Wiadomości z tagiem Elon Musk  RSS
Elon Musk opublikował mema. Zareagował nawet doradca prezydenta Ukrainy

02.10.2023 16:20

"Niestety, nie wszyscy i nie zawsze, w tym wielkie postacie mediów, potrafią uświadomić sobie, czym są codzienne bombardowania i płacz dzieci tracących rodziców" - oświadczył Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Źródło: www.benchmark.pl

Elon Musk krytykuje politykę migracyjną Berlina: „Czy to nie naruszenie suwerenności Włoch?”

30.09.2023 18:54

Elon Musk skrytykował na portalu X niemiecką politykę migracyjną, a mianowicie finansowanie organizacji pozarządowych (NGO), które zbierają nielegalnych imigrantów na Morzu Śródziemnym i odstawiają na włoskie terytorium. W odpowiedzi na reakcję niemieckiego MSZ Musk zastanawia się, czy to działanie nie stanowi naruszenia suwerenności Włoch.

Źródło: www.wnp.pl

Po prośbie rabina Elon Musk zgodził się odwiedzić dawny obóz koncentracyjny Auschwitz

29.09.2023 20:40

Podczas dyskusji na platformie X/Twitter w czwartek wieczorem Elon Musk zgodził się odwiedzić Auschwitz-Birkenau. Stało się to po prośbie rabina Menachema Margolina w czasie debaty na żywo. Dyskusja odbyła się na tle wzrostu antysemityzmu na X, która od zeszłego roku należy do Muska - informuje "Jerusalem Post".

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Elon Musk odwiedzi niemiecki obóz zagłady Auschwitz

29.09.2023 14:36

Podczas dyskusji na platformie X (d. Twitter) w czwartek wieczorem Elon Musk zgodził się odwiedzić Auschwitz-Birkenau po tym, gdy rabin Menachem Margolin, biorący udział w debacie na żywo, poprosił go o wizytę w tym niemieckim nazistowskim obozie zagłady.

Źródło: www.wnp.pl

.ai, .tk, .vu, .tv — dlaczego cały świat nagle zainteresował się małą wysepką na Karaibach?

26.09.2023 21:47

Maleńka karaibska wyspa przeżywa sensacyjny boom. Elon Musk i 287 tys. innych osób już się tam "zameldowało". Chodzi o sztuczną inteligencję — i coś, co już wzbogaciło inne małe państwa wyspiarskie.

Źródło: podroze.onet.pl

CD Projekt RED usunął Elona Muska z Cyberpunk 2077?

24.09.2023 11:58

CD Projekt RED usunął Elona Muska z Cyberpunk 2077?
CD Projekt RED usunął z gry Cyberpunk 2077 Elona Muska? Na te rewelacje zareagował jeden z pracowników polskiej firmy.
Aktualizacja 2.0 wprowadziła mnóstwo zmian w grze Cyberpunk 2077. Te są na tyle duże, że sami twórcy zalecają rozpoczęcie rozgrywki zupełnie od nowa. Jednak cześć graczy zauważyła zmianę, która nie do końca im się spodobała. Przekonują, że CD Projekt RED usunął z gry tzw. cameo Elon Muska.

Elon Musk usunięty z Cyberpunk 2077?


Rozpoczynając grę hako pracownik korporacji, w jednej z pierwszych scen w Cyberpunk 2077 pojawiała się postać, która — zdaniem wielu graczy — mocno przypominała Elona Muska. Aktualizacja 2.0 całkowicie zmieniła model, który już nie przypomina kontrowersyjnego miliardera. Niektórym się to nie spodobało.

Źródło: www.telepolis.pl

Elon Musk szuka Polaków do pracy. Zarobki robią wrażenie

24.09.2023 9:17


Tesla po raz kolejny szuka pracowników do Gigafactory w Berlinie. Obecnie firma planuje zatrudnić nawet 12 tys. osób, a niezwykle intratna oferta skierowana jest m.in. do Polaków. Z tej okazji na październikowych Targach Pracy w Szczecinie ma pojawić się przedstawicielstwo firmy Elona Muska.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Cyberpunk 2077: Elon Musk sterroryzował studio CDPR i zażądał roli w grze?

21.09.2023 11:05


Nowa biografia Elona Muska, autorstwa Waltera Isaacsona, zawiera tak dużo absurdalnych anegdot o nowym szefie Twit... X, że niemal można przegapić opisaną tam pewną sytuację, związaną z branżą gier.

Źródło: gry.interia.pl

Elon Musk szuka chętnych. Czipowanie czas zacząć

20.09.2023 9:56

Elon Musk z dumą ogłosił, że założona przez niego firma Neuralink otrzymała długo oczekiwaną zgodę od niezależnej komisji rewizyjnej. To zezwolenie umożliwia firmie rozpoczęcie procesu przyjmowania zgłoszeń od pacjentów zainteresowanych innowacyjnym zabiegiem wszczepienia czipu.

Źródło: www.benchmark.pl

Elon Musk rozpoczyna testy na ludziach. Dostał zgodę

20.09.2023 7:47

Elon Musk rozpoczyna testy na ludziach. Dostał zgodę
Należący do Elona Muska startup Neuralink dostał zgodę na testy kliniczne na ludziach. Będą im wszczepiać implanty do mózgu.
Neuralink to startup należący do Elona Muska, który rozwija ideę implantów do mózgu. Te przede wszystkim miałyby pomóc ludziom, którzy są sparaliżowani. Do tej pory testy trwały jedynie na zwierzętach, ale firma otrzymała właśnie zgodę na rozpoczęcie prób na ludziach.

Neuralink rozpoczyna testy na ludziach


Zgodę na testy na ludziach wydała niezależna komisja rewizyjna. Na razie testy kliniczne będą przeprowadzane na chętnych osobach, które są sparaliżowane. Pod uwagę będą brane konkretnie osoby z uszkodzeniami rdzenia kręgowego lub stwardnieniem zanikowym bocznym.
Neuralink chce wszczepiać im do mózgu implanty, które za pomocą myśli pozwoliłyby im sterować kursorem czy pisać na komputerowej klawiaturze. Firma nie zdradziła, jak wielu uczestników weźmie udział w badaniach. Natomiast mają one potrwać około 6 lat.
Docelowo Neuralink i Elon Musk chcą za pomocą swoich chipów leczyć różne schorzenia, w tym autyzm, depresję oraz schizofrenię. Firma już wcześniej starała się o zgodę na testy na ludziach, ale Agencja ds. Żywności i Leków początkowo jej nie wydała z powodu obaw dotyczących bezpieczeństwa.
Startup podobno bardzo spieszyć się z badaniami nad zwierzętami, przez to popełniono wiele błędów, przez które zwierzęta cierpiały. Ostatecznie FDA zgodziło się na testy.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
Kontakt z nami