Wiadomości z tagiem Krajowa Rady Radiofonii i Telewizji  RSS
Szef KRRiT ukarał muzyka za teledysk sprzed 14 lat. Teraz tłumaczy dlaczego

14.09.2023 21:33

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ukarał muzyka Łukasza „Poszwixxxa” Poszwy  za „promowanie środków odurzających” w teledysku sprzed 14 lat. Maciej Świrski zwrócił uwagę, że kanały na YouTubie podlegają takim samym regulacjom jak programy telewizyjne, a znaczenia nie ma data produkcji utworu zawierające treści sprzeczne z regulacjami, a to kiedy są one dostępne.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wkrótce nowy kanał w telewizji. Zastąpi stację 13.tv

22.08.2023 18:53

Kanał telewizyjny 13.tv niedługo zmieni się w stację Wakacje TV - wynika z wniosku spółki Astro o zmianę nazwy, który trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po zmianie na antenie mają się pojawić programy poświęcone tematyce wypoczynku zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Źródło: www.dobreprogramy.pl

Tok FM czeka na podpis Świrskiego ws. koncesji

21.08.2023 20:57

Inforadio, spółka zależna Agory i nadawca radia Tok FM, zaakceptowało uzgodnienia Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczące parametrów technicznych. Teraz oczekuje na przekazanie dokumentu z decyzją o przedłużeniu koncesji przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Zapadła ona na początku lipca.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Agnieszka Ogrodowczyk nie kieruje już departamentem strategii KRRiT. Znamy następcę

08.08.2023 20:53

Po 12 latach Agnieszka Ogrodowczyk przestała kierować departamentem strategii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - podało biuro prasowe regulatora. Pełniącym obowiązki szefa tego departamentu jest teraz Patryk Juhre. Ta sytuacja jest jednak najprawdopodobniej tymczasowa - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

W TVP 80 proc. czasu dla rzÄ…du, w Polskim Radiu - 63 proc. antenowego czasu

21.07.2023 20:58

W drugim kwartale br. ponad 80 proc. czasu antenowego przeznaczonego dla partii politycznych w Telewizji Polskiej zajęli przedstawiciele koalicji rządzącej i popierających ją ugrupowań - wynika z zestawienia, przygotowanego przez opozycyjnego członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, prof. Tadeusza Kowalskiego. Nieco lepiej było w Polskim Radiu: tam rząd i koalicjanci zajęli ponad 63 proc. antenowego czasu, który przeznaczono na ten cel.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Projekt ustawy ma ułatwić pracę KRRiT. "Odpowiedź na patologię"

15.07.2023 9:53

Koalicja Obywatelska złożyła projekt ustawy, który usprawniłby prace Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jeśli regulator nie podjąłby decyzji o przedłużeniu koncesji dla jakiejś stacji na trzy miesiące przed jej wygaśnięciem, to byłaby ona odnawiana automatycznie. - To odpowiedź na pewną patologię - ocenia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl były członek KRRiT Krzysztof Luft.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

KRRiT zgodziła się na emisję reklam w trzech rozgłośniach z Bielska-Białej

06.07.2023 20:52

Disco Radio, Mega Radio i Joł Radio – trzy spółki z siedzibą w Bielsku-Białej dostały w środę pozwolenie od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na emitowanie trzech minut reklam na godzinę w swoich lokalnych rozgłośniach. Do tej pory stacje te nie emitowały ani reklam, ani audycji sponsorowanych. Dwie z nich zmieniły także w środę nazwy.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Monitoring TOK FM zakończony. Świrski: sprawa koncesji na lipcowym posiedzeniu

30.06.2023 21:11

W lipcu członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji będą zajmowali się analizą raportu z zakończonego już monitoringu TOK FM - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Co za tym idzie na agendę wróci też sprawa koncesji dla tej stacji - mówi nam przewodniczący KRRiT Maciej Świrski. Podkreśla, że będzie się starał, aby zdążyć z tym jeszcze przed sierpniem.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

W lipcu Radio Fama powróci do Kielc. "Czekaliśmy na to prawie półtora roku"

30.06.2023 20:56

Radio Fama, które w lutym ub.r. po 27 latach nadawania zniknęło z kieleckiego eteru, już w lipcu ponownie może zagrać dla mieszkańców stolicy województwa świętokrzyskiego. Na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji opublikowano właśnie dokument koncesyjny. - Jesteśmy gotowi do uruchomienia programu - zapowiada w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jan Jagielski, właściciel Radia Fama.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Radio TREFL 103 i 99,2 Złote Przeboje oraz Twoje Radio dostały koncesje na 10 lat

15.06.2023 20:53

KRRiT rozstrzygnęła wnioski o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych przez kolejne 10 lat dla Radia TREFL 103 i 99,2 Złote Przeboje oraz Twojego Radia - poinformowano w środę na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
Kontakt z nami