Wiadomości z tagiem Komputery  RSS
ASRock musi wymienić płyty główne. Winna jest prosta naklejka

02.10.2022 9:45

ASRock musi wymienić płyty główne. Winna jest prosta naklejka
Dawno nie słyszałem o tak absurdalnej sprawie, a jednak jest ona prawdziwa. Firma ASRock wymieni płyty główne X670E Steel Legend. Winna jest zwykła naklejka.
W ostatnich latach producenci sprzętów zaliczyli całe mnóstwo wpadek. Zdarza się nawet najlepszym. Jednak w przypadku ASRock sprawa jest o tyle zabawna, że winna jest zwykła, prosta naklejka. Z jej powodu producent będzie musiał wymienić sporo egzemplarzy modelu X670E Steel Legend.

ASRock wymienia płyty główne przez naklejkę


Ale jak to przez naklejkę? Już tłumaczę. Niektóre płyty główne ASRock X670E Steel Legend mają nalepioną naklejkę na złączach DIMM pamięci RAM. Na niej znajdują się podstawowe informacje, jak kolejność instalowania pamięci czy też czas pierwszego uruchomienia (także po restarcie CMOS), który może wynieść nawet 6,5 minuty w przypadku czterech modułów o pojemności 32 GB każdy.
Rzecz w tym, że owa naklejka jest bardzo problematyczna. Po zdjęciu jej na portach DIMM zostaje mnóstwo kleju i papieru, który trudno usunąć z powodu dziurek i nierówności. Takie resztki naklejki mogą zwyczajnie blokować przepływ informacji między pamięciami a płytą główną.
W skrócie naklejka powstała po to, aby ostrzec użytkowników o długim czasie pierwszego bootowania komputera i tym samym uchronić ich przed niepotrzebnym zwracaniem płyt. W rzeczywistości to sama naklejka okazała się większym problemem i jest powodem zwrotów, które — na szczęście — firma ASRock bez problemu uznaje. 
Dobra informacja jest taka, że firmie ASRock (z pomocą AMD) udało się ogarnąć długie czasy pierwszego uruchomienia i naklejka nie jest już potrzebna, więc w nowszych wersjach jej nie będzie. Pozostali użytkownicy, którym udało się szczęśliwie pozbyć naklejki, powinni zaktualizować BIOS, aby uchronić się przed czekaniem kilka minut po zresetowaniu CMOS.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na październik 2022

01.10.2022 0:03


Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na październik 2022
Szukasz komputera do gier? Wydajnej stacji roboczej? A może taniego zestawu do pracy biurowej? Nie ma znaczenia ile chcesz wydać, z naszymi polecanymi zestawami komputerowymi na październik 2022 znajdziesz coś dla siebie!

Jak składamy polecane zestawy komputerowe?


Liczy się dla nas przed wszystkim wydajność oraz niezawodność proponowanych podzespołów. Są to komputery skompletowane z myślą zarówno o graniu, jak i typowej pracy. Stawiamy na mocny procesor, kartę graficzną oraz szybkie pamięci RAM. Na dalszym planie, chociaż w żadnym wypadku nie ignorowane, są płyta główna, dysk czy zasilacz. W przypadku nośników danych całkowicie rezygnujemy z dysków talerzowych, oferując już tylko nośniki SSD. Ich ceny są dzisiaj na tyle niskie, że konstrukcje HDD tracą sens w komputerach domowych. Zwłaszcza biorąc pod uwagę komfort pracy.
Nasze propozycje obejmują zarówno procesory Intela, jak i AMD; karty graficzne NVIDIA GeForce, ale również AMD Radeon. Nie staramy się sztucznie promować nowości, zwłaszcza, gdy ich cena nie ma uzasadnienia w wydajności, a więc nie powinna Was dziwić obecność w tańszych zestawach generacji AMD Ryzen 5000. Warto jednak pamiętać, że chwilę temu debiutowały procesory AMD Ryzen 7000, a lada moment pojawią się jednostki Intel Raptor Lake - a więc ceny i dostępność w sklepach mogą się zmieniać jak w kalejdoskopie.
Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na październik 2022
Również sytuacja na rynku kart graficznych jest skomplikowana. Co prawda drożejąca energia elektryczna, krach na rynku kryptowalut czy merge dla Etherum sprawiły, że ceny kart graficznych wróciły do normy. Jednak lada moment na rynku pojawią się układy AMD Radeon RX 7000 oraz NVIDIA GeForce RTX 4000. W przypadku tych drugich już teraz wiemy, że . Tym samym warto sięgać, póki to jeszcze możliwe, po nieco starsze modele oraz obserwować rynek wtórny i egzemplarze używane.
 
Pamiętajcie też, że składanie komputerów to kwestia mocno indywidualna. Każdy z nas ma swoje preferencje odnośnie producentów czy konkretnych podzespołów. Obecne propozycje przygotowane zostały na podstawie naszej wiedzy i doświadczeń. Jeśli jednak Waszym zdaniem warto coś zmienić, to sugestii chętnie wysłuchamy w komentarzach.

Agent Ochrony

30.09.2022 15:01

Juwentus Serwis sp. z o.o.
Oczekujemy: podstawowej znajomości obsługi komputera niekaralności zaangażowania Oferujemy: system 24/48 lub do ustalenia z
Lokalizacja: podkarpackie, Rzeszów
Obszar zawodowy: Praca fizyczna

Źródło: www.praca.pl

Operator linii produkcyjnej

30.09.2022 13:16

Plukon Sieradz Sp. z o.o.
    Szukamy osób: posiadających umiejętność szybkiego uczenia się obsługi maszyn sterowanych komputerowo (panele operatorskie - dotykowe), mile
Lokalizacja: łódzkie, Gruszczyce
Obszar zawodowy: Przemysł / Produkcja

Tagi: Komputery
Źródło: www.praca.pl

Windykator Terenowy

29.09.2022 15:20

BEST S.A.
doświadczenie w pracy związanej z windykacją terenową, prawo jazdy kat. B, posiadanie własnego samochodu i komputera z
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Źródło: www.praca.pl

Expert Kontroli Jakości (Zarządzanie systemami i urządzeniami) / Quality Control Expert (Equipment Management)

29.09.2022 12:56

Polpharma Biologics
Twoje zadania: Zarządzanie urządzeniami kontrolno-pomiarowymi w dziale kontroli jakości w tym systemami skomputeryzowanymi Nadzór nad
Lokalizacja: mazowieckie, Duchnice
Obszar zawodowy: Badania i rozwój

Źródło: www.praca.pl

Dwie kolejne gry z PlayStation zmierzają na PC-ty

29.09.2022 10:07

Dwie kolejne gry z PlayStation zmierzają na PC-ty
PlayStation coraz bardziej staje się firmą, która wydaje gry nie tylko na własne konsole, ale również na PC-ty. Na komputery zmierzają dwie kolejne produkcje, które czasowo były tytułami ekskluzywnymi.
PlayStation systematycznie poszerza ofertę gier na PC-tach i najwyraźniej nie zamierza tego zmieniać. Na komputery osobiste zmierzają dwie kolejne produkcje, które do niedawna były jeszcze ekskluzywne na PS4 i PS5. Tak przynajmniej sugerują przecieki.

Returnal i Sackboy zmierzają na PC


Plotki o Returnal w wersji na PC krążą już od jakiegoś czasu. Tym razem wyciekł zrzut ekranu z ustawień, na którym widać możliwość włączenia NVIDIA DLSS lub AMD FSR. To oznacza, że zdjęcie pochodzi właśnie z wersji na PC, bowiem konsolowe wydanie nie oferuje takich opcji. Poza tym Returnal na komputery pozwoli na odblokowanie liczby fps-ów.

Returnal na PC
Z kolei druga gra to Sackboy: A Big Adventure, przy czym tutaj mamy do czynienia z oficjalną zapowiedzią. Trailer gry w wersji na PC-ty został ficjalnym kanale PlayStation Latinoamerica. Dowiadujemy się z niego, że gra trafi na Steam i Epic Games Store już 27 października. Pozwoli na rozgrywkę w 4K i 120 klatkach na sekundę. Nie zabraknie jest wsparcia dla NVIDIA DLSS.
Obie gry stosunkowo niedawno zadebiutowały na PlayStation 4 i PlayStation 5. W przypadku Sackboya mówimy o 2-letnim opóźnieniu. Natomiast Returnal ma zaledwie 1,5 roku. Daje to nadzieję, że PC-towi gracze będą w przyszłości krócej czekać na nowości z PlayStation.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Inspektor wojewódzki

29.09.2022 0:00

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Warunki pracypraca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowychzadania wykonywane w
Lokalizacja: wielkopolskie, Poznań
Obszar zawodowy: Administracja publiczna / Służba cywilna

Źródło: www.praca.pl

Starszy inspektor

29.09.2022 0:00

Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie
Warunki pracyNarzędzia i materiały pracy: komputer, telefon, drukarka, skaner.Praca w terenie.Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.Zagrożenie
Lokalizacja: dolnośląskie, Wrocław
Obszar zawodowy: Administracja publiczna / Służba cywilna

Źródło: www.praca.pl

Pracownik produkcji - Dział drukowania

28.09.2022 11:33

Kleen-Tex Polska Sp. z o.o.
Wymagania Wykształcenie zawodowe Dokładność Umiejętność pracy w zespole Podstawowa znajomość obsługi komputera Doświadczenie w pracy
Lokalizacja: świętokrzyskie, Suchedniów
Obszar zawodowy: Grafika / Fotografia / Kreacja

Źródło: www.praca.pl

reklama
Kontakt z nami