Wiadomości z tagiem Cyberataki  RSS
4 kroki, które pozwolą internaucie poczuć się bezpieczniej

23.04.2019 20:23

Obecnie media cały czas informują o szeregu uchybień i cyberataków, które nie oszczędzają nawet największych światowych gigantów – udowadniając tym samym, że ofiarą cyberprzestępstwa może paść dziś każdy. Jak się przed nimi obronić?

Źródło: di.com.pl

Pamiętaj! Polska nie jest wolna od cyberataków

16.04.2019 20:43

Każdego dnia dochodzi do 40 mln cyberataków na całym świecie. Niby Polska znajduje się wśród 30 najbezpieczniejszych krajów na świecie (15 miejsce w Europie), jednak i tak znalazła się na celowniku chińskich cyberprzestępców. Jakie dokładnie niebezpieczeństwa czyhały na nas w minionym miesiącu?

Źródło: di.com.pl

Mondial Assistance: nowa ochrona przed cyberatakami [Produkty]

16.04.2019 8:50

Mondial Assistance wprowadza na rynek "Cyber Ochronę VERONYM" - produkt łączący proaktywną ochronę przed cyberprzestępcami z ubezpieczeniem (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Kuchciński przerywa milczenie ws. seksafery. "Kłamstwo, dezinformacja, cyberataki"

14.04.2019 13:01

W poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Sieci" marszałek Sejmu Marek Kuchciński po raz pierwszy odniesie się do seksafery, którą ujawnił były agent...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

O bezpieczeństwie danych w erze inwigilacji i wycieków

11.04.2019 21:46

Popularność publicznych „dysków” chmurowych pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na usługi, pozwalające na automatyczne synchronizowanie plików pomiędzy wszystkimi urządzeniami i serwisami, z których korzystamy. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożeń związanych z korzystaniem z takich platform – a niedawne wycieki danych pokazują, że ich przyczyną mogą być nie tylko cyberataki, ale również nieumiejętne posługiwanie się narzędziami.

Źródło: di.com.pl

Inwestują w technologie wykrywające cyberataki, lecz czy potrafią reagować na odkryte "cyberzło"?

05.04.2019 22:07

W ciągu miesiąca w firmach wykrywanych jest nawet ok. 500 mln zdarzeń związanych z cyberbezpieczeństwem, lecz tylko niewielka ich część okazuje się prawdziwymi zagrożeniami. Czy na nie odpowiednio reagują? Badacze wskazują na istotną rolę procesu zarządzania detekcją i reakcją (ang. Managed Detection and Response, MDR) w skutecznej ochronie przed ukierunkowanymi atakami.

Źródło: di.com.pl

Aplikacje partii politycznych poważnie zagrożone cyberatakami

04.04.2019 22:19

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa wykryli włamania do urządzeń mobilnych użytkowników aplikacji partii politycznych. W wyniku cyberataków wyciekło wiele poufnych danych o działaczach ugrupowań, kontaktów telefonicznych, adresów, a także informacje o poglądach politycznych.

Źródło: di.com.pl

Nie daj się okraść. Reaguj!

04.04.2019 21:00

Na koncie masz transakcję, której na pewno nie dokonywałeś? Znajomi nie są zachwyceni, bo wysyłasz sporo spamu? Hasło logowania nie działa, mimo że na 100% jest poprawne? Możesz być ofiarą cyberataku. Pamiętaj jednak, że to nie koniec świata.

Źródło: di.com.pl

Luka bezpieczeństwa w smartfonach Xiaomi!

04.04.2019 18:47

Miliony użytkowników popularnych smartfonów zostało narażonych na cyberataki. Poważna podatność znajdowała się w preinstalowanej aplikacji Xiaomi Guard Provider, która w domyśle miała zapewnić bezpieczeństwo urządzenia.

Źródło: di.com.pl

Telefony Xiaomi były narażone na cyberataki. Mamy odpowiedź firmy

04.04.2019 17:31

Miliony użytkowników popularnych smartfonów Xiaomi zostało narażonych na cyberataki – odkryli specjaliści bezpieczeństwa firmy Check Point. Poważna podatność znajdowała się w preinstalowanej aplikacji Xiaomi Guard Provider, mającej w domyśle zapewnić bezpieczeństwo urządzenia. Wykryta przez firmę Check Point luka znajdowała się w jednej z preinstalowanych aplikacji na smartfonach firmy Xiaomi,&...

Źródło: feedproxy.google.com

reklama
Kontakt z nami