Wiadomości z tagiem Komputery  RSS
Uruchamia komputer klamką. Zaskakujący pomysł gracza

28.05.2023 12:30

Modyfikacje komputerów głównie kojarzą się z wymianą podzespołów, ewentualnie dodaniem świecących milionami barw RGB elementów. Okazuje się jednak, że można pójść o krok dalej i zainstalować na komputerze… klamkę do drzwi.

Tagi: Komputery
Źródło: www.benchmark.pl

Rosja cofa się do lat 90. Niewiarygodne na co się rzucili

27.05.2023 8:52

Rosja cofa się do lat 90. Niewiarygodne na co się rzucili
W Rosji powraca moda na kafejki internetowe – piszą lokalne media. W latach 2019-2022 otwarto aż 1,3 tys. nowych placówek tego typu.
Kafejki internetowe, odkąd niemal każdy chętny ma szerokopasmowy internet w domu, zaczęły systematycznie znikać. W końcu dotknęło to nawet postrzeganej za zagłębie kafejek Azji, gdzie właściciele masowo przekształcali tego typu punkty w kopalnie kryptowalut.
Tym bardziej nieoczekiwanie, jak wynika z doniesień lokalnych mediów, kafejki internetowe powracają do łask wśród mieszkańców Federacji Rosyjskiej.

Kafejki internetowe jak grzyby po deszczu


Serwis 4PDA wylicza, że w latach 2019-2022 w Rosji zostało otwartych co najmniej 1,3 tys. nowych placówek, gdzie skorzystać można z internetu lub pograć ze znajomymi w sieci lokalnej. Jednocześnie podwoiła się ponoć liczba klientów kafejek, którzy w dodatku, licząc średnio, spędzają w nich teraz 2,5-krotnie więcej czasu.
Co ciekawe, z ujawnionych danych wynika, że do kafejek chodzą głównie mężczyźni, stanowiąc aż 92 proc. wszystkich odwiedzających. Z czego ponad połowa tej grupy (50,3 proc.) to osoby poniżej 24 r.ż.
W kwestii najczęstszych aktywności królują z kolei gry, a konkretniej „Counter–Strike” oraz „Dota 2”. Jak zadeklarowano, właśnie dla nich przychodzi 7 na 10 odwiedzających. Tymczasem tylko w nielicznych przypadkach ma chodzić o samo skorzystanie z internetu.
Analitycy co prawda nie wskazują przyczyny powrotu kafejek do łask, ale z komentarzy w Runecie wynika, że placówki są dość tanie i coraz szerzej dostępne. Ma to je czynić atrakcyjną alternatywą dla klasycznych kawiarni, by spotkać się ze znajomymi, bez związku z utrudnioną dostępnością sprzętu. 

Źródło: www.telepolis.pl

Doradca Klienta

26.05.2023 15:50

BEL-POL
Umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych, Komputer nie może być Ci obcy, pracujemy na poczcie
Lokalizacja: małopolskie, Kraków
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Źródło: www.praca.pl

Doradca Klienta ds. HoReCa

26.05.2023 15:23

Selgros Cash&Carry
Poszukujemy Osób: dla których kontakt z ludźmi, to przyjemność, potrafiących korzystać z komputera – znających pakiet MS Office (w tym MS Excel)
Lokalizacja: łódzkie, Łódź, Rokicińska
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Tagi: Komputery
Źródło: www.praca.pl

Specjalista Service Desk IT

26.05.2023 14:26

EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.
Nasze oczekiwania: Obszerna wiedza techniczna z zakresu obsługi komputerów i peryferiów Bardzo dobra znajomość
Lokalizacja: mazowieckie, Ołtarzew
Obszar zawodowy: Informatyka / Administracja

Tagi: Komputery
Źródło: www.praca.pl

Przetarg na laptopy dla uczniów rozstrzygnięty. Wybrano aż 14 ofert

26.05.2023 14:14

Przetarg na laptopy dla uczniów rozstrzygnięty. Wybrano aż 14 ofert
Centrum Obsługi Administracji Rządowej rozstrzygnęło przetarg na laptopy dla uczniów. Decyzja może zaskakiwać.
Centrum Obsługi Administracji Rządowej zdecydowało, kto dostarczy laptopy, które mają trafić do uczniów we wrześniu tego roku. Decyzja może zaskakiwać, ponieważ urzędnicy do podpisania umowy ramowej wybrali wszystkich 14 wykonawców, którzy złożyli oferty — informuje .

Przetarg na laptopy dla uczniów rozstrzygnięty


W sumie w ogromnym przetargu wzięło udział 14 firm. Oferta wszystkich została zaakceptowana. Łącznie do rozdysponowania jest 3,019 mld zł na wszystkich wykonawców. Najwięcej punktów zdobył x-kom, który zaproponował laptopy ASUS ExpertBook B1502CBA w cenie 2952 zł za sztukę. W takiej kwocie mają one 8 GB pamięci RAM, dyski SSD 256 GB oraz 15,6-calowy ekran Full HD. 
Najmniej punktów, bo 71,01 zdobyło konsorcjum firm Image Recording Solutions sp z o.o. oraz Terg S.A., które zaoferowała laptopa Lenovo V15 G3 IAP CTO w cenie 4157,40 zł za sztukę. W tym przypadku również uczniowie otrzymają urządzenia z 8 GB pamięci RAM, dyskiem 256 GB oraz ekranem Full HD o przekątnej 15,6 cala. 
Według resortu cyfryzacji są to maksymalne kwoty, za jakie zostaną zakupione komputery. Urzędnicy spodziewają się, że w toku składania ofert będą one niższe. Jedynym kryterium wyboru, poza konkretną specyfikacją laptopów, była cena. Sklep x-kom zaproponował najniższą i dlatego zdobył najwięcej punktów. Wśród oferowanych modeli najczęściej pojawiają się laptopy marki Acer, Lenovo, Dell oraz HP.
 

Źródło: www.telepolis.pl

Google Chrome z małą, ale przydatną zmianą. Będzie ładniej

26.05.2023 10:01

Google Chrome z ładną, ale przydatną zmianą. Będzie ładniej
Google wprowadził nowość do przeglądarki Chrome, która sprawi, że program może stać się ładniejszy, o ile umiemy go takim zrobić.
Google Chrome to wciąż najpopularniejsza przeglądarka na świecie. Chociaż wiele osób narzeka, jak wiele pamięci RAM potrafi pożerać, to najwyraźniej nie mają zamiaru z niej rezygnować. Dlatego może ich zainteresować najnowsza aktualizacja, dzięki której aplikacja może być ładniejsza.

Aktualizacja Google Chrome


Najnowsza wersja Google Chrome w wersji na komputery pozwala na jeszcze łatwiejszą personalizację wyglądu programu. Wystarczy otworzyć nową zakładkę, a następnie w prawym dolnym rogu wybrać opcję "Dostosuj Chrome", przy której znajduje się ikona ołówka.

Personalizacja Google Chrome
Po wybraniu opcji mamy do wyboru różne motywy kolorystyczne, ale też warianty przygotowane przez Google oraz różnych artystów. Te podzielone są tematycznie, np. na obrazy Ziemi, krajobrazy lub widoki miejskie. Możliwości jest dużo. Dodatkowo możemy wybrać, czy w nowej karcie mają wyświetlać się skróty do stron, a jeśli tak, to czy mają to być skróty wybrane przez nas, czy po prostu najczęściej odwiedzane strony.
Oczywiście wszystko to dało się ustawić wcześniej z poziomu ustawień przeglądarki. Teraz jest to po prostu dużo prostsze i bardziej intuicyjne.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Laptopy dla czwartoklasistów. Rząd opublikował listę modeli

25.05.2023 18:44

Znamy listę dostawców komputerów dla czwartoklasistów.  Pojawili się na niej także producenci i modele laptopów, które już we wrześniu pojawią się w polskich szkołach. 

Źródło: www.benchmark.pl

Operator linii produkcyjnej

25.05.2023 15:08

Plukon Sieradz Sp. z o.o.
Szukamy osób: posiadających umiejętność szybkiego uczenia się obsługi maszyn sterowanych komputerowo (panele operatorskie - dotykowe)
Lokalizacja: łódzkie, Gruszczyce, (gmina Błaszki)
Obszar zawodowy: Przemysł / Produkcja

Źródło: www.praca.pl

Laptopy dla uczniów. Znamy listę modeli i dostawców

25.05.2023 13:53

Darmowe komputery dla czwartoklasistów to jeden z głośniejszych projektów Ministerstwa Cyfryzacji. Ujawniono nowe informacje na jego temat. Poznaliśmy listę firm, które dostarczą określone modele komputerów do szkół.

Tagi: Komputery
Źródło: www.dobreprogramy.pl

reklama
Kontakt z nami