Wiadomości z tagiem Jerzy Buzek  RSS
Buzek: Rząd zamieszanie w oświacie wytłumaczy strajkiem?

08.04.2019 5:20

- Strajk to nie jest sprawa nauczycieli, ani środowiska, ani rodziców. To jest absolutnie sprawa nas wszystkich, wszystkich obywateli Rzeczpospolitej - mówił w TVN24 były premier, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Źródło: www.rp.pl

PO przedstawiła swoich kandydatów na listach do PE

23.03.2019 14:30


Jerzy Buzek, Tomasz Frankowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Janina Ochojska, Radosław Sikorski, Róża Thun - to "jedynki" Platformy Obywatelskiej na listach Koalicji Europejskiej w wyborach do PE. Kandydatów PO na listy wyborcze zatwierdziła w sobotę Rada Krajowa partii. Nie brakuje także neispodzianek - piąte miejsce na Mazowszy ma były szef CBA Paweł Wojtunik.

Siedem "jedynek" dla PO na listach Koalicji Europejskiej

15.03.2019 16:22


Radosław Sikorski, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Tomasz Frankowski, Janina Ochojska, Władysław Kozakiewicz - są wśród kandydatów na listy Koalicji Europejskiej w wyborach do PE zarekomendowanych przez zarząd PO.

Frankowski wchodzi do polityki. Schetyna przedstawił listy

15.03.2019 14:17

Janusz Lewandowski, Róża Thun, Jerzy Buzek, Tomasz Frankowski, Janina Ochojska, Ewa Kopacz i Radosław Sikorski - to "jedynki" na listach Koalicji Europejskiej, zaprezentowane oficjalnie przez Grzegorza Schetynę w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Schetyna ujawnił nazwiska liderów na listach KE w wyborach do PE

13.03.2019 20:09


Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przedstawił w TVN24 liderów list Koalicji Obywatelskiej w trzech okręgach wyborczych. "Jedynką" w Wielkopolsce będzie Ewa Kopacz, na Śląsku Jerzy Buzek, a w Warszawie - Włodzimierz Cimoszewicz.

– W Bieszczady wracałem po spokój i ciszę

09.03.2019 12:00

Niedawno nasz region odwiedził prof. Jerzy Buzek, były premier, poseł do Parlamentu Europejskiego, a w latach 2009–2012 jego przewodniczący. Polityk gościł (1 marca) m.in. w murach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, gdzie wygłosił wykład „Cyfrowa rewolucja, czy inżynierowie uratują Europę”. Znalazł czas także na rozmowę z Super Nowościami. – Czym rożni się praca w polskim parlamencie […]

Źródło: supernowosci24.pl

Buzek: Z Lechem Kaczyńskim o prawie myśleliśmy podobnie

07.03.2019 23:01

Zaproponowałem Lechowi Kaczyńskiemu udział w rządzie z pełnym przekonaniem. Był z pnia solidarnościowego, o prawie myśleliśmy podobnie przecież później jako prezydent bronił niezawisłości sądów i Trybunału Konstytucyjnego! - mówi Jerzy Buzek, premier rządu AWSUW.

Źródło: www.rp.pl

Zacięty bój o PE. Ruszy karuzela mandatów?

27.02.2019 17:27


Joachim Brudziński, Beata Szydło, Witold Waszczykowski, Beata Kempa, Jacek Saryusz-Wolski, Anna Zalewska. A po drugiej stronie Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka, Ewa Kopacz, czy Jerzy Buzek. Jak się okazuje, najbliższym wyborom do Parlamentu Europejskiego będą przyświecać same gwiazdy polskiej sceny politycznej. Nazwiska dobrze znane i mogące liczyć na rekordowe wyniki.

reklama
Kontakt z nami