Wiadomości z tagiem Islam  RSS
Zamachowiec z Utrechtu należał do ISIS? BBC: Był zatrzymany i wypuszczony

18.03.2019 16:31


37-letni Gökmen Tanis, poszukiwany w związku z krwawą strzelaniną w Utrechcie, był już wcześniej zatrzymany przez holenderskie organy ścigania z powodu podejrzenia o przynależność do Państwa Islamskiego - taką informację przekazał stacji BBC Turkish turecki biznesmen mieszkający w Utrechcie. Holenderska policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny.

Źródło: www.rmf24.pl

Terroryzm prawicowy jest tak samo groźny jak islamski. Polski rząd nie wie, jak zareagować

18.03.2019 14:13

Terrorysta zabił 50 osób w Nowej Zelandii, żeby rozpropagować ekstremistyczną ideologię. Temu służyło nagranie z zamachu, napisy na broni i...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Szef ONZ apeluje o walkę z islamofobią po atakach w Nowej Zelandii

15.03.2019 19:31

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres jest przerażony atakami na dwa meczety w nowozelandzkim Christchurch i zauważa pilną potrzebę podjęcia globalnych działań w walce z "islamofobią, brakiem tolerancji i agresywnym ekstremizmem" - powiedział jego rzecznik.

Źródło: www.deon.pl

Terrorysta z ISIS usłyszał wyrok. Sąd w Belgii odrzucił absurdalne tłumaczenia obrońcy

12.03.2019 12:13

Belgijski sąd skazał na dożywocie francuskiego islamistę, a jego pomocnika na 15 lat. Terrorysta zamordował 4 osoby w muzeum w Brukseli w 2014 r....

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Oddziały SDF zabiły w Syrii 38 dżihadystów z IS. Ich pozycje zostały zbombardowane

12.03.2019 9:30

Wspierane przez Amerykanów Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) poinformowały we wtorek o zabiciu 38 dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) podczas ofensywy na ostatnią enklawę IS we wschodniej Syrii.

Syria: Ostrzał na ostatni bastion Państwa Islamskiego

11.03.2019 6:08


Wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) wznowiły w niedzielę ofensywę na ostatnią enklawę kontrolowaną przez tzw. Państwo Islamskie (IS) we wschodniej Syrii, w rejonie wioski Baghuz. "Walki są intensywne i zacięte" - przekazał rzecznik SDF.

Źródło: fakty.interia.pl

"Panna młoda dżihadu" dla syna chciała wrócić do domu. Dziecko zmarło

09.03.2019 20:43


Dziecko 19-latki, którą brytyjskie władze pozbawiły obywatelstwa, zmarło w obozie w Syrii – pisze BBC. Shamima Begum uciekła z domu, by poślubić bojownika ISIS i przez cztery lata przebywała w Państwie Islamskim. Po upadku kalifatu i urodzeniu dziecka starała się wrócić do Londynu. Twierdziła, że dla dobra dziecka, które miałoby w Wielkiej Brytanii lepszą opiekę medyczną niż w Syrii.

Źródło: www.rmf24.pl

Indie żądają od Pakistanu rozprawienia się z organizacjami terrorystycznymi. MSZ Indii: Pakistan ma wiele do ukrycia

09.03.2019 9:30

Indie domagają się, aby Pakistan podjął konkretne kroki przeciwko terrorystom działającym na jego terytorium. Jednocześnie Delhi odesłało do Islamabadu swego najwyższego rangą dyplomatę w związku z łagodzeniem napięć między nuklearnymi rywalami w regionie.

Tagi: MSZ, Indie, Islam
Źródło: www.deon.pl

Szwecja chce utworzenia w UE trybunału ds. zbrodni Państwa Islamskiego

07.03.2019 20:02

Kontrowersje w sprawie firmy SNC-Lavalin zostały spowodowane "erozją zaufania" - tak premier Kanady Justin Trudeau określił w czwartek przyczyny politycznego skandalu i dymisji dwóch członkiń jego rządu.

Źródło: www.deon.pl

reklama
Kontakt z nami