Wiadomości z tagiem Aresztowania  RSS
Miał skatować dwóch braci imitacją kija baseballowego, grozi mu dożywocie

03.11.2022 16:35


Zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa usłyszał Paweł G., który miał zaatakować drewnianym kijem swoich dwóch starszych braci. Do zdarzenia doszło w niedzielę (30.10) po spotkaniu rodzinnym we wsi nieopodal Paczkowa.Uczestnicy imprezy spożywali alkohol. Jak ustalili śledczy, doszło do sporu. 36-letni mężczyzna miał wielokrotnie uderzać braci imitacją kija baseballowego. Obaj poszkodowani trafili do szpitala, a jeden z nich znajduje się tam do dziś - jest w stanie ciężkim. - Paweł G. przyznał się do zarzucanego mu czynu - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Jak wskazał, liczył, że obrażenia spowodowane u braci nie będą aż tak poważne. Niemniej jednak Sąd Rejonowy w Nysie, rozpoznając wniosek prokuratora, przychylił się do jego treści i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec podejrzanego na okres trzech miesięcy. Śledztwo będzie kontynuowane, a prokurator Bar zaznacza, że w szczególności chodzi o ustalenie szczegółów przebiegu zdarzenia.- To będzie możliwe wówczas, kiedy pojawi się szansa ich wykonania z udziałem pokrzywdzonych. Konieczne będzie również ustalenie...

Źródło: radio.opole.pl

Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla 31-latka podejrzanego o zabójstwo rodziców

03.11.2022 12:50


Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany Paweł D. podejrzany o zabójstwo swoich rodziców w Borkowicach obok Kluczborka.Sąd Rejonowy w Kluczborku przychylił się do wniosku prokuratora. 31-letni mężczyzna miał w poniedziałek (31.10) zabić matkę i ojca wielokrotnie uderzając ich krzesłem. Paweł D. przyznał się do winy. - Śledztwo będzie kontynuowane, a czynności dowodowe skoncentrują się na ustaleniu motywów działania oskarżonego - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.- Sąd podzielił argumenty prokuratora. Jak uznano, zachodzi obawa, że podejrzany mógłby uciec lub ukryć się przed organami ścigania w związku z toczącym się wobec niego postępowaniem. Poza tym grożąca w tym postępowaniu surowa kara za popełnione przestępstwo może skłaniać podejrzanego do podejmowania działań wymierzonych w tok postępowania. Prokurator Bar dodaje, że zostanie zasięgnięta też opinia biegłych z zakresu psychologii oraz psychiatrii, aby ocenić stan poczytalności oskarżonego. Mężczyźnie grozi...

Źródło: radio.opole.pl

Była kompletnie pijana i wiozła dzieci. Przerażające obrazki

03.11.2022 8:28

Hope Solo zasnęła za kierownicą pod wpływem alkoholu, a z tyłu siedziało dwoje jej dzieci. Jedna z najlepszych piłkarek w historii została aresztowana. Do sieci trafiło nagranie z policyjnej interwencji.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Incydent na meczu NBA. Kibic rzucił kubkiem w stronę Doncicia

28.10.2022 11:50

Incydent z udziałem kibica zakłócił czwartkowy mecz ligi NBA na Brooklynie. Osoba, która rzuciła kubkiem na parkiet, została aresztowana.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Tragedia na Martwej Wiśle. Zażalenie odrzucone, sternik nie trafi do aresztu

27.10.2022 14:19


19-letni sternik, podejrzany o spowodowanie katastrofy na Martwej Wiśle w Gdańsku, nie trafi do aresztu. Zażalenie prokuratury, na wcześniejszą odmowę aresztowania mężczyzny, zostało dziś ostatecznie odrzucone przez sąd.

Źródło: www.rmf24.pl

Zaginął w drodze do Kataru. Wiemy, co się z nim dzieje

26.10.2022 23:07

Hiszpan Santiago Sanchez Cogedor wpadł na nietypowy plan. W grudniu 2021 roku wyruszył w pieszą podróż do Kataru. Wszystko relacjonował na swoim Instagramie. Od 1 października słuch po nim zaginął, aż do środy. Według mediów został aresztowany.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Korupcja i nadużywanie stanowiska powodami aresztowania byłego prezesa państwowego banku w Chinach

26.10.2022 15:45

Były prezes państwowego chińskiego Merchants Banku Tian Huiyu został aresztowany pod zarzutem przyjmowania łapówek i nadużywania swojej pozycji – podały w środę państwowe chińskie media. Wcześniej Tian został wydalony z Komunistycznej Partii Chin (KPCh).

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

W Norwegii zatrzymano Rosjan. Robili zdjęcia obiektu wojskowego

25.10.2022 7:44


​W Norwegii zatrzymano dwóch Rosjan, którzy mieli robić zdjęcia obiektu wojskowego - podaje norweski kanał TV2. Zostaną jednak zwolnieni, gdyż sąd uważa, że nie ma podstaw do ich aresztowania.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami