player+
Wiadomości z tagiem Inflacja  RSS
Glapiński: W 2023 roku średnioroczna inflacja pozostanie podwyższona

13.08.2022 8:21


Średnioroczna inflacja w przyszłym roku pozostanie podwyższona, jednak w 2024 r. dynamika cen będzie już wyraźnie niższa i w ostatnim kwartale tego roku powinna powrócić w okolice 3,5 proc. - mówi w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla "Super Expressu" prezes NBP Adam Glapiński.

Tagi: NBP, Inflacja
Źródło: www.rmf24.pl

Mniejsze serwisy streamingowe bardziej narażone na utratę subskrybentów

12.08.2022 20:50

Brytyjczycy chcą ograniczyć liczbę subskrypcji serwisów streamingowych. Z badania przeprowadzonego przez porównywarkę usług Finder.com wynika też, że w mniejszym stopniu na rezygnacje są narażone Netflix, Amazon Prime Video i Disney+, aniżeli mniejsze serwisy. Inflacja sprzyja pirackim usługom.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Inflacja w lipcu na najwyższym poziomie od marca 1997 r.

12.08.2022 13:43


Inflacja w lipcu ukształtowała się na najwyższym poziomie od marca 1997 r. – stwierdzili ekonomiści banku Credit Agricole (CA) w komentarzu do piątkowych danych GUS o inflacji. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2022 r. wzrosły rdr o 15,6 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,5 proc. – podał w […]

Źródło: wiadomosci.com

Inflacja wyższa od szacunków. GUS podał dane

12.08.2022 10:03


Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu były wyższe o 15,6 proc. niż przed rokiem – wynika z pełnych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Wcześniej tzw. szybki szacunek zakładał wzrost o 15,5 proc.

Tagi: GUS, Inflacja
Źródło: www.rmf24.pl

Szykują się chude czasy dla producentów. Najgorsze dopiero przed nami

12.08.2022 9:25

Szykują się chude czasy dla producentów. Najgorsze dopiero przed nami
Wyniki finansowe NVIDII jasno pokazały nam, że przestaliśmy kupować karty graficzne. Ale najgorsze dopiero przed nami, a może raczej przed producentami.
Kilka dni temu NVIDIA i AMD opublikowały swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 roku. W przypadku Zielonych . U AMD nie jest tak źle, ale tam działa dla graczy to też procesory i podzespoły do konsol nowej generacji, więc wpływ dGPU jest dużo mniejszy.

NVIDIA i Intel szykują się na najgorsze


Według raportu firmy DigiTimes sprzedaż kart graficznych, w związku z załamaniem się rynku kryptowalut, może spaść nawet o 50 procent. Wpływ na gorszą sprzedaż ma też inflacja, która rośnie niemal na całym świecie. Poszczególne firmy szykują się już na gorsze czasy i zmieniają swoje prognozy.
Intel zmniejsza prognozy przychodów o 8-11 mld dolarów do 68-68 mld w skali roku. Firma przewiduje 10-procentowy spadek przychodów z rynku PC-tów. Z kolei NVIDIA przewiduje, że sprzedaż kart graficznych spadnie aż o 50 procent, co przełoży się na najgorsze od lat wyniki finansowe.
Zresztą oberwą nie tylko producenci podzespołów. Szacuje się, że aż o 60 procent spadnie sprzedaż Chromebooków, a o 15 procent sprzedaż laptopów i komputerów stacjonarnych z systemem Windows. Jedynie Apple i AMD mają zanotować niewielkie wzrosty, chociaż trzeba pamiętać, że to jedynie przewidywania i w rzeczywistości może być lepiej lub jeszcze gorzej.
Szykują się ciężkie czasy dla producentów podzespołów i komputerów.
 

Źródło: www.telepolis.pl

Inflacja zacznie spadać?

12.08.2022 8:17


Oczekujemy, że dane o inflacji w lipcu będą zgodne z tymi, które GUS opublikował w szybkim szacunku. Przed nami parę miesięcy z płaską inflacją na poziomie ok. 15,5 proc. – powiedział PAP ekonomista Banku Pekao Piotr Bartkiewicz. GUS w piątek poda dane o inflacji w lipcu. Według wstępnego szacunku GUS, ceny towarów i usług konsumpcyjnych […]

Tagi: GUS, Inflacja
Źródło: wiadomosci.com

Załamanie na rynku hipotek stało się faktem. Jest kilku faworytów na "nowy WIBOR"

12.08.2022 7:35


Wysoka inflacja, a z nią wzrost realnych kosztów życia i skokowe podwyższanie rat kredytów hipotecznych spowodowały, że zainteresowanie kredytami hipotecznymi spadło do jednej trzeciej tego obserwowanego...

Źródło: www.bankier.pl

Drożyzna w Polsce. Abp Jędraszewski o inflacji

12.08.2022 2:27

Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił się do pielgrzymów, którzy dotarli na Jasną Górę. Duchowny mówił m.in. o inflacji. Zdaniem krakowskiego metropolity, nie można zapominać o naukach Jana Pawła II. Abp Jędraszewski przypomniał, że ważniejsze jest "być" niż "mieć".

Tagi: Inflacja
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Amerykańska inflacja wzmocniła złotego

11.08.2022 11:25


Po lipcowym raporcie o inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych kurs euro naruszył wsparcie na poziomie 4,68 zł

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami