Wiadomości z tagiem Gminy  RSS
Śmiertelnie potrącił rowerzystkę i uciekł. Wpadł po dwóch tygodniach

22.03.2019 16:02


Policjanci ze Świdnika zatrzymali 39-latka, który dwa tygodnie temu śmiertelnie potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca. Próbował sam naprawić samochód. Wymienione części zakopał. Do śmiertelnego wypadku doszło 8 marca w miejscowości Wola Piasecka, w gminie Piaski. Przed godz. 18 kierujący peugeotem potrącił jadącą w tym samym kierunku 38-letnią mieszkankę gminy Piaski. Po zdarzeniu mężczyzna nie […]

Źródło: spottedlublin.pl

Burmistrz weźmie urlop, by wspierać strajk nauczycieli

22.03.2019 12:36

Burmistrz gminy Czarne (woj. pomorskie) Piotr Zabrocki zapowiada, że 8 kwietnia, kiedy planowane jest rozpoczęcie strajku nauczycieli, pójdzie na...

Tagi: Gminy
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Komunalne na własność. Więcej i szybciej

22.03.2019 2:08

W ostatnich pięciu latach najemcy mieszkań komunalnych wykupili na własność blisko 3 tys lokali. Skrócił się także średni czas oczekiwania na wykup mieszkania od  gminy. Dzisiaj wynosi on niecały rok. – Pracownicy odpowiedzialni za sprzedaż lokali niezwłocznie......

Źródło: www.24kurier.pl

Bus 'NowejPiątki' promujący rządowe inicjatywy prospołeczne odwiedza kolejne gminy Opolszczyzny

21.03.2019 17:35


Dzisiaj (21.03) szczegóły programu rządowego poznali mieszkańcy Chrząstowic, Ozimka i Turawy w powiecie opolskim.Pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego rozdawali broszury informacyjne na temat najnowszych propozycji administracji rządowej mających na celu 'poprawę jakości życia wszystkich rodzin'. Program 'NowaPiątka' to: 500 plus na każde dziecko, 13-stka dla emerytów i rencistów, zerowy PIT dla młodych do 26. roku życia, obniżenie podatku PIT do 17 procent i przywrócenie połączeń autobusowych, szczególnie do małych miasteczek i wsi. Jutro (22.03) bus 'NowejPiątki' zaparkuje w Wołczynie, Byczynie i Kluczborku, a do końca kwietnia odwiedzi wszystkie gminy w województwie opolskim.

Źródło: radio.opole.pl

Składowisko chemikaliów w Otmicach w powiecie strzeleckim. Okryto je w nieużytkowanych kurnikach

21.03.2019 16:14


Kilkadziesiąt zbiorników z nieznaną substancją znaleziono w Otmicach w powiecie strzeleckim. Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej z Kędzierzyna Koźla, w tym strażacy chemicy.Składowisko znajduje się na terenie byłych kurników w przysiółku Henryków w gminie Izbicko. Jak relacjonuje nasza reporterka Agnieszka Pospiszyl, odkryto kilkadziesiąt dużych pojemników z nieznanymi substancjami. Mają mocny zapach rozpuszczalników. Na miejsce dotarła grupa chemiczna strażaków z Kędzierzyna-Koźla, którzy będą sprawdzać, co dokładnie w nich jest. Będą sprawdzać też, czy te substancje się wylały i czy zagrażają środowisku.

Źródło: radio.opole.pl

Najzdolniejsi młodzi artyści z Nysy odebrali stypendia

21.03.2019 6:00


Czterdzieścioro zdolnych młodych ludzi z gminy Nysa odebrało stypendia artystyczne.Wyróżnienia te przyznawane są za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim czy międzynarodowym. Stypendia mają formę pieniężną i trafiły do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dotychczasowych gimnazjalistów.- Utalentowanych w różnych dziedzinach: w muzyce, plastyce, literaturze, tańcu. Przyznawane są raz w roku na okres sześciu miesięcy. Wysokość stypendium zależy od tego, w jakiej szkole uczy się dziecko. Jest to od 50 do 150 złotych miesięcznie - wyjaśnia Małgorzata Leśniewska, wicedyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w NysieO przyznanie stypendium mogły wnioskować szkoły, instytucje kultury czy stowarzyszenia twórcze.Dodajmy, że oprócz osiągnięć artystycznych, na otrzymanie wyróżnień wpływ miały także wyniki w nauce. Jednym z wymogów, które muszą spełniać stypendyści jest średnia ocen wyższa niż 3,5 oraz co najmniej dobra ocena z zachowania.

Źródło: radio.opole.pl

Opolskie PKS ruszyło z przewozami pasażerskimi do Prudnika

20.03.2019 19:00


W komunikacji autobusowej na linii Prudnik - Opole pojawił się nowy przewoźnik. Osiemnaście kursów na tej trasie wykonuje codziennie Opolskie PKS. Pod koniec czerwca przewozy pasażerskie w powiecie prudnickim likwiduje firma Arriva. Już teraz zawiesiła kilkanaście kursów autobusowych w tym regionie.- Obecne rozkłady jazdy połączeń autobusowych na trasie Opole - Prudnik obowiązywać będą do końca czerwca - mówi Przemysław Nijakowski, prezes Opolskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. - Od 1 kwietnia pojawią się następne kursy łączące Opole z Prudnikiem tyle, że przez Moszną i Strzeleczki. Szykujemy się, żeby od 1 września ruszyć z całkiem nowymi liniami. W związku z tym na tę chwilę rozmawiamy głównie z samorządami powiatu prudnickiego. Staramy się ustalić satysfakcjonujące nas rozwiązania, żeby gminy były zadowolone i my, jako przewoźnik mieli z tego korzyści. Od 1 lipca, kiedy powiat prudnicki nie będzie już obsługiwany przez autobusy Arrivy, wówczas Opolskie PKS wprowadzi nowy rozkład jazdy na tym terenie. Właścicielem dworca autobusowego w Prudniku jest gmina. Jej władze deklarują udostępnienie tego obiektu wszystkim przewoźnikom transportu publicznego.

Źródło: radio.opole.pl

Mieszkańcy gminy Narewka chcą mieć wpływ na decyzje dotyczące Puszczy Białowieskiej

20.03.2019 17:08


W Siemianówce odbyła się debata, w której uczestniczyli też sołtysi, właściciele kwater agroturystycznych, przedsiębiorcy i ekolodzy.
To pierwsze ze spotkań podczas których zainteresowani mówili o swoich problemach. Chcą, by ich głos był brany pod...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Multi-Decor inwestuje w Całowaniu

20.03.2019 16:42

Spółka Multi-Decor przygotowała realizację hali magazynowej z częścią socjalną w miejscowości Całowanie w gminie Karczew.

Tagi: Gminy
Źródło: www.propertynews.pl

Nieruchomość gruntowa zabudowana

20.03.2019 9:13

Do sprzedania nieruchomość gruntowa zabudowana położona w miejscowości Rogóźno gmina Widawa, powiat łaski. Nieruchomość obecnie wykorzystywana jako ferma drobiu z 30-letnią tradycją. Możliwa sprzedaż zarówno

Tagi: Powiaty, Gminy
Źródło: www.drobne.fm

reklama
Kontakt z nami