Wiadomości z tagiem Inflacja  RSS
Noga z gazu - inflacja rośnie wolniej, rekordowe wypłaty z banków, SARON szybuje do góry

01.04.2023 7:00


Ostatni tydzień marca przyniósł nam ciekawe dane o inflacji. Piątkowy odczyt dotyczące Polski, ale i wcześniejsze, niezwykle interesujące, odczyty z Niemiec i Hiszpanii, gdzie zanotowano duże hamowanie. Zapraszamy na podsumowanie tygodnia na siedmiu wykresach.

Źródło: www.bankier.pl

Inflacja w strefie euro wyraźnie wyhamowała za sprawą wysokiej bazy

31.03.2023 15:50


Za sprawą efektu bazy w marcu inflacja konsumencka zwolniła we wszystkich państwach strefy euro za wyjątkiem Malty i Słowenii, wynika z danych opublikowanych przez Eurostat. Za to we wszystkich państwach strefy euro ceny wzrosły w porównaniu do lutego.

Źródło: www.bankier.pl

Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii mocno w górę. Brytyjczycy będą zadowoleni?

31.03.2023 15:50


Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wzrośnie i to mocniej niż prognozowana inflacja. Najsłabiej opłacani pracownicy podwyżkę dostaną już w kwietniu. Ile po zmianach wyniesie minimalna stawka godzinowa w Wielkiej Brytanii?

Źródło: www.bankier.pl

Inflacja w Polsce spowalnia? GUS podał wstępne dane za marzec

31.03.2023 15:36

W piątek (31 marca) Główny Urząd Statystyczny podał wstępne dane dotyczące inflacji w marcu. Według wyliczeń wzrost cen był na poziomie 16,2 proc. W lutym bieżącego rok wskaźnik ten wynosił 18,4 proc.

Tagi: GUS, Inflacja
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Rynek korpo: jak długo będą rosły ceny ubezpieczeń [Rynek]

31.03.2023 8:44

Kwestie inflacyjne pozostają najistotniejszym czynnikiem wzrostu cen ubezpieczeń majątkowych - podaje Warta w swojej analizie dotyczącej rynku (...)

Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

Kightley (NBP): Dane z realnej gospodarki działają w kierunku większej dezinflacji

30.03.2023 19:29


Dane obserwowane w ciągu ostatniego miesiąca w sferze realnej gospodarki działają na pewno w kierunku większej dezinflacji – powiedziała PAP wiceprezes Narodowego Banku Polskiego Marta Kightley. Dodała, że skutkiem podwyżek stóp jest ograniczenie wzrostu PKB, dzięki czemu inflacja będzie spadać.

Źródło: www.bankier.pl

Mocny spadek inflacji w Niemczech

30.03.2023 15:30


Efekt bazy i "tarcza antyinflacyjna" sprawiły, że w marcu inflacja w Niemczech okazała się najniższa od sierpnia ubiegłego roku. Jednak do oczekiwanych przez naszych zachodnich sąsiadów poziomów pozostaje daleka droga.

Źródło: www.bankier.pl

Kotecki (RPP): Widać realne ryzyko powrotu do podwyżek stóp procentowych

30.03.2023 10:40


Inflacja zatrzyma się na podwyższonym poziomie i nie będzie już spadała. Widać realne ryzyko powrotu do podwyżek stóp procentowych w Polsce - ocenił w rozmowie z Business Insider członek RPP Ludwik Kotecki.

Źródło: www.bankier.pl

Gwałtowne hamowanie inflacji w Hiszpanii

30.03.2023 10:21


Jeszcze kilka miesięcy temu Hiszpanie zmagali się z ponad 10-proc. inflacją, w marcu wyniosła już ona tylko nieco ponad 3 proc. Niestety zdecydowanie wyższa pozostaje inflacja bazowa, która ponadto nie bardzo chce zacząć hamować.

Źródło: www.bankier.pl

Drogie święta wielkanocne. Majonez niemal 3-krotnie droższy

30.03.2023 8:35

Rosnąca od końca 2021 roku inflacja ma utrzymywać się na poziomie powyżej 10% jeszcze do końca bieżącego roku. Oznacza to, że wzrost cen również nie ustanie. W międzyczasie czekają nas święta wielkanocne, które będą wiązać się z o wiele wyższymi wydatkami, niż w poprzednich latach.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

reklama
Kontakt z nami