Wiadomości z tagiem Dżihad  RSS
Oddziały SDF zabiły w Syrii 38 dżihadystów z IS. Ich pozycje zostały zbombardowane

12.03.2019 9:30

Wspierane przez Amerykanów Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) poinformowały we wtorek o zabiciu 38 dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) podczas ofensywy na ostatnią enklawę IS we wschodniej Syrii.

Kobiety ISIS popierają gwałty mężów. Chcą rodzić nowych dżihadystów

11.03.2019 15:04

Kurdyjscy żołnierze wznowili atak na ostatnią twierdzę ISIS w Syrii. W ciągu kilkudniowej przerwy w walkach z oblężonego miasta Baghouz wyszło...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Panna młoda dżihadu" dla syna chciała wrócić do domu. Dziecko zmarło

09.03.2019 20:43


Dziecko 19-latki, którą brytyjskie władze pozbawiły obywatelstwa, zmarło w obozie w Syrii – pisze BBC. Shamima Begum uciekła z domu, by poślubić bojownika ISIS i przez cztery lata przebywała w Państwie Islamskim. Po upadku kalifatu i urodzeniu dziecka starała się wrócić do Londynu. Twierdziła, że dla dobra dziecka, które miałoby w Wielkiej Brytanii lepszą opiekę medyczną niż w Syrii.

Źródło: www.rmf24.pl

Belgia: Sprawca ataku na muzeum żydowskie uznany za winnego morderstwa

07.03.2019 21:52


Belgijski sąd uznał w czwartek obywatela Francji Mehdiego Nemmouche'a za winnego zamordowania czterech osób w muzeum żydowskim w Brukseli w 2014 r. Był to pierwszy znany przypadek ataku przeprowadzonego przez dżihadystę z europejskim obywatelstwem, który powrócił z Syrii.

Źródło: fakty.interia.pl

Zabił w muzeum żydowskim 4 osoby. Grozi mu 30 lat więzienia

07.03.2019 21:20


Belgijski sąd uznał obywatela Francji Mehdiego Nemmouche'a za winnego zamordowania czterech osób w muzeum żydowskim w Brukseli w 2014 roku. Był to pierwszy znany przypadek ataku przeprowadzonego przez dżihadystę z europejskim obywatelstwem, który powrócił z Syrii.

Źródło: www.rmf24.pl

Państwo Islamskie przyznało się do samobójczego zamachu w Dżalalabadzie

06.03.2019 23:34


Państwo Islamskie przyznało się do środowego zamachu na pracowników firmy budowlanej usytuowanej w pobliżu lotniska w mieście Dżalalabad na wschodzie kraju. Poinformowała o tym blisko związana z dżihadystami agencja informacyjna Amak. W ataku zginęło 16 osób.

Źródło: fakty.interia.pl

Niemcy będą pozbawiać niemieckiego obywatelstwa bojowników Państwa Islamskiego

04.03.2019 13:48


Federalny minister sprawiedliwości Katarina Barley oraz minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer porozumieli się w kwestii odbierania niemieckiego obywatelstwa bojownikom Państwa Islamskiego. Jak twierdzi niemieckie MSW obecnie na terenie Syrii znajduje się około 300 dżihadystów z podwójnym, w tym niemieckim paszportem. Obydwa ministerstwa uzgodniły, że do odebrania niemieckiego obywatelstwa konieczne będą następujące warunki: po pierwsze prawo […]

Źródło: wiadomosci.com

Trwa ofensywa. Państwo Islamskie na skraju upadku

02.03.2019 18:59


Dowodzone przed Kurdów Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) prowadzą w sobotę zmasowaną ofensywę przeciw bojownikom z Państwa Islamskiego (IS) w syryjskiej wiosce Baguz w pobliżu granicy z Irakiem. Zwycięstwo nad dżihadystami ma być ogłoszone w ciągu kilku dni.

Źródło: fakty.interia.pl

Milion dolarów nagrody. Amerykanie szukają syna Osamy bin Ladena

01.03.2019 8:11

Jak wynika z informacji służb USA, Hamza bin Laden wyrósł na nowego przywódcę Al-Kaidy. Wciąż gromadzi radykalnych dżihadystów i nawołuje w sieci...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Kontakt z nami