń i maszyn produkcyjnych  Naprawy i kontrole urządzeń
Lokalizacja: mazowieckie, Mszczonów
Obszar zawodowy: Serwis / Technika / Montaż

Tagi: MSZ
Źródło: www.praca.pl

reklama
player+
Kontakt z nami