Wiadomości z tagiem Iran  RSS
Klub Benzemy odmówił gry w meczu Ligi Mistrzów! Wszystko przez jeden szczegół

02.10.2023 19:40

Piłkarze Al-Ittihad mieli w poniedziałek rozegrać mecz Azjatyckiej Ligi Mistrzów w Iranie. Przedstawiciele klubu przekazali jednak informację, że do pojedynku nie dojdzie, dopóki gospodarze nie usuną z płyty boiska popiersia irańskiego generała.

Tagi: Mielno, Azja, Iran
Źródło: sportowefakty.wp.pl

79 lat temu podpisano kapitulację Powstania Warszawskiego

02.10.2023 6:06

2 października 1944 r., po 63 dniach walk powstańców z wojskami niemieckimi, przedstawiciele KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki i ppłk Zygmunt Dobrowolski podpisali w kwaterze SS-Obergruppenfuehrera Ericha von dem Bacha-Zelewskiego w Ożarowie akt kapitulacji Powstania Warszawskiego.

Tagi: Wojsko, Iran
Źródło: www.wnp.pl

"Straciliśmy GPS!". Pilot-widmo przejął kontrolę nad samolotem

01.10.2023 15:46

W przestrzeni powietrznej w pobliżu Iranu coraz częściej dochodzi do incydentów, w których samoloty cywilne zbaczają z kursu nawet o 150 kilometrów. Najwyraźniej sygnał GPS został zmanipulowany. Eksperci podejrzewają, kto stoi za "spoofingiem" i obawiają się wielkiego zagrożenia dla lotnictwa cywilnego.

Źródło: podroze.onet.pl

Straż Graniczna: ponad 50 osób próbowało w piątek przedostać się z Białorusi do Polski

30.09.2023 8:32

51 cudzoziemców, wśród których byli obywatele Iranu i Maroko, próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski – podała w sobotę rano Straż Graniczna. Za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymano kolejne dwie osoby.

Źródło: www.wnp.pl

Szwajcaria wprowadza sankcje na Iran za eksport dronów do Rosji

29.09.2023 19:02

Rada Związkowa Szwajcarii zdecydowała w czwartek o wprowadzeniu kolejnych sankcji na Iran w związku z eksportem dronów do Rosji; decyzję podjęto w ramach dostosowywania się do restrykcji UE w tej kwestii.

Źródło: www.wnp.pl

Rosjanie mogą wzbogacić się o bardzo groźną broń. Zbliża się przełomowa data

29.09.2023 9:33

Rosja zamierza kupić irańskie pociski balistyczne, ostrzegają zgodnie wywiady ukraiński i izraelski. Do tej pory nie było to możliwe, jednak 18 października przestanie obowiązywać rezolucja ONZ zakazująca eksportu uzbrojenia rakietowego przez Iran. Rosjanie mogą to wykorzystać.

Źródło: www.wnp.pl

Rezolucja wygaśnie. Iran przekaże Rosji pociski? [RELACJA]

28.09.2023 15:44


W Kijowie trwa niezapowiedziana wizyta szefa NATO. Jens Stoltenberg spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Ukraińska obrona przeciwlotnicza strąciła w nocy ponad 30 dronów podczas zmasowanego rosyjskiego ataku. W obwodach południowo-wschodniej Ukrainy ogłoszono w nocy alarm przeciwlotniczy. o 18 października, gdy przestanie obowiązywać rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ z 2015 roku, przewidująca utrzymanie zakazu eksportu uzbrojenia rakietowego przez Iran do 2023 roku, Rosja może nabyć irańskie pociski balistyczne o zasięgu...

Źródło: www.rmf24.pl

Cztery nowe połączenia Ryanaira z krakowskiego lotniska

26.09.2023 16:21

Belfast, Fuerteventura, Memmingen i Tirana – to cztery nowe zimowe połączenia Ryanaira z Krakowa. Linie zwiększają także liczbę samolotów w krakowskiej bazie o dziewięć, w tym trzy "gamechangery" nowej generacji — poinformowali we wtorek przedstawiciele firmy.

Źródło: podroze.onet.pl

Kraków: Cztery nowe zimowe połączenia Ryanaira - m.in. do Belfastu i Tirany

26.09.2023 15:34

Belfast, Fuerteventura, Memmingen i Tirana – to cztery nowe zimowe połączenia Ryanaira z Krakowa. Linie zwiększają także liczbę samolotów w krakowskiej bazie o dziewięć, w tym trzy „gamechangery” nowej generacji - poinformowali we wtorek przedstawiciele firmy.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami