Wiadomości z tagiem Internet  RSS
Mamy nowego bachusika. To gest w stronę osób z zespołem Downa

22.03.2019 7:22


Zielonogórskich bachusików – figurek, które powstają na cześć różnych osób czy instytucji – wciąż przybywa. Wiele z nich „zamieszkuje” deptak. Tam właśnie, przy fontannie obok galerii BWA, znalazła się wyjątkowa rzeźba z tej serii. To Syndromus Downus – bachusik, który przypomina, że są wśród nas osoby z zespołem Downa. Figura stanęła na deptaku z inicjatywy … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.wzielonej.pl

Wziął 30 pożyczek na cudze dane

22.03.2019 7:00

Na cudze dane zakładał rachunki bankowe, rejestrował na te same dane karty SIM, po czym - drogą internetową - brał pożyczki gotówkowe, których nie spłacał. Policjanci z Gdyni zatrzymali 32-latka, który popełnił przynajmniej 30 tego typu oszustw, wzbogacając się o około 50 tys. zł.

Źródło: www.trojmiasto.pl

W których pociągach jest internet?

22.03.2019 6:00


Automaty wendingowe, stacje ładowania, gniazdko pod każdym siedzeniem? W takich barwach maluje się przyszłość polskich kolei. Teraźniejszość jest jednak zgoła inna.

Tagi: Internet
Źródło: www.bankier.pl

dziś, 22 mar 20:00 (TTV HD) - Vlogbox. W necie

22.03.2019 5:12


Uczestnicy skomentują internetowe nowości. Obejrzą filmiki i memy oraz zamieszczane na profilach społecznościowych statusy. Wyciągną na pierwszy plan...

Tagi: Internet
Źródło: teletydzien.interia.pl

Opłaty za usługi płatnicze - KNF uruchomiła porównywarkę cen

22.03.2019 1:56

Od środy internauci mogą korzystać z oficjalnej porównywarki opłat pobieranych przez dostawców usług płatniczych, którą uruchomiła Komisja Nadzoru Finansowego. Baza danych, które zebrano w porównywarce, obejmuje informacje dotyczące dostawców mających co najmniej jedną placówkę na terenie każdego polskiego województwa.

Źródło: www.podatki.biz

Setki podglądanych w hotelach gości. Kamery były ukryte m.in. w uchwytach do suszarek

22.03.2019 1:49

Około 1600 osób było podglądanych w pokojach motelowych w Korei Południowej. Obraz z kamer był jednocześnie streamowany na żywo do internetu. Aresztowano dwóch mężczyzn.

Źródło: podroze.onet.pl

Uzyskaj odpis - wykorzystuj w tym celu Internet

22.03.2019 1:48

Potrzebujesz odpisu aktu urodzenia lub małżeństwa, a do urzędu daleko? Nie musisz tam iść. Załatw to przez Internet. Z tej usługi skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy osób. Nieważne gdzie przyszliście na świat i gdzie braliście ślub. Usługa jest "odmiejscowiona" — to znaczy, że możesz wysłać wniosek do dowolnego urzędu stanu cywilnego.

Źródło: di.com.pl

Miniaturowe modemy IoT umieszczone w przedmiotach pozwolą je śledzić lub zbierać dane o otoczeniu

22.03.2019 1:48

Czujniki podłączone do internetu rzeczy pozwalają już śledzić obiekty niemające zasilania. Dzięki temu można sprawdzać lokalizację przesyłek, śledzić warunki w ulach czy zarządzać temperaturą i zużyciem energii w budynkach, a także raportować warunki przechowywania leków poddawanych badaniom klinicznym. Dzięki miniaturyzacji modemy mogą być instalowane w coraz mniejszych przedmiotach i produktach.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Ja wyrażam opinie, inni chcą sprawić komuś przykrość. Jak hejtują Polacy

22.03.2019 1:48

Hejt w internecie postrzegamy jako poważny problem społeczny, ale walka z nim nie może odbywać się kosztem wolności słowa - oto jeden z wniosków z ciekawego badania przeprowadzonego przez Uniwersytet SWPS oraz ARC Rynek i Opinia.

Źródło: di.com.pl

Reprezentacja Polski wygrywa z Austrią! Krzysztof Piątek bohaterem memów

22.03.2019 1:42

Reprezentacja Polski pokonała Austrię 1:0 w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Krzysztof Piątek, który na murawie pojawił się w 59. minucie spotkania. Internauci w swoim stylu skomentowali pojedynek w Wiedniu, tworząc liczne memy. Ich bohaterem został nie kto inny jak napastnik AC Milan.

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Kontakt z nami