Wiadomości z tagiem Bruksela  RSS
Polska złożyła w Brukseli wniosek o wprowadzenie ceł UE na import rosyjskiej ropy. “Ważny też z powodów etycznych”

02.07.2022 9:54


Polska złożyła w Brukseli wniosek o wprowadzenie unijnych ceł na import rosyjskiej ropy. Ich wprowadzenie nie będzie wymagało jednomyślnej zgody państw członkowskich, a jedynie większości kwalifikowanej. Nowe taryfy mają sprawić, że zachowane zostaną warunki równej konkurencji na unijnym rynku paliw. Jak dowiedziała się PAP ze źródeł UE, propozycja została złożona w Brukseli w tym tygodniu. […]

Źródło: wiadomosci.com

Polska chce ceł na rosyjską ropę. Wniosek trafił do Brukseli

02.07.2022 8:06


Polska złożyła w Brukseli wniosek o wprowadzenie unijnych ceł na import rosyjskiej ropy. Ich wprowadzenie nie będzie wymagało jednomyślnej zgody państw członkowskich, a jedynie większości kwalifikowanej. Nowe taryfy mają sprawić, że zachowane zostaną warunki równej konkurencji na unijnym rynku paliw.

Źródło: www.bankier.pl

Ziobro przeciwny pomysłowi Unii Europejskiej. "Mrzonki Berlina i Paryża"

27.06.2022 16:22

- Jutro na posiedzeniu rządu wystąpię z inicjatywą, aby polski rząd podjął jasną decyzję i zakomunikował Brukseli, że po pierwsze nie zgodzimy się na to - zapowiedział w poniedziałek Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości zareagował tak na pomysł odejścia od produkcji samochodów spalinowych oraz nałożenia podatku od pojazdów z silnikiem paliwowym lub diesla.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

[OPINIE] Marcin Kulasek z Nowej Lewicy: ''Mateusz i Gaweł w jednym stali domu''

26.06.2022 14:35

"Paweł i Gaweł w jednym stali domu..." - tak się zaczyna wiersz Aleksandra Fredry. My też mamy swojego Gawła, który najdziksze wyprawia swawole, a jest nim Zbigniew Ziobro. Ciągle szaleje po swoim resorcie: ubezwłasnowolni sędziowie, upolityczniona KRS czy Izba Dyscyplinarna, nie pasują mu kamienie milowe w KPO ani żadne kompromisy z Brukselą. Gaweł-Ziobro nawet próbował powiedzieć Komisji Europejskiej "Wolnoć, Tomku, w swoim domku", ale ta nie dała się łatwo zbyć i twardo domaga się poszanowania prawa w Polsce. Niestety premier Morawiecki nie potrafi tego rządowego Gawła okiełznać, a tracić dalej na tym będzie nasz wspólny dom - Polska.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Szefowa KE: Nie będzie powrotu do tanich paliw kopalnych

24.06.2022 17:22


Musimy być przygotowani na zakłócenia w dostawach rosyjskiego gazu i musimy upewnić się, że krajowe plany awaryjne są odpowiednie - powiedziała w piątek na konferencji prasowej po szczycie UE w Brukseli szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Źródło: www.bankier.pl

Zakłócenia w dostawach gazu. KE szykuje wspólny plan awaryjny

24.06.2022 16:42


„Musimy być przygotowani na zakłócenia w dostawach rosyjskiego gazu i musimy upewnić się, że krajowe plany awaryjne są odpowiednie” - powiedziała na konferencji prasowej po szczycie UE w Brukseli szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Źródło: www.rmf24.pl

Zimą czeka nas poważny kryzys energetyczny. Są dwa wyjścia

24.06.2022 12:38


Rosja chce zgotować Europie na sezon grzewczy bardzo poważny kryzys energetyczny - mówił w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Podczas unijnego szczytu będą podnoszone kwestie związane z ponownym uruchomieniem energetyki węglowej - dodał.

Źródło: www.bankier.pl

Morawiecki: Rosja chce zgotować Europie kryzys energetyczny

24.06.2022 10:45


Rosja chce zgotować Europie na sezon grzewczy bardzo poważny kryzys energetyczny - mówił w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Podczas unijnego szczytu będą podnoszone kwestie związane z ponownym uruchomieniem energetyki węglowej - dodał.

Źródło: www.rmf24.pl

Konkluzje szczytu UE: Rosja ponosi wyłączną odpowiedzialność za światowy kryzys żywnościowy

24.06.2022 9:18


Szefowie państw i rządów UE, którzy w czwartek rozpoczęli szczyt w Brukseli, uznali Rosję za kraj, który próbuje wykorzystać żywność jako broń w wojnie z Ukrainą i ponosi wyłączną odpowiedzialność za sztuczny światowy kryzys żywnościowy – wynika z konkluzji szczytu, opublikowanych na stronie Rady Europejskiej. “Rosja, która zamienia żywność w broń w swojej wojnie z […]

Źródło: wiadomosci.com

Premier: na szczycie UE poruszymy kwestię przesmyku suwalskiego

23.06.2022 17:07


Na szczycie UE poruszymy kwestię przesmyku suwalskiego, wzmocnienia flanki wschodniej oraz kryzysu żywnościowego - powiedział w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami