Wiadomości z tagiem Globalne ocieplenie  RSS
Unia straszy: ludzkość wyginie, jeśli nie powstrzymamy wzrostu temperatury

08.04.2019 15:47

W ciągu najbliższych 10 lat Europa stanie się drugą po Chinach potęgą gospodarczą świata, a nasza siła nabywcza wzrośnie czterokrotnie. Ale jeśli nie zadziałamy zawczasu, to globalne ocieplenie najpierw przyniesie wielkie ekonomiczne i środowiskowe szkody, a potem – jeszcze w tym stuleciu – doprowadzi do wymarcia rodzaju ludzkiego. Na dodatek miasta, w których do 2030 roku mieszkać będzie już dwie trzecie ludzkości, pogrążą się w przemocy i zanieczyszczeniu, przed czym ostrzega opublikowany właśnie wspólny raport najważniejszych instytucji Unii.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Everest: spod topniejących lodowców wychodzą ciała himalaistów

25.03.2019 18:59

Obóz pod szczytem Everestu. Fot. Tirthakanji / Wikimedia Oto jeszcze jedna ponura strona globalnego ocieplenia: topnienie lodowców eksponuje kolejne ciała ofiar Mount Everestu. Do tej pory na jego zboczach zginęło około 300 himalaistów, z czego dwie trzecie wciąż spoczywa na stokach góry. Globalne ocieplenie objawia się na wiele sposobów. W najwyższych górach świata wzmogło topnienie [...]

Źródło: www.crazynauka.pl

Globalne ocieplenie zabiło pierwszy gatunek ssaka

21.02.2019 11:30

Szczurzynek koralowy to pierwszy gatunek ssaka, który wyginął wskutek globalnego ocieplenia. Ten niewielki gatunek gryzoni z rodziny myszowatych występował endemicznie wyłącznie na Bramble Cay, niewiekiej australijskiej wysepce o powierzchni około 4 hektarów.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

reklama
Kontakt z nami