Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
Ukraińcy uderzą w polskich producentów drobiu

19.03.2019 6:18

Komisja Europejska porozumiała się z Ukrainą, dlatego nasz wschodni sąsiad dostanie zgodę Unii Europejskiej na wwóz na jej terytorium kilkudziesięciu tysięcy ton nieoclonego drobiu. Dzięki temu państwa unijne otrzymają stały dopływ ukraińskich produktów, a to będzie niekorzystne dla polskich firm będących największymi producentami tego typu mięsa w całej Unii. Rzecznik KE Daniel Rosario potwierdził w...

Źródło: wolna-polska.pl

Skończmy wreszcie ten cholerny monopol Apple i Google na mobilne sklepy z aplikacjami #felieton

18.03.2019 23:26

Dwanaście lat temu Komisja Europejska zarzuciła firmie Microsoft, że ta wykorzystuje swój monopol i oferuje system operacyjny z wbudowanym odtwarzaczem multimedialnym. Obecnie zarzut ten wydaje się absurdalny, bo gładka gadka firm z Doliny Krzemowej konsekwentnie pozbawiła nas reszty szarych komórek. Wtedy jednak sprawę potraktowano poważnie i Microsoft został zmuszony do wydania alternatywnej&...

Źródło: feedproxy.google.com

Minister Ardanowski: Czechy zniosą kontrole polskiej wołowiny

18.03.2019 20:33


Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że Czechy zniosą kontrole polskiej wołowiny, po tym jak Polska dostarczy zaktualizowaną informację o wykonaniu działań rekomendowanych wcześniej przez Komisję Europejską. Zapowiedział dostarczenie tej informacji do 25 marca. “Czechy niezwłocznie po uzyskaniu tej informacji zniosą wszystkie restrykcje zastosowane wobec Polski” – poinformował na twitterze Jan Krzysztof Ardanowski po rozmowie […]

Źródło: wiadomosci.com

UKE: sieć 5G ruszy w 2020 roku na jak największym terenie

18.03.2019 9:16

Polska jest zobowiązana przez Komisję Europejską do wyposażenia przynajmniej jednego miasta w technologię 5G dostępną dla użytkowników końcowych do 2020 roku. Jak deklaruje Urząd Komunikacji Elektronicznej, Polska planuje ruszyć z siecią 5G na jak największym terenie za jednym zamachem.

Źródło: di.com.pl

KE porozumiała się z Ukrainą ws. kurczaków. Może to uderzyć w polskich producentów

18.03.2019 8:13


​Komisja Europejska zawarła z Ukrainą wstępne porozumienie w sprawie kurczaków, które może uderzyć w polskich producentów drobiu - ustaliła dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Chodzi o zgodę Brukseli na bezcłowy import 50 tys. ton drobiu, które Ukraina do tej pory wprowadzała na unijny rynek "tylnymi drzwiami" wykorzystując nieprecyzyjne zapisy umowy w wolnym handlu z UE (DCFTA).

Źródło: www.rmf24.pl

Wybory na Słowacji. Czaputova i Szefczovicz w drugiej turze

17.03.2019 20:43


Słowacka Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie potwierdziła w niedzielę, że w drugiej turze wyborów prezydenckich spotkają się liberalna prawniczka Zuzana Czaputova i wiceszef Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz. Pierwsza tura wyborów odbyła się w sobotę.

Źródło: fakty.interia.pl

​Biedroń: Timmermans będzie nas wspierał w kampanii do PE

15.03.2019 6:35


Wiceszef Komisji Europejskiej i kandydat socjalistów na szefa KE Frans Timmermans będzie nas wspierał w kampanii Wiosny do Parlamentu Europejskiego; opowiadamy się za dalszą integracją w Europie i wspólną europejską armią - mówi w wywiadzie z PAP lider ugrupowania Wiosna Robert Biedroń.

KE: Opóźnienie brexitu będzie wymagało jednomyślnej zgody 27 krajów UE

14.03.2019 21:39


Wniosek o opóźnienie brexitu będzie wymagał jednomyślnej zgody wszystkich 27 państw członkowskich - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej, komentując wynik głosowania w brytyjskiej Izbie Gmin.

Źródło: www.rmf24.pl

KE: Opóźnienie brexitu będzie wymagało jednomyślnej zgody 27 krajów UE

14.03.2019 21:39


Wniosek o opóźnienie brexitu będzie wymagał jednomyślnej zgody wszystkich 27 państw członkowskich - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej, komentując wynik głosowania w brytyjskiej Izbie Gmin.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami