Wiadomości z tagiem Białoruś  RSS
Odbiór rosyjskiej ropy na granicy z Białorusią został wstrzymany. PKN Orlen i Lotos uspokajają

25.04.2019 7:36


ME poinformowało w środę o wstrzymaniu odbioru ropy naftowej z Rosji w punkcie Adamowo na granicy polsko-białoruskiej w związku z jej zanieczyszczeniem. "Dzięki uwolnieniu zapasów ropy będzie zapewniona ciągłość przerobu i zaopatrzenia polskiego rynku w paliwa" - poinformowano w komunikacie resortu.

Źródło: www.bankier.pl

Pracowity dzień podlaskich strażaków - gasili około 50 pożarów lasów i traw

24.04.2019 18:10


Duży pożar lasu gaszą podlascy strażacy w Puszczy Augustowskiej niedaleko granicy z Białorusią. Ogień objął tam około 20 ha. Z pożarem walczy 17 zastępów strażaków. Akcję utrudnia silny wiatr. Podobna sytuacja jest od kilku dni.
Strażacy i leśnicy apelują o...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

W Olsztynie na sześciu łapach pobiegną dla rodaków

24.04.2019 11:43


W nadchodzący wtorek, 30 kwietnia w Olsztynie odbędzie się kolejna impreza z cyklu "Bieg na sześć łap". Tym razem bezdomne zwierzęta oraz ich opiekunowie pobiegną dla rodaków, którzy przyjadą do Olsztyna z Ukrainy, Mołdawii i Białorusi i z różnych powodów nie mogą wrócić do swojego kraju.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Ograniczenia w dostawach rosyjskiej ropy

22.04.2019 15:47


Pogorszenie jakości ropy przesyłanej na Białoruś rurociągiem Drużba (Przyjaźń) ma charakter techniczny - zapewniło ministerstwo energetyki Rosji. Wcześniej białoruski koncern Biełnaftachim ograniczył dostawy na eksport z powodu problemów z jakością ropy.

Źródło: www.bankier.pl

Puchar Federacji: wiktoria Barty i Stosur w deblu. Australia w finale po 26 latach

21.04.2019 12:26

Australia zagra w finale Pucharu Federacji po raz pierwszy od 1993 roku. Zwycięstwo w meczu z Białorusią ekipie z Antypodów zapewniły w deblu Ashleigh Barty i Samantha Stosur.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Białoruś: Łukaszenka skomentował demontaż krzyży w Kuropatach, dokonany w ostatnich tygodniach przez władze>

21.04.2019 8:30

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka porządkowaniem terenu tłumaczył demontaż krzyży w miejscu kaźni ofiar represji w Kuropatach. Według szefa państwa nie wiadomo do końca, kto tam jest pochowany; on sam jest przeciwnikiem ekshumacji.>

Źródło: www.deon.pl

Białoruś: Łukaszenka skomentował demontaż krzyży w Kuropatach, dokonany w ostatnich tygodniach przez władze

21.04.2019 8:30

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka porządkowaniem terenu tłumaczył demontaż krzyży w miejscu kaźni ofiar represji w Kuropatach. Według szefa państwa nie wiadomo do końca, kto tam jest pochowany; on sam jest przeciwnikiem ekshumacji.

Źródło: www.deon.pl

Zwycięski debiut nowego MAZa

20.04.2019 13:51

Białoruska załoga wyprzedziła o 22 minuty Petera Versluisa. Aliaksiej Wiszniewski wprowadził do czołowej trójki drugiego fabrycznego MAZa - sprawdzony model 5309RR.
Na końcowym etapie do Saïdii rozegrano 185-kilometrowy odcinek specjalny. Pod koniec oesu zaczął padać deszcz. W T4 dzień należał do Holendrów. Gert Huzink okazał się szybszy o 1.23 od Roelanda Voermana, o 6.05 od ...

Źródło: pl.motorsport.com

Puchar Federacji: Aryna Sabalenka i Ashleigh Barty nie zawiodły. Remis w Brisbane

20.04.2019 12:05

Australia remisuje z Białorusią po pierwszym dniu w rozgrywanym w Brisbane półfinale Pucharu Federacji. Punkty zdobyły liderki obu drużyn, Aryna Sabalenka i Ashleigh Barty.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami