Wiadomości z tagiem KRRiT  RSS
Dlaczego KRRiT tak wolno rozstrzyga konkursy radiowe? W KRRiT też tego nie wiedzą

04.09.2023 20:48

Od dziewięciu miesięcy zainteresowani nadawaniem programu radiowego w Łowiczu i Skierniewicach czekają na rozstrzygnięcie konkursów rozpisanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji we wrześniu ub.r. Za to w przypadku Bydgoszczy poszło szybko: od ogłoszenia o wolnej częstotliwości do finału walki o koncesję minęły zaledwie cztery miesiące. - Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem - uspokaja przewodniczący KRRiT.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

KRRiT konsultuje, ile czasu media publiczne mają przeznaczyć na bloki referendalne

25.08.2023 20:50

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła w czwartek konsultacje w sprawie trzech rozporządzeń, regulujących kwestie związane z nadchodzącymi wyborami i referendum. Dotyczą one czasu w mediach na audycje referendalne, a także komunikatów Państwowej Komisji Wyborczej. Uwagi do projektów można zgłaszać do końca sierpnia.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Nadawca internetowego Radia Elbląg będzie nadawał na fali 106,4Fm

24.08.2023 20:53

Podczas środowego posiedzenia KRRiT rozstrzygnęła postępowanie koncesyjne dotyczące  rozpowszechniania programu radiowego ze stacji nadawczej w Elblągu. Nadające dotychczas w internecie Radio Elbląg może teraz nadawać program o charakterze uniwersalnym.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Szef KRRiT ukarał muzyka za "promowanie środków odurzających". Poszło o teledysk sprzed 14 lat

23.08.2023 23:20

Muzyk i producent muzyczny Łukasz „Poszwixxx” Poszwa odwołał się od decyzji przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, który nałożył na niego karę 10 tys. zł. Poszło o „promowanie środków psychotropowych i odurzających” w teledysku sprzed... 14 lat.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

KRRiT opublikowała wykaz wolnych częstotliwości radiowych

20.08.2023 22:05

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaktualizowała listę wolnych częstotliwości w analogowym eterze. Znajduje się na niej teraz 17 lokalizacji. Nowe stacje powinny wkrótce zabrzmieć m.in. w Łodzi, Częstochowie, Bielsku-Białej czy Nysie.

Tagi: KRRiT
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Eurozet odwoła się od półmilionowej kary. „Szef KRRiT wykracza poza kompetencje”

17.08.2023 20:49

Spółka Eurozet zamierza odwołać się do sądu od niemal półmilionowej kary nałożonej na Radio ZET przez szefa KRRiT za naruszenie art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji. - Ocenianie przez przewodniczącego KRRiT, czy treść podana przez medium jest prawdziwa (jest informacją), czy fałszywa (jest dezinformacją) zdecydowanie wykracza poza kompetencje - pisze w oświadczeniu zarząd Eurozetu.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

KRRiT może podnieść opłaty za emisje w DVB-T i DVB-T2

16.08.2023 21:55

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski podniósł maksymalne pułapy opłat koncesyjnych. W 2024 roku zgoda na nadawanie w ogólnopolskim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej nie może być droższa niż 35,7 mln zł. W tym roku to 31,2 mln zł, choć regulator zwykle oczekuje od nadawców dwa razy mniejszej sumy.

Tagi: DVB-T, Lato, KRRiT
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Szef KRRiT nałożył niemal maksymalną karę na Radio ZET

16.08.2023 20:22

Nadawca Radia ZET na razie nie odniósł się publicznie do grzywny w wysokości 476 tys. zł nałożonej przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Czeka na oficjalne pismo od regulatora.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
321sprzedane
Kontakt z nami