Wiadomości z tagiem Aresztowania  RSS
Tysiące Australijczyków zrzuciły odzież. Powód był bardzo ważny

27.11.2022 12:46

Około 2,5 tysiąca nagusów zebrało się na plaży w australijskim Sydney. Do ich aresztowania nie doszło tylko dlatego, że władze na tę okoliczność wprowadziły odstępstwo od lokalnych przepisów. Nudystom towarzyszył bowiem szczytny cel. Nagość była potrzebna do specjalnej sesji fotograficznej.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Bestialstwo Rosjan. To robili kobietom w Chersoniu

26.11.2022 7:57

Chersoń został wyzwolony spod okupacji armii Władimira Putina. Teraz kobiety, które żyły tam podczas najazdu Rosjan, opowiedziały, jak się przeciwstawiały rosyjskim żołnierzom, którzy za to wymierzali im przerażające kary, m.in. do aresztowania i rażenie prądem.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Pułapka kredytowa. Ty szukasz pracy, oni kręcą lody

25.11.2022 14:09

Pułapka kredytowa. Ty szukasz pracy, oni kręcą lody
Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości złapali oszustów, którzy kradli Polakom tożsamość.
Funkcjonariusze z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, we współpracy z Wydziałem dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, zatrzymali złodziejów tożsamości. Ci zawarli co najmniej 120 umów, posługując się fałszywymi danymi.

Złodzieje tożsamości z Polski


Metoda działania oszustów była prosta, ale jednocześnie skuteczna. W mediach społecznościowych zamieszczali oni ogłoszenia o pracę poza granicami Polski. Zainteresowane osoby przekazywały im swoje dane, które następnie były wykorzystywane do tworzenia fałszywych dowodów osobistych.

Złodzieje tożsamości
Dzięki temu oszuści rejestrowali numery telefonów na skradzione dane, a do tego otwierali konta bankowe. W ten sposób mogli też zawierać umowy kredytowe. W sumie zawarli co najmniej 120 umów na łączną kwotę 150 tys. zł. Poza tym próbowali zawrzeć 100 kolejnych na kwotę 350 tys. zł. 
Do czynności funkcjonariuszy doszło 21 listopada 2022 roku. Wtedy też zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lat. W trakcie przeszukania miejsc zabezpieczyli sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, karty SIM, specjalistyczną drukarkę do dowodów osobistych, podrobione dowody oraz metamfetaminę. Wobec jednego z mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Irański piłkarz aresztowany. Taki podano powód

24.11.2022 22:11

Irańskie siły bezpieczeństwa aresztowały reprezentanta Iranu, Vorię Ghafouriego - przekazała agencja Fars. Piłkarz oskarżony jest o "szerzenie propagandy" przeciwko islamskiej republice.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Aresztowano kibiców po meczu Meksyk - Polska. Poszło o alkohol

23.11.2022 11:11

Są już pierwsze "ofiary" mistrzostw świata 2022 w piłce nożnej, które chciały oszukać system. Wszystko za sprawą alkoholu, który jest w Katarze zabroniony. Organizatorzy są bezwzględni.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zadał komorniczce 40 ciosów nożem. Karol M. usłyszał zarzuty, grozi mu dożywocie

21.11.2022 17:07


Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 42-letniego Karola M., który oskarżony jest o zabójstwo komorniczki w Łukowie. Mężczyzna zadał kobiecie 40 ciosów nożem, w wyniku czego zmarła. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu dożywocie. Nowe fakty w sprawie zabójstwa komorniczki w Łukowie Do brutalnego ataku doszło w piątek (18.11) przed godziną 13 w […]

Źródło: spottedlublin.pl

Strzelanina w klubie nocnym w USA. Wiele ofiar

20.11.2022 12:42

Pięć osób zginęło, a co najmniej 18 zostało rannych w wyniku strzelaniny, do której doszło w sobotę wieczorem w klubie nocnym w Colorado Springs w amerykańskim stanie Kolorado - przekazała stacja CNN. Sprawca został aresztowany.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Dwie fatalne wiadomości dla aresztowanego biznesmena. Zabezpieczono majątek o gigantycznej wartości

19.11.2022 10:45

Jak ustaliliśmy, wciąż nie widać szans, by były prezes Stali Gorzów mógł wkrótce opuścić areszt na warszawskiej Białołęce. To zresztą nie jedyny problem biznesmena.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami