Wiadomości z tagiem Gminy  RSS
Gmina Leśnica pyta mieszkańców. Chodzi o pieniądze na wymianę starych pieców

18.07.2019 9:30


Mieszkańcy gminy Leśnica mogą zadeklarować chęć wymiany starych pieców na ekologiczne i być może zyskać większe dofinansowanie.Samorząd od kilku lat dopłaca po 2,5 tysiąca złotych do wymiany tak zwanych kopciuchów, ale teraz jest pomysł sięgnięcia po dodatkowe pieniądze. Jeśli będzie ponad 50 deklaracji o planach wymiany, gmina złoży wniosek konkursowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Gdyby udało się zakwalifikować, mieszkaniec mógłby dostać około 30 procent pieniędzy na realizację inwestycji z puli RPO, a gmina dołożyłaby kolejne 2,5 tysiąca złotych. - Deklaracja jest bardzo wstępna - jeszcze niezobowiązująca. Pewne informacje będą tam jednak zawarte, poczynając od adresu. Jest pytanie o technologię, w jakiej postawiono budynek i aktualne źródło ciepła, ewentualnie moc urządzenia w razie posiadania takich danych. W deklaracji pytamy również o ilość węgla czy drewna zużywanego w trakcie sezonu grzewczego. Trzeba też określić, czy w ramach inwestycji chcemy ogrzewać jedynie dom, czy chcemy mieć także ogrzewaną ciepłą wodę użytkową - mówi Łukasz Jastrzembski, ...

Źródło: radio.opole.pl

Obietnice PiS realizowane kosztem rozwoju - twierdzą samorządy. Rząd sprawdza

18.07.2019 8:48

Samorządy alarmują - zmiany w podatkach i systemie emerytalnym odbiją się negatywnie na budżetach gmin, grozi im zastój. Rząd odpiera zarzuty, ale powołuje zespół ekspercki do zbadania sprawy.

Źródło: www.money.pl

Spółka Marvipolu rozpoczęła realizację projektu magazynowego w Warszawie

18.07.2019 8:15

Podpisany został pakiet dokumentów dotyczących realizacji i finansowania inwestycji polegającej na wybudowaniu przez spółkę celową z udziałem Marvipol Logistics, spółki zależnej Marvipolu, budynku magazynowego w okolicach Warszawy, w gminie Ożarów Mazowiecki, podała spółka.

Źródło: www.money.pl

W Ożarowie Mazowieckim powstanie nowy magazyn

18.07.2019 8:11

Marvipol Development zajmie się, m.in. koordynowaniem prac nad budową nowej inwestycji magazynowej w  gminie Ożarów Mazowiecki.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama
Kontakt z nami