Wiadomości z tagiem Gminy  RSS
Pogoda sprzyja remontowi basenu w Praszce. Zimą zdarzały się przerwy

24.05.2019 9:30


Końcówka tego roku jest wciąż oficjalnym terminem zakończenia gruntownej przebudowy krytej pływalni w Praszce. Po zimie są niewielkie opóźnienia.Prace ruszyły w październiku ubiegłego roku, a chodzi o praktycznie nowy basen - ze starej konstrukcji została jedynie część murów i pomieszczeń technicznych. W planie jest między innymi nowa niecka, brodzik, sauna oraz zaplecze szatniowe.- Wciąż prowadzone są potężne roboty betonowe i żelbetowe - mówi Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki.- Za nami wszystkie roboty ziemne i żelbetowe w ziemi, a teraz wychodzimy ponad grunt. Są wykonywane elementy żelbetowe oraz murowe nadziemia. W okresie zimowym faktycznie bywały dni, gdzie trudno było wykonywać jakiekolwiek prace na budowie. Teraz aura sprzyja, więc mam nadzieję, że wykonawca podgoni opóźnienia zimowe. Koszt modernizacji to 15 milionów złotych. Udało się pozyskać 5 milionów z Regionalnego Programu Operacyjnego, natomiast pozostałe 10 milionów to wkład własny gminy Praszka.

Źródło: radio.opole.pl

Gminy z powiatu kieleckiego nagrodzone "Perłami Samorządu"

24.05.2019 9:11

Bieliny, Strawczyn i Morawica wśród najlepszych gmin w Polsce. Dziennik Gazeta Prawna przyznał swoje doroczne nagrody „Perły Samorządu”, nagradzając 10 gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich. Gala odbyła w Gdyni, gdzie trwa Kongres Samorządów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

PZU zakończyło likwidację szkód w gminie Wojciechów [Szkody]

24.05.2019 9:01

PZU informuje, że - zgodnie z obietnicą - żaden z klientów ubezpieczyciela, który zgłosił szkodę powstałą w wyniku trąby powietrznej w (...)

Tagi: Szkoły, Gminy
Źródło: feedproxy.google.com

Skażona woda w wodociągu. Nie nadaje się do mycia i spożycia

24.05.2019 8:57


W wodociągu zbiorowego zaopatrzenia na terenie gminy Spiczyn wykryto bakterie grupy coli. Mieszkańcy nie mogą pić wody z kranu, ani nawet używać jej do mycia. Jak poinformował w komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęcznej, na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych wody pobranej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Januszówka na terenie gminy Spiczyn, stwierdzono obecność bakterii z […]

Źródło: spottedlublin.pl

Minister inwestycji i rozwoju zapowiedział budowę nowego mostu na Bugu

23.05.2019 22:01


W miejscu planowanej przeprawy spotkał się w czwartek (23.05) m.in. z parlamentarzystami i przedstawicielami samorządów, które o nią zabiegały. Podkreślił, że inwestycja, która ma połączyć gminy Perlejewo i Jabłonna-Lacka znalazła się wśród 21 z...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Wójt Wilkowic zarządził ewakuację z okolic zapory. Niektórzy mieszkańcy zostają

23.05.2019 18:55


Wójt gminy Wilkowice Janusz Zemanek, po posiedzeniu sztabu kryzysowego, podjął w czwartek decyzje o ewakuacji ok. 80 mieszkańców z 30 domów położonych poniżej zapory na potoku Wilkówka. Istnieje zagrożenie, że zapora może pęknąć. Część ewakuowanych schroniła się u rodzin, jednak kilka osób nie zdecydowało się na opuszczenie swoich domów.

Tagi: Gminy
Źródło: fakty.interia.pl

Morawiecki: Koncentrujemy się na ratowaniu ludzi

23.05.2019 18:32

- Gwarantujemy z budżetu klęsk żywiołowych szybkie dostarczenie pieniędzy do gmin, by pomóc ludziom. Za chwilę trzeba będzie usuwać skutki tego kataklizmu - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.rp.pl

Ulewy powodują kolejne straty. Przekroczone stany alarmowe rzek

23.05.2019 17:47

Popołudniu potężna nawałnica przeszła nad gminą Opatowiec - informuje burmistrz Sławomir Kowalczyk. Podtopionych jest kilka miejscowości, m.in. Chwalibogowice i Senisławice. Jak dodaje, niebezpiecznie wzrasta poziom wody w Wiśle.

Tagi: Gminy, Dodge, WOŚP
Źródło: www.radio.kielce.pl

Tragiczny pożar auta. W środku znaleziono zwłoki

23.05.2019 17:46

Kolejne złe informacje z regionu. W pożarze auta, do którego doszło w powiecie tucholskim, zginęła jedna osoba. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie, około godziny 16:00 w miejscowości Wierzchucin, położonej w gminie Cekcyn w powiecie tucholskim. Jak informuje Komenda Wojewódzka […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

reklama
Kontakt z nami