Wiadomości z tagiem Donald Tusk  RSS
Donald Tusk w Szczecinie. Samorządowcy o katastrofie na Odrze

13.08.2022 15:52

Samorządowy sztab kryzysowy obradował w sobotę od rana w Szczecinie. W spotkaniu wzięli udział marszałkowie i samorządowcy z regionów przyodrzańskich, oraz przewodniczący PO Donald Tusk, z którego inicjatywy posiedzenie zwołano. - Bezczynność i bezradność władz centralnych jest porażająca - mówił Donald Tusk. - Kryzys trwa od 18 dni. Ktokolwiek widział......

Źródło: 24kurier.pl

Apele o wprowadzenie stanu nadzwyczajnego

13.08.2022 15:42


​Kryzys związany z zatruciem Odry trwa 18 dni, blisko 18 dni trwa też zwłoka władz w podejmowaniu decyzji; apeluję do prezydenta, premiera i prezesa PiS, by wrócili z wakacji natychmiast i zajęli się zarządzeniem kryzysowym - powiedział w Szczecinie lider PO Donald Tusk. Wezwał także do wprowadzenia stanów nadzwyczajnych w czterech zachodnich województwach.

Źródło: www.rmf24.pl

Tusk do prezydenta, premiera i prezesa PiS: wróćcie z wakacji, natychmiast

13.08.2022 8:13

- Jest mi przykro, że muszę zapytać: ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, gdzie jest osoba odpowiedzialna za kryzys na Odrze? Gdzie jest prezydent, gdzie jest premier, gdzie jest prezes Jarosław Kaczyński? - pytał lider PO Donald Tusk. Zaapelował, by wrócili z urlopów. Przypomniał, że kryzys trwa już 18 dni.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Lider PO o działaniu władz ws. skażenia Odry: To jeden z największych skandali ostatnich lat

11.08.2022 18:53


Lider PO Donald Tusk skrytykował w czwartek rządzących za zbyt późną – według niego – reakcję na informacje o skażeniu Odry. To jeden z największych ekologicznych skandali ostatnich lat, nie tylko w Polsce – ocenił szef Platformy Obywatelskiej. Lider PO spotkał się w czwartek z mieszkańcami Jaktorowa (woj. mazowieckie). W wystąpieniu nawiązał m.in. do […]

Źródło: wiadomosci.com

Chwila ciszy podczas spotkania. Tuskowi załamał się głos

11.08.2022 18:47

- Oni zamiast dać godne warunki nauczycielom, zaproponowali ten słynny podręcznik "Historia i Teraźniejszość". Tam jest wiele różnych bardzo dziwnych, czasami strasznych tez - mówił Donald Tusk. W wymienionym podręczniku in vitro autor nazywa "hodowlą ludzi". Były premier, komentując tę kwestię, nie krył emocji.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tusk o działaniu władz ws. skażenia Odry: Jeden z największych skandali ostatnich lat

11.08.2022 18:41


Lider PO Donald Tusk skrytykował rządzących za zbyt późną - według niego - reakcję na informacje o skażeniu Odry. To jeden z największych ekologicznych skandali ostatnich lat, nie tylko w Polsce - ocenił szef Platformy Obywatelskiej.

Źródło: www.rmf24.pl

Tusk się nie hamował. "Nie powiadomili ludzi"

11.08.2022 17:26

- Zaczynali swoje rządy tym, że konie padały w Janowie, teraz kończą rządy - a jestem przekonany, że kończą - katastrofą ekologiczną - mówił Donald Tusk na spotkaniu w Jaktorowie. Jak przypomniał, mieszkańcy, rybacy i politycy opozycji alarmowali już dwa tygodnie temu o tym, że woda w Odrze jest zatruta. - Oni nawet w tak oczywistej sytuacji nie powiadomili ludzi. A tu chodzi o zdrowie i życie ludzi, którzy nad Odrą mieszkają i z tej Odry żyją - dodał były premier.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tusk: Kaczyński właśnie wyciąga nas z UE. Rzecznik PiS: Nikt nie ma takich intencji. Tymczasem zwykli Polacy chcą debaty o drożyźnie i gospodarce

09.08.2022 12:57


Prezes PiS Jarosław Kaczyński właśnie wyciąga nas z Unii Europejskiej, konsekwentnie i z uporem maniaka – ocenił we wtorek lider PO Donald Tusk. Dodał, że słowa Krzysztofa Sobolewskiego (PiS) o “armatach i ogniu zaporowym przeciw Brukseli brzmią groteskowo, ale tu już nie ma się z czego śmiać”. Prezesa PiS w wywiadzie dla tygodnika “Sieci” pytany […]

Źródło: wiadomosci.com

Wywiad z Kaczyńskim. "Nasi wrogowie chcieli Polski prymitywnej, a to buduje Tusk"

08.08.2022 8:18

Donald Tusk realizuje "obce zamówienie", czyli wspomaga niemiecką politykę - mówi w najnowszym wywiadzie na łamach tygodnika "Sieci" Jarosław Kaczyński. Lider PiS stwierdził, że przewodniczący PO zdecydował się na "skrajną brutalizację życia publicznego".

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Podwyżki w sferze budżetowej. Soboń wbija szpilę Tuskowi

06.08.2022 17:50

Wiceminister finansów Artur Soboń zapowiedział podwyżki w sferze budżetowej. Do tej deklaracji polityk odniósł się w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Rozmówca Michała Wróblewskiego doprecyzował, że nie przesądza dokładnego poziomu tych podwyżek. - Ja tego nie przesądzam. Ja stwierdzam fakt, że z całą pewnością mniej niż 7,8 proc. nie będzie. Może być co najwyżej więcej - dodał. Na uwagę Michała Wróblewskiego, że do poziomu 20 proc., które proponuje szef Platformy Obywatelskiej, te podwyżki nie są przewidziane, gość WP odpowiedział, że "Donald Tusk może dzisiaj proponować cokolwiek. Jest w tym zakresie całkowicie niewiarygodny". Artur Soboń odniósł się także do doniesień dot. tego, że resort finansów zrezygnuje z nowelizacji budżetu. - Ja tego nie przesądzam. Dzisiaj nie powiedziałbym na 100 proc., że tej nowelizacji nie będzie lub będzie - stwierdził polityk.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Kontakt z nami