321sprzedane
Wiadomości z tagiem Google  RSS
Rosja może podsłuchać każdego? Jest komentarz

01.02.2023 19:29

Rosja może podsłuchać każdego? Jest komentarz
Niezależne rosyjskie media twierdzą, że moskiewska spółka Yandex w porozumieniu z władzami nagrywa ludzi w ich własnych domach.
Zarzuty dotyczące nadmiernej telemetrii w usługach technologicznych gigantów są powszechne na całym świecie i często niestety nie bezpodstawne, ale aktualne zamieszanie w Rosji to dalej nieco inny kaliber. Wszystko dlatego, że opinii publicznej udało się uzyskać dostęp do kodów źródłowych, a zawarte w nich funkcje, przynajmniej pozornie, nie pozostawiają złudzeń.
Chodzi o asystentkę głosową Alicja, rosyjski odpowiednik znanego nam lepiej Asystenta Google, Aleksy czy Siri. Dokładnie 25 stycznia, przy okazji większego wycieku danych z moskiewskiej firmy Yandex, kod źródłowy usługi trafił do sieci. Ku przerażeniu zainteresowanych, wyszło wówczas na jaw, że oprogramowanie rejestruje dźwięk z mikrofonów przez cały czas. Nawet wtedy, gdy asystentka powinna pozostawać uśpiona.

Yandex nagrywa i się nie wstydzi


Sprawę zaognił m.in. niezależny dziennik Readovka, apelując o ostrożność przy używaniu inteligentnych głośników Yandex, wyposażonych właśnie w Alicję. Jak zasugerowano, skoro sprzęt ten może nagrać każdego w pobliżu, a polityka przetwarzania danych jest niejasna, rodzi się ryzyko wykorzystania zgromadzonych materiałów przeciwko właścicielowi.
Nie może dziwić, że we wtorkowym oświadczeniu Yandex kategorycznie tym zarzutom zaprzeczył, choć w dość niespodziewany sposób. Mianowicie spółka przyznaje się do stosowania ciągłej rejestracji audio, ale rzekomo tylko w kanale beta i nie w przypadku, gdy mikrofon zostaje wyciszony poprzez fizyczny przycisk na obudowie głośnika. Tymczasem to właśnie jedna z wersji testowych miała wpaść w ręce napastników odpowiedzialnych za wyciek.
Naszym priorytetem jest wygoda użytkowników, dlatego używamy wersji beta do testowania hipotez produktowych. Algorytm ten działa tylko w wersji beta, a efektem jego pracy jest zmniejszenie liczby wyzwalaczy fałszywego asystenta dla wszystkich użytkowników

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu Yandex.
Słowem, Yandex nie ma sobie nic do zarzucenia. Zaprzecza też jakoby dostęp do danych mógł uzyskać ktokolwiek spoza firmy – aczkolwiek tu z kolei trzeba mieć na uwadze, że w myśl obowiązującego na terenie Federacji Rosyjskiej prawa żaden podmiot nie może odmówić udzielenia informacji służbom. Tyle dobrego, że dla nas, Polaków, to raczej wyłącznie ciekawostka.

Źródło: www.telepolis.pl

Aplikacja do zarządzania dokumentami TAX FREE już dostępna

01.02.2023 15:51

Podróżni mogą już korzystać z nowej aplikacji mobilnej mTAX FREE PL, która pozwala na zarządzanie dokumentami TAX FREE za pomocą smartfona. Jak informuje Ministerstwo Finansów, od 1 lutego br. wszystkie dokumenty TAX FREE, które wystawiono w Polsce, są dostępne w aplikacji. Narzędzie można pobrać poprzez Play Google i App Store.

Źródło: www.podatki.biz

Zmiany w Mapach Google. Wielu na to czekało

01.02.2023 14:09

Mapy Google mogą niebawem zaskoczyć użytkowników nową funkcją. W popularnej aplikacji wykryto ślady, które wskazują na to, że już niebawem posiadacze samochodów elektrycznych zyskają dostęp do nowej, niezwykle praktycznej funkcji.

Tagi: Google
Źródło: www.dobreprogramy.pl

Nowa opcja Google Maps to odpowiedź na ułomność aut elektrycznych

01.02.2023 14:05

Już wkrótce w Google Maps powinna pojawić się nowa funkcja związana z planowaniem trasy przejazdu, która będzie uwzględniała niewielkie zasięgi aut elektrycznych.

Tagi: Google
Źródło: www.benchmark.pl

Jak rywal ChatGPT zmieni wyszukiwarkę Google?

01.02.2023 13:06

Firma Google pracuje nad własnym chatbotem w stylu ChatGPT. Sztuczna inteligencja odmieni stronę wyszukiwarki.

Źródło: www.benchmark.pl

Takiej zmiany Google Chrome potrzebował

01.02.2023 12:33

Tłumaczenie stron internetowych w przeglądarce Google Chrome przechodzi na wyższy poziom. Do tej pory było to możliwe wyłącznie w ramach translacji treści tekstowych. Aktualizacja wprowadzi istotną zmianę: przeglądarka będzie tłumaczyć tekst również na obrazkach.

Źródło: www.benchmark.pl

Oppo Reno8 T debiutuje w Polsce. Do wyboru dwie wersje kolorystyczne

01.02.2023 11:16


Oppo Reno8 T debiutuje w Polsce. Do wyboru dwie wersje kolorystyczne
Oppo Reno8 T oficjalnie debiutuje na polskim rynku. To nowy, całkiem nieźle wyposażony średniak, który świetnie wygląda szczególnie w pomarańczowej wersji kolorystycznej z ekoskórą na tylnym panelu.
W Polsce debiutuje nowy smartfon klasy średniej, czyli Oppo Reno8 T. Producent tego urządzenia chwali się, że jako pierwszy został on wyposażony w aparat portretowy o rozdzielczości 100 Mpix z Trybem Auto 12 Mpix oraz matrycą OVA 0B40. Połączenie to ma zagwarantować szczegółowość portretów, zarówno indywidualnych, grupowych, jak i krajobrazowych. Użytkownicy mogą również dzięki temu dowolnie kadrować zdjęcia, z zachowaniem dużej wyrazistości każdego fragmentu.
 
 
Oppo Reno8 T aparat
Tylny zestaw fotograficzny tworzą jeszcze dwa aparaty o rozdzielczości 2 Mpix każdy. Pierwszy wyposażony został w funkcję mikroskopu, pozwalającą na 20-krotne lub 40-krotne powiększenie obiektów. Drugi to czujnik głębi, przydatny do robienia zdjęć z rozmytym tłem. Z przodu znalazło się miejsce dla aparatu o rozdzielczości 32 Mpix.
Oppo Reno8 T cukie
Zdjęcie cukru z powiększeniem 20X i 40X

Użytkownicy Reno8 T mogą też skorzystać z szeregu wbudowanych funkcji do kreatywnej fotografii, takich jak AI Portrait Super Resolution, Bokeh Flare Portrait, Selfie HDR, Retusz wizerunku SI i Flash Snapshot, znanych z poprzednich modeli serii Reno.

Wygląd zewnętrzny Oppo


Debiutujący w Polsce smartfon jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Sunset Orange (pomarańczowej) oraz Midnight Black (czarnej).
Oppo Reno8 T kolory
Miłośnikom wyrazistych kolorów powinna przypaść do gustu pomarańczowa wersja z ekoskórą (ang. Fiberglass-Leather Design), która była również zastosowana w modelu Reno7. W Reno8 T zostały usunięte plastikowe krawędzie, dzięki czemu konstrukcja stała się lżejsza i cieńsza. Ponadto, zaokrąglone krawędzie oraz ozdobny, tłoczony szew wokół aparatów, znany z galanterii skórzanej wysokiej klasy, nadają urządzeniu wygląd premium.
W wersji czarnej zastosowano autorskie wykończenie Oppo Glow, ale w nowym wydaniu. Wyróżnia go gładkość oraz bardziej szczegółowa faktura. Producent zachował matowe wykończenie obudowy, na której nie zostają widoczne odciski palców. Wokół aparatów umieszczono błyszczącą otoczkę odbijającą światło.
Oppo Reno8 T został wyposażony w Orbit Light, czyli diodę powiadomień okalającą tylny obiektyw aparatu. Świeci ona w ośmiu różnych kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim, cyjanowym, fioletowym lub białym. Dany kolor można przypisać do konkretnej funkcji, na przykład powiadomień czy ładowania smartfonu. Model Reno8 T jest lekki i cienki – czarny wariant waży dokładnie 180 g, a jego grubość to 7,80 mm, natomiast masa pomarańczowego wynosi 183 g, a jego grubość to 7,85 mm.

Wydajność, bateria i ekran


Oppo wyposażyło Reno8 T w Dynamic Computing Engine, zwiększający płynność działania. Dzięki zastosowaniu autorskiego rozwiązania, w tle jednocześnie może działać 25 aplikacji, bez utraty szybkości. Reno8 T to również czteroletnia ochrona płynności. Potwierdza to test przeprowadzony przez Oppo Labs, podczas którego smartfon został zbadany pod kątem ocenienia płynności w takich obszarach, jak szybkość uruchamiania aplikacji i czas reakcji.
Oppo Reno8 T pomarańczowy
Sercem Reno8 T jest układ MediaTek Helio G99. Smartfon został wyposażony w akumulator o pojemności 5000 mAh i w funkcję szybkiego ładowania Super VOOC 33 W. Umożliwia ona naładowanie urządzenia od 0 do 100% w nieco ponad godzinę, natomiast pięciominutowe ładowanie powinno wystarczyć na 2 godziny rozmów. W Polsce jest dostępny model z 8 GB RAM-u (+ 8 GB pamięci wirtualnej) i 128 GB pamięci na dane (+ do 2 TB na karcie pamięci microSD).
Oppo Reno8 T ma 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania do 90Hz i certyfikatem SGS eye care. Smartfon został wyposażony w podwójny głośnik stereo oraz tryb Ultra Volume. Ten ostatni ma zapewnić zwiększanie głośności nawet o dodatkowe 40%.
Oppo Reno8 T kobieta

Bezpieczeństwo i wygoda obsługi


Smartfon Reno8 T trafił na polski rynek wyposażony w oprogramowanie ColorOS 13, bazujące na Androidzie 13. Autorski system ma szereg funkcji ułatwiających rozrywkę oraz codzienną pracę. Dzięki Always-On-Display użytkownicy mogą kontrolować słuchanie muzyki z aplikacji Spotify bez odblokowywania telefonu. Funkcja Tłumaczenia ekranowego, wbudowana w Google Lens, umożliwia tłumaczenie tekstu poprzez kliknięcie menu znajdującego się w pasku bocznym, bez konieczności przełączania się między aplikacjami.
W najnowszej wersji ColorOS zaktualizowano również szereg funkcji dotyczących bezpieczeństwa i prywatności. Prywatny sejf został ulepszony, aby zmniejszyć ryzyko utraty lub ujawnienia danych chronionych hasłem. Ponadto wszystkie zdjęcia, filmy i inne pliki są szyfrowane i przechowywane w prywatnym katalogu.
Kup teraz - zapłać później
od 1555,00 zł na ceneo

Dostępność i cena


Oppo Reno8 T od 1 lutego 2023 roku będzie można kupić w Polsce u wybranych operatorów komórkowych oraz w sklepach internetowych i partnerskich sieciach detalicznych producenta. Cena urządzenia wynosi 1699 zł, co już wcześniej ujawnił Orange Polska za pomocą swojego cennika.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Virgin Mobile kończy z ważną usługą dla „karciarzy”. Co w zamian?

01.02.2023 9:32


Masz Virgin Mobile na kartę? Sprawdź, co się zmieni
Operator Virgin Mobile zapowiedział wprowadzenie zmian dla klientów oferty na kartę. Dotyczą one logowania do serwisu samoobsługowego oraz doładowań.

Virgin Mobile wyłącza usługę 


Idą zmiany dla użytkowników Virgin Mobile na kartę. Już 1 marca 2023 roku stracą oni dostęp do dotychczasowego serwisu samoobsługowego, działającego na stronie virginmobile.pl oraz w aplikacji mobilnej Virgin Mobile. Z serwisu tego na dotychczasowych zasadach będą mogli korzystać tylko osoby korzystające z oferty abonamentowej "Dziewicy".
Od 1 marca użytkownicy Virgin Mobile na kartę będą mogli się zalogować do aplikacji mobilnej Play24. Jak informuje fioletowy operator:
W aplikacji można na bieżąco śledzić stan swojego konta, doładować je czy aktywować i dezaktywować pakiety. Aplikacja Play24 dostępna jest do pobrania za darmo w Sklepie Play lub App Store. Do Play24 Abonenci ofert Virgin Mobile na Kartę zalogują się swoim numerem telefonu w Virgin Mobile i kodem PIN ustalonym podczas pierwszego logowania.
 
 

Zmiana w doładowaniach


Spółka P4, operator sieci Virgin Mobile i Play, poinformowała, że 28 lutego 2023 roku traci moc "Regulamin świadczenia Usługi Doładowań SIM USIM dla Abonentów Virgin Mobile na Kartę". Jest to spowodowane zmianami technicznymi w zakresie doładowań.
Doładowania jednorazowe będą nadal dostępne na stronie doladowania.virginmobile.pl. Jednocześnie użytkownicy Virgin Mobile na kartę uzyskają możliwość wykonywania doładowań
jednorazowych i cyklicznych w aplikacji mobilnej Play24. W obu miejscach dostępne będą doładowania dowolną kwotą z zakresu od 5 do 300 zł. Można będzie za nie płacić kartą płatniczą, BLIKIEM, przelewem bankowym lub za pomocą usług Apple Pay i Google Pay.
Zmiany techniczne nie powodują żadnych zmian warunków świadczenia usług telekomunikacyjnych określonych w Cenniku taryfy #ChcęWszystko w ofercie Virgin Mobile na Kartę oraz Regulaminie świadczenia Usług telekomunikacyjnych przez P4 sp. z o.o. w ofercie Virgin Mobile na Kartę.

– czytamy w komunikacie Virgin Mobile

Inne zmiany


1 marca 2023 roku do cennika taryfy #ChcęWszystko w ofercie Virgin Mobile na kartę zostanie dodana usługa cesji, czyli przeniesienia praw i obowiązków wynikających z umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Zmieniony cennik znajduje się .
Jednocześnie 1 marca traci moc "Cennik przeniesienia praw i obowiązków wynikających z Umowy o świadczenie Usług Telekomunikacyjnych przez P4 Sp. z o.o. w ofercie Virgin Mobile na Kartę".
W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, Abonentom korzystającym z ww. Cennika przysługuje prawo wypowiedzenia Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, z którego można skorzystać do dnia wejścia w życie zmian tj. do 01.03.2023 r.

– przypomina operator sieci Virgin Mobile
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Twórca Gmaila nie wróży nic dobrego. ChatGPT może wykosić Google

31.01.2023 13:25

ChatGPT ma potencjał, by zniszczyć Google w ciągu roku lub maksymalnie dwóch – twierdzi twórca Gmaila Paul Buchheit. Uważa on, że bot wyeliminuje najbardziej dochodowy produkt Google'a, czyli wyszukiwarkę. Nawet jeśli światowy gigant wyszukiwarek dogoni w jakiś sposób sztuczną inteligencję, nie będzie w stanie wdrożyć jej w pełni bez zniszczenia najbardziej wartościowej części swojego biznesu.

Tagi: Google, Intel
Źródło: www.dobreprogramy.pl

Komisja Europejska dogadała się z Google. Będą ważne zmiany w usługach giganta

30.01.2023 20:54

Google zobowiązało się do wprowadzenia zmian w swoich produktach i usługach oraz dostosowania swoich praktyk do obowiązującego w Unii Europejskiej prawa, zwłaszcza pod kątem braku przejrzystości i jasnych informacji dla konsumentów - poinformowała Komisja Europejska. Zmiany te obejmą Sklep Play, Google Hotele i Google Loty.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama