Wiadomości z tagiem Berlin  RSS
"Economist": Putin sprawił, że obudził się "śpiący gigant" Europy - Niemcy

13.08.2022 21:47


Tyrania Władimira Putina i jego wojna na Ukrainie sprawiły, że obudził się "śpiący gigant" Europy, Niemcy, które muszą teraz zmienić politykę energetyczną, zagraniczną i obronną. Dla Berlina jest to szansą, a dla prezydenta Rosji może stać się koszmarem - pisze „Economist".

Źródło: www.bankier.pl

“Economist”: Putin sprawił, że obudził się “śpiący gigant” Europy – Niemcy

13.08.2022 9:30


Tyrania Władimira Putina i jego wojna na Ukrainie sprawiły, że obudził się “śpiący gigant” Europy, Niemcy, które muszą teraz zmienić politykę energetyczną, zagraniczną i obronną. Dla Berlina jest to szansą, a dla prezydenta Rosji może stać się koszmarem – pisze „Economist”. Partnerskie relacje Niemiec z Rosją i ich uzależnienie od rosyjskiego gazu zostały zdezawuowane przez […]

Źródło: wiadomosci.com

"Economist": Putin obudził Niemcy - "śpiącego giganta"

13.08.2022 9:18


Wojna w Ukrainie i tyrania Władimira Putina sprawiły, że obudził się "śpiący gigant" Europy, Niemcy, które muszą teraz zmienić politykę energetyczną, zagraniczną i obronną. Dla Berlina jest to szansą, a dla prezydenta Rosji może stać się koszmarem - pisze "Economist".

Źródło: www.rmf24.pl

Test Vivo X80 Pro. Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

12.08.2022 17:33


Vivo X80 Pro w etui ochronnym
Vivo X80 Pro to pierwszy telefon od dawna, który tak chwycił mnie za serce. Nie jest to jednak miłość od pierwszego wejrzenia. Musiałam spędzić z nim więcej czasu, by docenić jego czar. Przede wszystkim musiałam zrobić nim dużo, dużo zdjęć.

Vivo X80 Pro należy do rodziny telefonów monumentalnych. Jest duży i ma najlepsze dostępne komponenty, na czele ze Snapdragonem 8 gen. 1, doskonałym ekranem i wyjątkowym aparatem. Może śmiało stawać w szranki z , Samsungiem czy iPhone’em 13 Pro. Jestem przekonana, że wygra w wielu kategoriach i nawet się przy tym nie spoci.
Kluczowa jest tu współpraca Vivo z firmą Zeiss w zakresie fotografii i autorski czip przetwarzający obraz Vivo v1+. W laboratorium legendy fotografii powstały komponenty zapewniające obiektywom niespotykaną klarowność oraz oprogramowanie perfekcyjnie odwzorowujące naturalne kolory na zdjęciach. Vivo i Zeiss opracowali wspólnie także inne funkcje i filtry, ale to właśnie naturalna kolorystyka zdjęć przekonała mnie, że mam w rękach sprzęt wyjątkowy.

Góra obudowy Vivo X80 Pro
Jednak nie od początku tak uważałam. Po wyjęciu z pudełka Vivo X80 Pro wydał mi się nieporęczny – w końcu jego ekran ma przekątną aż 6,78 cala. Wykończenie zaś uważam za monotonne. Wystająca wyspa z aparatami zupełnie mnie nie przekonuje. Wiem, co projektant miał na myśli – kółko w prostokącie ma przypominać aparat fotograficzny – ale moim zdaniem pomysł jest zbyt zawoalowany. Zresztą wyspa jest przytłaczająca i łatwo ją zabrudzić. Uszkodzić na szczęście znacznie trudniej. Obudowa telefonu została wykonana ze szkła fluorytowego, a ramka z aluminium.
Całość znacznie lepiej prezentuje się w perfekcyjnie dopasowanym etui ochronnym, wykonanym z szalenie przyjemnego w dotyku tworzywa o fakturze skóry. Dopiero w nim Vivo X80 Pro kojarzy mi się z fotografią, a konkretnie z moim pierwszym Zenitem. Czarny telefon z czarnym futerałem jest jak pierwsze produkowane seryjnie Fordy i uważam to za zaletę. W zagranicznych sklepach widać też futerały pomarańczowe i niebieskie – moim zdaniem totalnie nie pasują do tego, co Vivo X80 Pro ma sobą reprezentować.
Vivo X80 Pro to połączenie potęgi i klasy. Oto jego pełna specyfikacja z naszego katalogu:

Kup teraz - zapłać później
od 5999,00 zł na ceneo

Źródło: www.telepolis.pl

Buta byłego kanclerza. Domaga się przywrócenia przywilejów

12.08.2022 13:30

Były kanclerz Gerhard Schröder chce odzyskać swoje berlińskie biuro. Polityk SPD złożył pozew przeciwko decyzji Bundestagu o obcięciu środków na jego utrzymanie. Parlament w Berlinie zadecydował o tym w maju. Były kanclerz jest mocno krytykowany w Niemczech za swoje związki z Rosją.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Były kanclerz Niemiec pozywa Bundestag. Schroeder chce odzyskać swoje biuro w Berlinie

12.08.2022 12:29


Były kanclerz Gerhard Schroeder (SPD), pozostający nadal w zażyłych relacjach z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, pozywa niemiecki Bundestag. Schroeder domaga się przywrócenia swoich specjalnych uprawnień, odebranych w maju – opłacanego z budżetu państwa biura w Berlinie wraz z kilkuosobowym personelem – pisze w piątek portal dziennika „Bild”.

Źródło: www.bankier.pl

Niemieckie media: w wodzie z Odry wykryto wysokie stężenie rtęci

12.08.2022 10:29


Analiza prawdopodobnie skażonej wody z Odry przyniosła pierwszy wynik - portal rbb24 podał, że pracownicy laboratorium w Berlinie-Brandenburgii stwierdzili w próbkach wody wysokie stężenie rtęci.

Źródło: www.bankier.pl

Kanclerz Scholz: Będziemy ścigać zbrodnie wojenne Putina

11.08.2022 14:34


Władimir Putin to zbrodniarz wojenny, a prowadzona przez niego wojna z Ukrainą to „wojna kryminalna” – oświadczył w czwartek w Berlinie kanclerz RFN Olaf Scholz. Niemcy będą ścigać wszystkie zbrodnie wojenne, za które odpowiedzialny jest Putin, łamiący zawarte porozumienia – dodał szef rządu.

Źródło: www.bankier.pl

Bardzo dobry występ w sparingu Tymoteusza Puchacza. Dorzucił coś od siebie

10.08.2022 10:57

Tymoteusz Puchacz nieustannie walczy o miejsce w pierwszym składzie Unionu Berlin. Pierwszy krok być może już poczynił, rozgrywając bardzo dobry mecz sparingowy.

Tagi: Berlin
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Bardzo dobry występ w sparingu Tymoteusza Puchacza. Dorzucił coś od siebie

10.08.2022 10:57

Tymoteusz Puchacz nieustannie walczy o miejsce w pierwszym składzie Unionu Berlin. Pierwszy krok być może już poczynił, rozgrywając bardzo dobry mecz sparingowy.

Tagi: Berlin
Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
player+