Wiadomości z tagiem MSZ  RSS
Krytyczne głosy z Rosji. Powodem brak zaproszenia dla Władimira Putina

20.03.2019 20:41

"MSZ Rosji wyraziło swoje zdumienie po zapoznaniu się planem obchodów II wojny światowej" - informuje agencja AFP. Reakcja rosyjskiej dyplomacji to...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Centra Usług Społecznych mogą powstać już na początku przyszłego roku

19.03.2019 19:06


Centra Usług Społecznych, to dobrowolnie tworzone instytucje, które na swoim terenie mógłby powołać każdy samorząd - przekonywał w Łomży, w Światowym Dniu Pracy Socjalnej, doradca prezydenta Polski prof. Marek Rymsza.
Projekt tworzenia CUS-ów skierował do...

Tagi: MSZ
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Uroczystości z okazji imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku

19.03.2019 6:59


Obchody w stolicy Podlasia od lat organizują Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna oraz Związek Piłsudczyków. Wtorkowe (19.03) uroczystości o 10:00 rozpocznie msza w katedrze, a o 11:00 będzie można oddać hołd Józefowi Piłsudskiemu pod jego pomnikiem na Rynku...

Tagi: MSZ
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Twórcy z naszego regionu walczą w plebiscycie "Wirtualne gęśle"

18.03.2019 18:09


Głosować można także na albumy twórców z naszego regionu: "Tęsknoty" Czeremszyny oraz "Jeden - wiele" Karoliny Cichej i Elżbiety Rojek.
Czeremszyna wygrała już kiedyś ten konkurs - w 2003 roku (za płytę "Hulaj póki...

Tagi: MSZ
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Najgłębszy basen na świecie powstaje w Polsce. Byliśmy na budowie

18.03.2019 17:17

Na głębokość 45 metrów będzie można zanurkować w basenie, który powstaje w Mszczonowie. To największy taki zbiornik na świecie. DeepSpot ma mieć aż...

Tagi: MSZ, Basen
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Sikorski: Tusk przyjedzie i pozamiata

18.03.2019 14:34

Były szef MSZ Radosław Sikorski jest przekonany, że Donald Tusk po zakończeniu kadencji na stanowisku szefa Rady Europejskiej zostanie prezydentem Polski.

Źródło: www.rp.pl

Szymański: Opozycja ma tylko polexit

18.03.2019 12:21

Ryzyko podejmowania błędnych decyzji w Unii po odejściu Wielkiej Brytanii wzrasta mówił w #RZECZoPOLITYCE wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Źródło: www.rp.pl

Szef MSZ Niemiec o brexicie: Musimy wiedzieć, czego Brytyjczycy chcą

18.03.2019 11:24

Minister spraw zagranicznych RFN Heiko Maas opowiedział się w poniedziałek za tym, by dać więcej czasu na osiągnięcie porozumienia z Wielką Brytanią w sprawie brexitu. Zastrzegł jednocześnie, że im dalej przesuwa się termin, tym sprawa staje się trudniejsza.

Źródło: www.deon.pl

Wspominają poległych w powstaniu styczniowym oraz pod Grochowiskami

17.03.2019 20:46

Msza w kościele św. Brata Alberta w Busku-Zdroju rozpoczęła uroczystości 156. rocznicy wybuchu powstania styczniowego i bitwy pod Grochowiskami. W nabożeństwie, udział wzięli przedstawiciele organizacji kombatanckich, grupy rekonstrukcji historycznej, Grupa Teatralna „Pegaz” oraz harcerze z Siesławic.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Polska polityka zagraniczna zdominowała Niedzielną Lożę Radiową

17.03.2019 19:00


W tym roku mija 20. rocznica przystąpienia Polski do NATO. O dwóch dekadach członkostwa naszego kraju w Sojuszu Północnoatlantyckim, a także o czwartkowym expose ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza rozmawiali opolscy politycy w Niedzielnej Loży Radiowej Radia Opole.- Na politykę zagraniczną trzeba spojrzeć z kilkuletniej perspektywy, a przynajmniej z działalności danego rządu - mówi Piotr Wach z Nowoczesnej. - Jak patrzę na to, co robi PiS z polityką zagraniczną, to jest jedna wielka katastrofa. To jest eufemizm moim zdaniem, ponieważ powinno się używać jeszcze gorszych sformułowań. Nie ma żadnych sukcesów, nie ma żadnej linii, do której można by się opowiedzieć, że działamy wielopoziomowo. Niestety nasza polityka sprowadziła Polskę do marginesu Unii Europejskiej. Jesteśmy izolowani w Polsce i na świecie. - Jeżeli chodzi o expose ministra Czaputowicza, to zwraca w nim uwagę świetna współpraca MSZ z prezydentem - mówi Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski. - To jest niezwykle istotne i ważne, że ta polityka jest spójna i wspólnie uzgadniana. Polska odzyskuje rolę lidera w tej części Europy. To w Polsce 1 maja odbędzie się szczyt tych państw, które przystąpiły do Unii Europejskiej po 2004 roku. Doskonała je ...

Źródło: radio.opole.pl

reklama
Kontakt z nami