Wiadomości z tagiem Lublin  RSS
Ustawiacz Maszyn (Procesu) w dziale Montażu

01.02.2023 11:43

PO Lighting Poland Sp. z o. o.
Wymagania: Wykształcenie średnie bądź zawodowe (preferowane techniczne) Doświadczenie w pracy na analogicznym
Lokalizacja: lubelskie, Niemce, k. Lublina
Obszar zawodowy: Przemysł / Produkcja

Tagi: Niemcy, Lublin
Źródło: www.praca.pl

Specjalista ds. Personalnych

01.02.2023 9:50

PO Lighting Poland Sp. z o. o.
Wymagania: 1-2 lata doświadczenia w obszarze kadrowo-płacowym Wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania/ekonomii/administracji lub
Lokalizacja: lubelskie, Niemce, k. Lublina
Obszar zawodowy: Human Resources / Kadry

Tagi: Niemcy, Lublin
Źródło: www.praca.pl

Aplikant

01.02.2023 0:00

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Główny Inspektorat Transportu Drogowego w WarszawieDyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko: Warunki
Lokalizacja: lubelskie, Lublin
Obszar zawodowy: Prawo

Źródło: www.praca.pl

Starszy inspektor

01.02.2023 0:00

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
Warunki pracyWarunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania
Lokalizacja: lubelskie, Lublin
Obszar zawodowy: Administracja publiczna / Służba cywilna

Tagi: Lublin
Źródło: www.praca.pl

„Młodzi mają głos” – nowe formy wsparcia dzieci i młodzieży w kontekście nowej rzeczywistości post pandemicznej

31.01.2023 18:28


W grudniu zakończył się trwający rok projekt „Młodzi mają głos”. Wsparciem objęto 90 osób, w tym młodzież licealną. Działania miały na celu przetestowanie nowych form wsparcia dzieci i młodzieży w kontekście nowej rzeczywistości post pandemicznej. Młodzi mają głos Projekt „Młodzi mają głos” realizowany przez Fundację dla Rozwoju Multitudo z Lublina wraz z partnerem norweskim Remedica […]

Tagi: Lublin
Źródło: spottedlublin.pl

SMS strachu. Polka przeczytała i straciła 2500 zł

31.01.2023 17:27


WhatsApp
„Cześć mamo. To mój nowy numer. Możesz usunąć ten stary” – wiadomość SMS o takiej treści stała się początkiem kłopotów 65-latki z Lubelszczyzny. Przestępca wykorzystał jej łatwowierność i naciągnął na pieniądze.
Przestępcy chwytają się nowych pomysłów na okradanie Polaków, często przy tym dostosowują metody oszustw do ofiary, zdobywając na jej temat informacje ułatwiające proceder. Tak też musiało być w tym przypadku, o którym donosi Policja z Lublina.
Do policjantów z komendy w Łęcznej w woj. lubelskim zgłosiła się 65-letnia Polka, która poinformowała, że padła ofiarą oszusta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że otrzymała wiadomość SMS o treści „Cześć mamo. To mój nowy numer. Możesz usunąć ten stary. Wyślij mi wiadomość na WhatsApp”. 
Tu przestępcy najprawdopodobniej wykorzystali zebrane informacje o swojej ofierze, bo wiadomość wyglądała na bardzo wiarygodną. Kobieta myślała, że nadawcą SMS-a jest jej córka, która wyjechała w podróż za granicę. Dalsza część korespondencji odbywała się za pośrednictwem komunikatora WhatsApp.
Na komunikatorze osoba, podająca się za córkę 65-latki, przedstawiła dalszą część historii. Przekonywała, że zamoczył jej się telefon. Poprosiła o przelanie ok. 2500 złotych za opłacenie nowego telefonu oraz uregulowanie należności za rachunek. 
Niczego niepodejrzewająca 65-latka wykonała natychmiastowy przelew na wskazane konto. Kiedy córka wróciła do domu z zagranicznego wyjazdu, zdziwiła się tą sytuacją i wyjaśniła, że nie prosiła mamy o żadne pieniądze. Kobieta skontaktowała się jeszcze z pozostałymi swoimi dziećmi, jednak i one nie były nadawcami tych wiadomości. Wówczas zorientowała się, że padła ofiarą przekrętu.
Strata nie jest może duża, ale pokazuje, jak łatwo można wpaść w sidła oszustów. Większa kwota mogłaby wzbudzić podejrzenia. Intryga nie udałaby się też, gdyby córka oszukanej kobiety przebywała w domu i mogła w razie zgubienia telefonu osobiście skontaktować się ze swoją mamą.
Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność. Przestrzegają, że zanim komukolwiek przekażemy pieniądze bądź wykonamy przelew, należy się skontaktować telefonicznie z tą osobą, zweryfikować informacje i upewnić się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. 
W takich sytuacjach nigdy nie działajmy pochopnie, bo możemy stracić nasze oszczędności

– przypomina Policja.
W tej sytuacji, gdyby 65-latka zadzwoniła na rzekomo utracony numer telefonu córki, mogłaby w kilka sekund zdemaskować próbę oszustwa.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Obrazy i fotografie Beksińskiego obejrzało w Lublinie blisko 21 tys. osób. Wystawa dobiegła końca

31.01.2023 16:54


Blisko 21 tys. osób obejrzało 50 oryginalnych obrazów i kilkadziesiąt fotografii autorstwa Zdzisława Beksińskiego. Wystawa prac popularnego artysty w Centrum Spotkania Kultur dobiegła końca. CSK z osiągniętej frekwencji jest zadowolone i zapowiada kolejne wystawy. Duże zainteresowanie wystawą Beksińskiego Prace Zdzisława Beksińskiego można było podziwiać w przestrzeni Centrum Spotkania Kultur od 9 listopada 2022 r. Wystawa […]

Tagi: Lublin
Źródło: spottedlublin.pl

VII LO zmieni swoją siedzibę z Farbiarskiej na Krochmalną. Pozwoli to na przyjęcia większej liczby uczniów

31.01.2023 15:12


VII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Lublinie ma zostać przeniesione do siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 przy ul. Krochmalnej. W dotychczasowej siedzibie przy ul. Farbiarskiej zrobiło się za ciasno, bo parter zajęły przedszkolaki. Licealiści VII LO przeniosą się na stałe na ul. Krochmalną Siedziba VII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej mieści się przy […]

Tagi: Lublin
Źródło: spottedlublin.pl

Lubelski biurowiec Zana 39 powiększa grono swoich najemców

31.01.2023 14:04

Kredyt Inkaso S.A. przeprowadzi się do budynku Zana 39 w centrum Lublina, gdzie zajmie całe 8 piętro biurowca.

Tagi: Lublin
Źródło: www.propertynews.pl

Tak się kończy jazda na czerwonym. Moment wypadku w Lublinie uchwyciła kamera monitoringu

31.01.2023 14:02


Kierowca citroena pojechał na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia na skrzyżowaniu z Volkswagenem. Siła uderzenia była tak duża, że citroen przewrócił się na bok. Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu. Wjechał na czerwonym, przewrócił citroena na bok Do zdarzenia doszło w sobotę (28.01) około godziny 12.50 na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Roztocze w Lublinie. […]

Źródło: spottedlublin.pl

reklama
Kontakt z nami