Wiadomości z tagiem Dyplomacja  RSS
"Historyczny szczyt" bez Polski. Jednoznaczny komentarz: "Powinien być minister"

02.10.2023 20:30

Podczas gdy szefowie dyplomacji z UE miały w Kijowie rozmawiać o planie pokojowym Wołodymyra Zełenskiego i wsparciu dla Ukrainy, minister Zbigniew Rau "stanowczo odpowiada Tuskowi w sprawie propozycji zaprowadzenia niemieckich porządków w Polsce". - To dziecinada - mówi WP Andrzej Byrt, były ambasador RP w Niemczech oraz we Francji.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Szef dyplomacji UE zaproponował pakiet wsparcia finansowego dla Ukrainy o wartości do 5 mld euro

02.10.2023 19:40

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell zaproponował w poniedziałek w Kijowie nowy pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości do 5 mld euro. Pakiet ma być częścią Europejskiego Instrumentu na Rzecz Pokoju.

Źródło: www.wnp.pl

Borell w Kijowie: UE zjednoczona we wspieraniu Ukrainy. Nie ma podziału

02.10.2023 18:28


"Przyszłość Ukrainy leży w Unii Europejskiej" - powiedział Josep Borrell po zakończeniu spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych w Kijowie. Szef unijnej dyplomacji obiecał Ukrainie na przyszły rok do 5 mld euro pomocy.

Źródło: www.rmf24.pl

Polityka zagraniczna w cieniu kampanii. Polskie władze celowo zignorowały Kijów

02.10.2023 17:30

Szef MSZ Zbigniew Rau sam zdecydował, że nie pojedzie na szczyt szefów unijnej dyplomacji w Kijowie i wyśle tam podsekretarza stanu. Wybrał uczestnictwo w partyjnej konwencji PiS - dowiaduje się WP w źródłach dyplomatycznych.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Szef dyplomacji UE: będziemy z Ukrainą tak długo, jak będzie trzeba

30.09.2023 18:54

Będziemy z Ukrainą tak długo, jak będzie trzeba - oświadczył Josep Borrell, szef dyplomacji Unii Europejskiej w Odessie na południu Ukrainy. Borrell zamieścił w mediach społecznościowych nagranie ze zniszczonego w rosyjskim ataku soboru w tym mieście.

Źródło: www.wnp.pl

Pokój za wszelką cenę – 85 lat temu w Monachium dokonano rozbioru Czechosłowacji

29.09.2023 6:34

85 lat temu, w nocy z 29 na 30 września 1938 r. przedstawiciele mocarstw europejskich zdecydowali o oddaniu czechosłowackich Sudetów nazistowskim Niemcom. Układ z Monachium przeszedł do historii jako jedna z najbardziej haniebnych umów w dziejach dyplomacji.

Źródło: www.wnp.pl

Afera wizowa. MSZ nie wypowie umów wszystkich agencjom

26.09.2023 6:58


Wbrew zapowiedziom resort dyplomacji nie wypowie wszystkich umów z agencjami wizowymi. Chodzi o firmy przyjmujące za granicami polskie wnioski wizowe, z którymi miały być rozwiązane kontrakty w reakcji na ujawnioną w mediach aferę wizową. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, te podmioty mają kontynuować działalność w trzech krajach.

Źródło: www.rmf24.pl

Zbigniew Rau ma koronawirusa. Komplikuje to prace MSZ

25.09.2023 12:57


Szef resortu dyplomacji Zbigniew Rau zaraził się koronawirusem - dowiedział się reporter RMF FM. Wirus, którym minister zakaził się najprawdopodobniej podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych, mocno komplikuje jego pracę w resorcie w bardzo gorącym dla polskich stosunków międzynarodowych okresie.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
321sprzedane
Kontakt z nami