Wiadomości z tagiem Chiny  RSS
La Classique Morbihan 2021: Sofia Bertizzolo triumfuje

15.10.2021 16:54


Włoszka Sofia Bertizzolo (Liv Racing) wygrała 7. edycję wyścigu La Classique Morbihan. Drugą lokatę we francuskim klasyku zajęła reprezentantka gospodarzy Valentine Fortin (St Michel – Auber93), a na ostatniej pozycji na podium zameldowała się kolejna Włoszka Chiara Consonni (Valcar – Travel & Service). Trasa wyścigu odbywającego się w Bretanii liczyła sobie 115-kilometrów. Pierwsza faza La Classique Morbihan była w […] first appeared on .

Źródło: naszosie.pl

Chiny przygotowują grunt pod „dyplomację szczepionkową”

15.10.2021 16:21


Władze ChRL obiecują niektórym krajom priorytetowy dostęp do opracowanych przez chińskie firmy szczepionek przeciw Covid-19 albo oferują im pożyczki na zakup pożądanych dawek. Część komentatorów ocenia to jako początek „dyplomacji szczepionkowej” Pekinu.

Tagi: Banki, Pekin, Chiny
Źródło: www.bankier.pl

Gdzie się kopie najwięcej kryptowalut? Będziecie zaskoczeni najnowszym raportem

15.10.2021 11:35

Chiny długo były uważane za stolicę kryptowalut - to właśnie tam funkcjonowało najwięcej kopalni i to tam wydobywało się najwięcej krypto. Po wprowadzeniu nowych regulacji, sytuacja zaczęła się zmieniać, a państwo środka utraciło swoją pozycję lidera wirtualnych walut.

Tagi: Waluty, Chiny
Źródło: www.benchmark.pl

Administrator biura / Sekretarka

15.10.2021 9:31

Power Construction Corporation of China, Ltd Sp. z o.o.
PowerChina to jedna z największych grup budowlanych świata, która realizuje projekty zarówno w Chinach jak i za granicą. Głównym
Lokalizacja: dolnośląskie, Szalejów Górny
Obszar zawodowy: Administracja biurowa

Źródło: www.praca.pl

TikTok kontra Facebook. Już nikt inny się nie liczy

14.10.2021 23:19


TikTok kontra Facebook Whatsapp Messenger i Instagram
TikTok już wygodnie umościł się na pozycji króla aplikacji mobilnych. Popularność chińskiej aplikacji jest tak duża, że jedynym godnym rywalem jest całe imperium Facebooka.
Regularnie piszemy o kolejnych dużych sukcesach TikToka. Chińska aplikacja zawojowała świat mediów społecznościowych i aplikacji w ogóle. We wrześniu 2021 sytuacja wcale nie odbiegała pod tym względem od normy. Trzeba pamiętać, że dane Sensor Tower nie obejmują lokalnych chińskich sklepów z aplikacjami, a w samych Chinach Google Play właściwie nie istnieje (co najwyżej z VPN). W rzeczywistości przewaga TikToka jest jeszcze większa. W minionym miesiącu na świecie TikToka zainstalowało 59 milionów osób. Najwięcej z Chin (16%) i USA (12%). Na drugim miejscu znalazł się Facebook z 51 milionami instalacji. Aż za 29% z nich odpowiadają same Indie. Cóż, skoro władze Indii zablokowały TikToka (w odwecie za przejęcie przez Chiny spornej doliny w Himalajach), to gdzieś ci ludzie muszą być... Na drugim miejscu znajduje się Indonezja z 7% nowych instalacji.
Trzecie, czwarte i piąte miejsce również zajmuje imperium Facebooka. Kolejne miejsca zajmują bowiem Instagram, WhatsApp i Messenger. Dopiero na szóstym miejscu jest pierwsza aplikacja niebędąca TikTokiem i własnością Marka Zuckerberga. Szósty najpopularniejszy na świecie jest Snapchat.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Szybko rośnie emisja CO2 w zamożnych państwach

14.10.2021 20:37


Raport Climate Transparency 2021 wskazuje, że rośnie emisja dwutlenku węgla w najzamożniejszych krajach świata należących do G20, które odpowiadają za 75 proc. wypuszczonego do atmosfery CO2 – informuje w czwartek BBC. W 2021 roku Chiny, Indie i Argentyna przekraczają poziomy emisji CO2 z 2019 roku, a w całej grupie G20 wzrost wynosi 4 proc., co […]

Tagi: Chiny, Indie
Źródło: wiadomosci.com

Chiny: tysiące pracowników sektora IT ujawniło dane o czasie pracy, by walczyć z kulturą nadgodzin

14.10.2021 17:20


Wiele tysięcy pracowników sektora IT w Chinach dopisało do krążącej w internecie listy informacje o obowiązującym w ich firmach czasie pracy. To część najnowszej kampanii sprzeciwu wobec panującej w tej branży kultury nadgodzin – podała w czwartek agencja Reutera.

Źródło: www.bankier.pl

Chiny: chłodna pogoda utrzymuje wysokie ceny węgla, braki energii wzmagają inflację

14.10.2021 15:04


Ceny węgla w Chinach utrzymują się w czwartek na niemal rekordowym poziomie w związku z ochłodzeniem pogody w północnych regionach kraju oraz zapotrzebowaniem elektrowni, starających się złagodzić niedobory prądu, które doprowadziły do wzrostu cen w fabrykach.

Źródło: www.bankier.pl

Pirelli w przedostatniej rundzie Mistrzostw Świata FIM Superbike w Argentynie stawia na sprawdzone rozwiązania

14.10.2021 13:44

W najbliższy weekend na torze San Juan Villicum w Argentynie odbędzie się przedostatnia runda Mistrzostw Świata MOTUL FIM Superbike. Aby zmierzyć się z torem wybudowanym w 2018 roku u podnóża andyjskiej kordyliery, niedaleko granicy z Chile, Pirelli zdecydowało się skupić wyłącznie na standardowych rozwiązaniach dla WorldSBK i WorldSSP, dwóch klas wyścigowych, pojawią się na torze już w piątek.

Źródło: www.scigacz.pl

Chiny przygotowują grunt pod „dyplomację szczepionkową”

14.10.2021 10:15


Władze ChRL obiecują niektórym krajom priorytetowy dostęp do opracowanych przez chińskie firmy szczepionek przeciw Covid-19 albo oferują im pożyczki na zakup pożądanych dawek. Część komentatorów ocenia to jako początek „dyplomacji szczepionkowej” Pekinu.

Tagi: Banki, Pekin, Chiny
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami