Wiadomości z tagiem Eurowizja  RSS
Piotr Gliński i Jacek Kurski reagują na odebranie Ukrainie organizacji Eurowizji w 2023 r.

20.06.2022 20:51

Minister kultury Piotr Gliński oraz zarząd Telewizji Polskiej wyrazili ubolewanie nad faktem, iż Europejska Unia Nadawców odebrała ukraińskiemu nadawcy publicznemu UA:PBC prawo organizacji przyszłorocznej Eurowizji. Decyzja w tej sprawie zapadła w piątek.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Kurski i Gliński ubolewają nad odebraniem Ukrainie praw do organizacji Eurowizji

18.06.2022 17:31

Minister Kultury Piotr Gliński oraz prezes TVP Jacek Kurski wzywają Europejską Unię Nadawców do podjęcia negocjacji w sprawie organizacji konkursu Eurowizji w Ukrainie. Wyrazili poparcie dla ukraińskiego nadawcy telewizyjnego oraz władz, które chcą organizować konkurs w swoim kraju.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Premier Johnson liczy, że przyszłoroczna Eurowizja odbędzie się na Ukrainie

18.06.2022 14:20


Brytyjski premier Boris Johnson wyraził w sobotę nadzieję, że Ukraina będzie mogła być gospodarzem przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, choć jego organizatorzy wykluczyli taką możliwość z powodu wojny z Rosją. Reprezentant Ukrainy, zespół Kalush Orchestra, wygrał tegoroczny konkurs, więc zgodnie z zasadami, to ten kraj powinien być gospodarzem kolejnej edycji. Jednak Europejska Unia Nadawców (EBU) oświadczyła […]

Źródło: wiadomosci.com

Eurowizja 2023 jednak nie na Ukrainie. Zorganizuje ją inny kraj

17.06.2022 23:46


Eurowizja 2023 nie dla Ukrainy
Eurowizja 2023 niestety nie odbędzie się na Ukrainie. Tak zadecydowała Europejska Unia Nadawców. Winna tego jest oczywiście inwazja Rosji.
Stało się to, co wielu fanów Eurowizji podejrzewało. Ukraina nie zorganizuje Eurowizji 2023. Tak zdecydowała Europejska Unia Nadawców. Powodem są kwestie bezpieczeństwa.

Eurowizja 2023 niestety nie dla Ukrainy


Zwycięstwo Ukrainy w konkursie w tym roku nie było dla nikogo zaskoczeniem. Zdawali sobie z tego sprawę też sami Ukraińcy. Przykładem niech będzie wydarzenie z wywiadu z członkinią ukraińskiego jury. Widocznie zdenerwowani ukraińscy dziennikarze dociekali, czemu ukraińskie jury nie dało żadnego punktu Polsce. Jurorka próbowała się bronić mówiąc, że to konkurs muzyczny, a nie polityczny. Dziennikarze zapytali, czy naprawdę sądzi ona, że ich kraj zawdzięcza zwycięstwo muzyce.
Z podobnych przyczyn prezydent Zełeński chciał zorganizować konkurs w 2023 w Mariupolu. Tradycją jest bowiem, ze nową Eurowizję organizuje aktualny zwycięzca. Wszyscy jednak wiedzieli, że jest to pomysł... ciężki do zrealizowania. Pomińmy to, że Ukraina musiałaby kontrolować Mariupol. Ale miasto będące gospodarzem Eurowizji musi mieć halę na 10 tysięcy widzów, międzynarodowe lotnisko i minimum 2 tysiące pokojów hotelowych. A luksusowe hotele nie są czymś, czego pilnie potrzebuje miasto będące ofiarą rosyjskiej agresji.
Inwazja Rosji na Ukrainę to właśnie powód niepokoju EBU. Europejska Unia Nadawców powołała cały zespół roboczy, który miał zbadać możliwości zorganizowania Eurowizji 2023 na Ukrainie. W jego skład wchodzili też działacze ukraińscy. Pomoc w organizacji konkursu deklarował też tamtejszy rząd.
Niestety, decyzja EBU okazała się niekorzystna dla Ukrainy. Ze względów bezpieczeństwa Europejska Unia Nadawców podjęła decyzję o niezorganizowaniu tam konkursu. Drugie miejsce w ostatnim konkursie zajęła Wielka Brytania. Dlatego też to z nią EBU będzie negocjować zorganizowanie Eurowizji 2023. W jakim mieście? Pojawiły się głosy o Glasgow.
Inne kraje jednak spodziewały się tej decyzji. Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania, Szwecja czy Polska deklarowały możliwość zorganizowania Eurowizji 2023 w zastępstwie za Ukrainę.
EBU zapewnia jednak, że nowy gospodarz będzie musiał w pokazach artystycznych nawiązywać też do Ukrainy, która powinna była zorganizować następny finał.

Przyszłoroczna Eurowizja nie w Ukrainie. Decyzja EBU

17.06.2022 14:40


Z przyczyn bezpieczeństwa Konkurs Piosneki Eurowizji w 2023 roku nie odbędzie się w Ukrainie - poinformowała Europejska Unia Nadawców (EBU).

Źródło: www.rmf24.pl

"To nie jest Eurowizja!". Walijczyk mocno do Ukraińców przed barażem o miejsce w MŚ

05.06.2022 17:24

Barry Horne chce zobaczyć w meczu Walii z Ukrainą "prawdziwą" piłkę, bez litości. - O miejscach na mundialu nie decyduje głosowanie powszechne - mówi.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kalush Orchestra sprzedała na aukcji „kryształowy mikrofon” Eurowizji za 900 tys. dolarów

30.05.2022 20:51

Kryształowy mikrofon Eurowizji, który w tym roku wygrał ukraiński zespół Kalush Orchestra, został sprzedany na aukcji charytatywnej za 900 tysięcy dolarów. Wpływy ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc ukraińskiej armi.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Zespół Kalush Orchestra sprzedał statuetkę za zwycięstwo na Eurowizji. Zawrotna kwota

29.05.2022 21:18


Za 900 tys. dolarów została wylicytowana statuetka za zwycięstwo na tegorocznej Eurowizji. Wystawił ją ukraiński zespół Kalush Orchestra. Dochód zostanie przeznaczony na armię ukraińską.

Źródło: www.rmf24.pl

Wygrali Eurowizję, a teraz wystawiają swoją nagrodę na aukcję

26.05.2022 20:49

Ukraiński zespół Kalush Orchestra, tegoroczny zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji, wystawia na aukcję swoją nagrodę, a także różową czapkę wokalisty. Dochód ma być w całości przeznaczony na pomoc ukraińskiej armii.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
Kontakt z nami