Wiadomości z tagiem Dyplomacja  RSS
Czaputowicz w Berlinie: wszystkie państwa powinny być włączone w kształtowanie UE

23.05.2019 13:05

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz oświadczył w czwartek w Berlinie, że wszystkie państwa Unii Europejskiej powinny brać udział w procesie kształtowania Wspólnoty. Wypowiedział się też przeciwko Europie dwóch prędkości. “Europa powinna być kształtowana wspólnie. Żadne państwo nie powinno być wykluczone” – powiedział Czaputowicz, występując na 22. Międzynarodowym Forum Europejskim, organizowanym przez niemieckie MSZ i telewizję […]

Źródło: prasowki.org

Czaputowicz w czwartek w Berlinie spotka się m.in. z szefem niemieckiej dyplomacji>

22.05.2019 15:05

Spotkanie z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem, udział w Forum Europejskim oraz wizyta w Centrum Dokumentacyjnym Topografia Terroru - to główne punkty wizyty szefa MSZ Jacka Czaputowicza w czwartek w Berlinie - poinformowały służby prasowe MSZ.>

Źródło: www.deon.pl

Czaputowicz w czwartek w Berlinie spotka się m.in. z szefem niemieckiej dyplomacji

22.05.2019 15:05

Spotkanie z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem, udział w Forum Europejskim oraz wizyta w Centrum Dokumentacyjnym Topografia Terroru - to główne punkty wizyty szefa MSZ Jacka Czaputowicza w czwartek w Berlinie - poinformowały służby prasowe MSZ.

Źródło: www.deon.pl

Dyplomaci po ataku na Magierowskiego: Dyletanctwo

18.05.2019 10:08


Fakt, że incydent w Tel Awiwie został upubliczniony i skomentowany przez najwyższe osobistości w państwie świadczy, że rządzące środowiska polityczne postanowiły zagrać „kartą żydowską” w przededniu wyborów - uważają przedstawiciele Konfederacji Ambasadorów RP w otwartym liście. Jego treść cytuje portal Onet.

Źródło: www.rmf24.pl

Czaputowicz i Ławrow zgodzili się ws. wraku Tu-154M

17.05.2019 13:47


Zwrot wraku TU-154, sytuacja międzynarodowa, w tym sytuacja na Ukrainie oraz polskie przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, były tematami piątkowej rozmowy ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem - poinformowało polskie MSZ.

Źródło: fakty.interia.pl

Przełomowe wydarzenie? Jacek Czaputowicz spotka się z Siergiejem Ławrowem

17.05.2019 8:57

Takiej rozmowy nie było od pięciu lat. W końcu szefowie dyplomacji Rosji i Polski się spotkają. Dojdzie do niej między Jackiem Czaputowiczem i...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Doradca Kremla: spotkanie Putina z Pompeo nie przyniosło przełomu

15.05.2019 15:32

Spotkanie Władimira Putina z szefem amerykańskiej dyplomacji Mikiem Pompeo w Soczi nie przyniosło żadnego przełomu w relacjach między oboma krajami – powiedział we wtorek późnym wieczorem doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow. Uszakow, który uczestniczył we wtorkowych rozmowach Putina z Pompeo, powiedział także, że prezydent Rosji jest gotów spotkać się z Donaldem Trumpem, […]

Źródło: prasowki.org

Szef MSZ o wizycie delegacji Izraela: Trzeba się lepiej przygotować

13.05.2019 20:14


Stwierdziliśmy, że trzeba się lepiej przygotować do rozmów - tak szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz komentuje odwołanie przez Polskę oficjalnej wizyty delegacji Izraela.

Źródło: www.rmf24.pl

Pompeo porozmawia z Ławrowem w Soczi

13.05.2019 7:11


Departament Stanu powiadomił o zmianach w planach podróży szefa dyplomacji USA Mike'a Pompeo do Rosji. Nie odwiedzi on Moskwy, lecz uda się we wtorek bezpośrednio do Soczi nad Morzem Czarnym, gdzie przeprowadzi rozmowy z szefem MSZ Sergiejem Ławrowem w Soczi.

Źródło: www.bankier.pl

Zmarł były szef włoskiej dyplomacji, przyjaciel Polski Gianni De Michelis

11.05.2019 15:31


W wieku 78 lat w Wenecji zmarł znany włoski polityk, były szef dyplomacji Gianni De Michelis. Był przyjacielem Polski i jej opozycji demokratycznej w latach 80.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami