Wiadomości z tagiem Andrzej Duda  RSS
TAK MINĄŁ DZIEŃ – PIĄTEK [22 MARCA]

22.03.2019 22:51

Prezydenci Polski i Węgier Andrzej Duda oraz Janos Ader uczestniczą w Kielcach w obchodach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Nadal nie ma oficjalnej umowy między władzami Kielc, a Siostrami Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Byli radni Rady Powiatu Koneckiego zapowiedzieli, że w poniedziałek złożą skargę na wojewodę świętokrzyskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. To najważniejsze wydarzenia piątku, 22 marca.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Prezydent Węgier Janos Ader odznaczony Orderem Orła Białego

22.03.2019 20:40

Podczas Gali Przyjaźni Polsko-Węgierskiej prezydent Węgier Janos Ader został odznaczony przez Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego. Order przyznano w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za rozwijanie polsko-węgierskiej współpracy. Wydarzenie w Kieleckim Teatrze Tańca było główną częścią obchodów dnia Polsko Węgierskiego.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Święty Emeryk - ślad Węgier w Świętokrzyskiem [POSŁUCHAJ]

22.03.2019 16:25

Prezydenci Polski i Węgier Andrzej Duda oraz Janos Ader przyjechali do Kielc. Głowy Państw biorą udział w obchodach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Ceremonia powitania prezydentów odbyła się na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie odbyło się spotkanie par prezydenckich i rozmowa w cztery oczy głów państw. Potem prezydenci spotkali się z dziennikarzami.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Wojna o władzę w TVP. "Ktoś jest mocno wkurzony na prezesa PiS"

22.03.2019 12:28

Nie tak miała wyglądać "pokerowa zagrywka" prezydenta Andrzeja Dudy, który chciał utrzeć nosa Jackowi Kurskiemu w fotelu prezesa TVP. Wydawało się,...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wielkie Święto Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

21.03.2019 22:50

Prezydenci Polski i Węgier: Andrzej Duda oraz Janos Ader przyjadą w piątek do Kielc. Głowy Państw wezmą udział w rozpoczynających się obchodach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Główne uroczystości odbędą się w piątek i sobotę. Zaplanowano szereg imprez kulturalnych, a także młodzieżowy turniej piłki ręcznej.

Źródło: www.radio.kielce.pl

​Członek zarządu TVP Piotr Pałka zawieszony

21.03.2019 21:09


Rada nadzorcza Telewizji Polskiej zawiesiła Piotra Pałkę w czynnościach członka zarządu spółki - podało biuro prasowe TVP. Pałka, uchodzący za człowieka prezydenta Andrzeja Dudy, sprawował swoją funkcję przez tydzień.

Źródło: fakty.interia.pl

Impeachment Dudy? Komentarz Roberta Biedronia

21.03.2019 12:35

Jeśli Andrzej Duda będzie łamał konstytucję, jednym z możliwych ruchów po wyborach jest wprowadzenie impeachmentu - stwierdził w środę w programie...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Duda i Morawiecki rozmawiali o postulatach nauczycieli. Co ustalili?

20.03.2019 22:08


Ponad dwie godziny trwało wieczorne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, poświęcone nauczycielskim żądaniom podwyżek pensji i groźbie strajku w szkołach. Jak przebiegły rozmowy i jakimi ustaleniami się zakończyły - nie wiadomo. Przedstawiciele zarówno Pałacu Prezydenckiego, jak i rządu nabrali wody w usta.

Jak Polacy oceniają pracę rządu i prezydenta? Nowy sondaż

20.03.2019 20:41


43 proc. badanych dobrze ocenia w marcu pracę rządu Mateusza Morawieckiego (wzrost o 6 pkt proc.). 43 proc. ocenia tę pracę źle - wynika z sondażu Kantar Public. 44 proc. jest zadowolonych z pracy premiera, a 41 proc. niezadowolonych. Z kolei 49 proc. dobrze ocenia prezydenta Andrzeja Dudę, a 39 proc. - źle.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami