321sprzedane
Wiadomości z tagiem Inflacja  RSS
Inflacja w dół, a nastroje w przemyśle minimalnie lepsze

02.10.2023 16:25

We wrześniu br. wskaźnik inflacji spadł do 8,2 proc. w skali roku - wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Jednocześnie niewielkiej poprawie uległy też nastroje w polskim przemyśle, gdzie wskaźnik PMI wzrósł z 43,1 pkt w sierpniu do 43,9 pkt we wrześniu.

Źródło: www.podatki.biz

Ubezpieczone vs nieubezpieczone [Klimat rosnących strat]

02.10.2023 8:50

Luka między stratami ubezpieczonymi a nieubezpieczonymi to temat od zawsze obecny w różnego typu raportach dotyczących katastrof naturalnych. W ostatnim czasie problem stał się jednak coraz bardziej palący. Raz - z uwagi na podkreślane wciąż zwiększające się ryzyko klimatyczne i związaną z nim zwiększającą się liczbę i intensywność zdarzeń katastroficznych. A dwa - również z powodu otoczenia gospodarczego, zwłaszcza inflacji.

Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

Jedzenie szybkie, ale jakim kosztem? Inflacja wypłoszyła część klientów restauracji fast food

30.09.2023 18:50

Według badań rynkowych, w miesiącach wakacyjnych Polacy zdecydowanie ograniczyli wyjścia do pizzerii i fast foodów. Od początku czerwca do końca sierpnia br. łącznie rok do roku restauracje tego typu straciły ponad 13% klientów. Skrócił się także statystyczny czas przebywania w lokalach.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Młodzi kierowcy BMW mają najgorzej. Za to właściciele Fiatów - najlepiej

30.09.2023 13:49


Stało się nieuniknione. Wysoka inflacja i rosnące koszty napraw samochodów w końcu doprowadziły do wzrostu cen polis OC.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Vectra podnosi ceny. Klienci protestują

29.09.2023 17:59Od 1 listopada kolejna część klientów Grupy Vectra będzie się musiała liczyć z podwyżkami. Ponownie chodzi o abonentów korzystających z oferty sieci Multimedia.
 
Grupa Vectra od kilku miesięcy podnosi ceny swoich usług, obejmując podwyżkami kolejne grupy klientów. Jak donosi portal , tym razem e-maile z powiadomieniem o nowych cenach otrzymały osoby korzystające z oferty Multimedia Polska, wchodzącej w skład Grupy.
Działania Vectry nie są odosobnionym przypadkiem, bo już od blisko roku operatorzy telekomunikacyjni zaczęli dodawać do swoich umów klauzule inflacyjne. Są to zapisy w umowie, które pozwalają telekomom podnieść cenę abonamentu wraz z rosnącą inflacją. Z tej prawnej możliwości w szczególności korzysta Vectra, która w tym roku miała już na koncie kilka takich podwyżek, obejmujących kolejne grupy klientów. 
Vectra informuje o tym w e-mailach. Tym razem waloryzacji poddani zostali abonenci Multimedia Polska z umową na czas określony. W komunikatach operator wyjaśnia, że przyczyną podwyżek jest inflacja, która według GUS w pierwszym półroczu 2023 roku wyniosła 15 proc. W praktyce ceny mogą wzrosnąć od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Kwota ta jest uzależniona od liczby wykupionych usług.
Ostatnio podobne komunikaty Vectra rozsyłała w sierpniu i wrześniu, a nowe ceny wchodziły w życie odpowiednio od września i października. Już wtedy podwyżki objęty część klientów sieci Multimedia Polska. Jak wynika z wyjaśnień Vectry przesłanych do portalu WirtualneMedia.pl, abonenci Multimediów mieli być objęci nowymi cenami już wcześniej, ale cały proces waloryzacji z powodów technicznych jest rozłożony w czasie – stąd też niektórzy dostają komunikaty o podwyżkach wcześniej, inni później.
Z opinii klientów Grupy Vectra zamieszczanych na forach internetowych wynika, że w niektórych przypadkach ceny zostały podniesione w dwa albo trzy miesiące po przedłużeniu lub podpisaniu nowej umowy. Sposób podnoszenia cen i informowania o tym fakcie wywołuje wiele zastrzeżeń ze strony abonentów. Cześć z nich zwróciła się o interwencję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – obecnie liczba skarg wynosi ponad 200. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Włodzimierz Czarzasty : ceny benzyny zostały sztucznie zaniżone

29.09.2023 14:50

Jednym z czynników, który spowodował spadki inflacji są ceny benzyny, ale problem polega na tym, że ceny benzyny zostały sztucznie zaniżone - powiedział w piątek polityk lewicy Włodzimierz Czarzasty. Wskazał, że spadki cen benzyny mają związek z wyborami.

Źródło: www.wnp.pl

Złoty nie taki mocny. Inflacja spada, ale jeszcze może wymknąć się spod kontroli

29.09.2023 14:09

Złoty w czwartek, 29 września, lekko się umocnił. Wciąż jednak, biorąc pod uwagę okres od początku 2023 roku, traci w stosunku do dolara, choć jeszcze niedawno zajmował pozycję w czołówce najmocniejszych walut w tym roku na świecie.

Źródło: www.wnp.pl

GUS podał najnowsze dane o inflacji

29.09.2023 10:00


Inflacja we wrześniu wyniosła rdr 8,2 proc. - podał w najnowszych szacunkach GUS. Według ekonomistów, na wrześniowy spadek inflacji wpływ miały m.in. niższe ceny żywności i paliw. W sierpniu inflacja wynosiła 10,1 proc

Tagi: GUS, Inflacja
Źródło: www.rmf24.pl

Wrzesień przyniósł duży spadek inflacji

29.09.2023 6:30

Wrzesień przyniósł zapewne duży spadek inflacji – powiedział ekonomista banku ING BSK Adam Antoniak. Jak dodał, spodziewa się, że inflacja spadła do 8,3 proc. z 10,1 proc. w sierpniu br.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Allegro PL
Kontakt z nami