Wiadomości z tagiem Auta elektryczne  RSS
Dlaczego auta elektryczne mają tak dużo miejsca w kabinie?

28.09.2022 10:07

Samochody elektryczne mają wiele zalet, a wśród nich wymienić trzeba ilość miejsca w środku, która porównywalna jest z autami spalinowymi nawet o segment większymi. Skąd bierze się ta pożądana cecha "elektryków"? Odpowiedź jest całkiem prosta i nazywa się... "deskorolka".

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Hyundai nie porzuci spalinowych napędów, Mercedes zostaje przy V8

15.09.2022 14:47

Przyznacie, że można się pogubić. Jedni za kilka lat chcą oferować tylko auta elektryczne, drudzy zaś mówią, że owszem, też, ale jednak nie do końca. Na przykład Hyundai, a wcześniej m.in. Mercedes.

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Bp inwestuje w auta elektryczne

13.09.2022 15:46

Bp zainwestuje do 50 mln funtów w nowy, globalny ośrodek badań i rozwoju akumulatorów w Wielkiej Brytanii. Otwarcie nastąpi w 2024 roku.

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Inne assistance dla elektryków [Rynek]

06.09.2022 8:47

Posiadacze aut elektrycznych potrzebują innego assistance na drodze - podkreśla Mondial Assistance. Podstawową obawą jest wyładowanie baterii w (...)

Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

USA: Apel o nieładowanie aut elektrycznych z powodu upałów

02.09.2022 11:14

Władze Kalifornii apelują do mieszkańców o oszczędzanie prądu i ograniczenie ładowania elektrycznych aut w związku z nadchodzącą falą upałów. Czy nas w kolejnych latach czeka to samo? Niewykluczone.

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Gorden Wageren: Luksus nowoczesny - wywiad z szefem stylistów Mercedesa

30.08.2022 6:00

O to, czym jest współczesny luksus, w jakim stopniu aerodynamika wpływa na design samochodowy i czy auta elektryczne powinny wyglądać inaczej niż spalinowe, pytamy Gordena Wagenera - głównego stylistę Mercedesa.

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Droga benzyna zachęca do zakupu auta elektrycznego

22.08.2022 12:12

Według raportu, o którym szerzej piszemy poniżej, wysokie ceny na stacjach benzynowych skłaniają Polaków do rozważania zakupu auta elektrycznego. Pojawia się jednak obawa związana z używanymi "elektrykami".

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Kia EV6 – jak zbudowany jest samochód elektryczny?

12.08.2022 16:36

Akumulatory i silniki to ważne elementy auta elektrycznego, ale jego kręgosłupem jest płyta podłogowa. Od stopnia jej zaawansowania technicznego zależą ilość miejsca we wnętrzu, zasięg samochodu oraz szybkość ładowania "baterii".

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Ładowanie auta elektrycznego – jak i gdzie ładować akumulatory?

12.08.2022 10:24

Samochód elektryczny ładować można niemal wszędzie tam, gdzie jest źródło energii elektrycznej. Zatem nie tylko na specjalnych publicznych ładowarkach, ale nawet z domowego gniazdka. Jak najlepiej i najwygodniej ładować samochód elektryczny? Oto kilka podstawowych zasad.

Źródło: www.auto-motor-i-sport.pl

Ubezpieczeniowe oferty dla aut elektrycznych [Faramuszki]

02.08.2022 8:45

Po polskich drogach jeździ ponad 50 tys. elektryków. CUK informuje, że OC ppm dla nich kosztuje podobnie, jak dla spalinowych tej samej klasy. Z (...)

Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

reklama
Kontakt z nami